Metoda e përtëritje për korrigjimin e ndryshimeve të moshës


Në vitet e fundit, gjithnjë e më shumë mund të dëgjohet në procedurën e re, e cila është në gjendje të shtyjë përsëri orën dhe shumë pomolodshaty. Me sa duket, kjo nuk mund të jetë i befasuar për shkak se teknologjia e re nuk është ende në këmbë dhe çdo ditë të gatshëm për të paraqitur shpikjen e jo vetëm në telefoninë (atë që ne jemi duke përdorur për të), por produktet mjekësore. Cila është metoda përtëritje për korrigjimin e moshës lidhur me ndryshimet dhe contraindications për përdorimin e saj.
Në vendin tonë, kjo procedurë është përdorur kohët e fundit, por në Perëndim, ku në fakt, e miratuar kjo metodë është e njohur për atë shumë më shumë. Moshës lidhur me ndryshimet në lëkurë është një problem urgjent në botë, por në Evropë korrigjim i tillë është veçanërisht popullor. Pavarësisht nga frika e hershme dermatologists rusë kanë kryer një sërë testesh dhe e gjeti këtë metodë përtëritje efektive dhe e pakrahasueshme me procedurat e tjera të njohura.Metoda e përtëritje për korrigjimin e ndryshimeve të moshës
Metoda është veprimi i fluksit të lehta drejtuar në lëkurë. Ajo mund të përdoret vetëm ose i kombinuar me subjektin kirurgjikale korrigjim. Në fakt, mënyra e Photorejuvenation synojnë korrigjimin e moshës lidhur me ndryshimet e lëkurës, dmth eliminimin e defekteve atë çështja e plakjes.
Nëse procedura përdor një makinë të veçantë projektuar vetëm për këtë qëllim. Instalimi përfshin ndikimin e valëve të lehta e gjatesite e ndryshme (duke filluar 550-1200 nm), e cila bën të mundur për të ndikuar në shtresa të ndryshme të lëkurës. Kohëzgjatja e trajtimit dhe gjatësisë së valëve të lehta të prodhojë efekte të ndryshme. Ka 3 lloje të efekteve:

- 1 tip - ndihmon në eliminimin e Freckles, hyperpigmentation, venat merimangë, photoaging, skuqje të lëkurës dhe rosacea (rosacea puçrra fytyre);
- Tipi 2 - në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon poret zgjeruar, eliminon njolla (nëse ata qëndrojnë nuk të thellë), zvogëlon rrudhat;
- 3 lloj - valët e dritës depërtojnë në shtresat e thella të lëkurës dhe për të promovuar kolagjenit në lëkurë flet për një efekt shtrëngimi.

Çfarëdo lloji i ndikimit, pas lëkurës përtëritje procedurë bëhet pamje të freskët dhe të shëndetshme dhe të bëhet e lehtë. Menjëherë pas seancës mund të flaking ose skuqje që të kalojë për 2 orë. Një seancë në kohë nuk ka marrë më shumë se 20 minuta.

Metoda e përtëritje për korrigjimin e plakjes ndryshimeve të lëkurës janë larg nga mënyra më optimale për të luftuar për ruajtjen e rinisë, sepse ajo nuk ka marrë shumë kohë, dhe kërkon periudhë efektive shërim.
Pas procedurës duhet të mbrojtur lëkurën tuaj nga rrezet UV dhe të përdorin një sunscreen, por nuk lejohet të përdorin grim.

Metoda e Indikacionet Photorejuvenation
Procedurat nuk janë ndër më të lirë, por bukuria kërkon sakrificë, nganjëherë financiare. Kush mund të ndryshojë për të mirë, dhe se çfarë probleme të kthehet në fotoomolozhenyyu?

- Freckles ose mosha spote manifestimin e moshës;
- venitje, plakjen e lëkurës, e cila humbet tonin e saj dhe elasticitet dhe manifeston shfaqjen e rrudhave;
- rosacea puçrra fytyre puçrra fytyre;
- spider veins (rosacea) dhe vija të kuqe;
- hyperkeratosis me diell, duke çuar në pigmentim pabarabartë dhe coarsening lëkurës.

Mosha e rekomanduar për një procedurë të tillë - ajo është 30 vjet. Ekspertët besojnë se në këtë moshë të fillojnë të shfaqen rrudhat e hershme dhe përtëritje do të ndihmojë jo vetëm për të hequr ato, por edhe të shtyjë përsëri në mënyrë të konsiderueshme kohën e paraqitjes së atyre të reja.

Metoda ka për qëllim zgjidhjen e problemeve jo vetëm kozmetike, por gjithashtu ka veti medicinale. Në kapacitetet e saj përfshijnë:
- trajtimi i lëkurës me vaj dhe e problemit;
- të ndaluar përsëritjen e virusit herpes;
- eliminuar blackheads dhe puçrra fytyre;
- të përshpejtojë procesin e shërimit.

Kundërindikimet për përdorimin e Photorejuvenation metodën
Sigurisht, korrekt moshës lidhur me ndryshimet e lëkurës duken më të rinj apo të heqin qafe e defekteve kozmetike do të donte shumë, por kjo procedurë ka një numër të contraindications dhe të konsiderueshme. Këtu është një listë e sëmundjeve apo kushteve në të cilat Photorejuvenation nuk bëjnë:

- Forma të rënda të hipertensionit;
- epilepsia ose sëmundje të tjera mendore;
- acarim e dermatitit atopik;
- Disponueshmëria e psoriasis;
- Forma akute ose kronike e sëmundjes të lëkurës;
- diabeti;
- Tumoret malinje tendencë për të formuar keloids;
- koagulimit të dobët të gjakut;
- sfond hormonal, e cila çon në rritjen e padëshiruar e flokëve;
- sëmundjeve të syrit;
- herpes në formë akute ose fazë aktiv;
- shtatzënisë dhe laktacionit;

- lëkurë shumë të errët;
- inflamacion i zonës së ndikimit të planifikuar;
- Disponueshmëria e abrasions freskëta, plagët dhe shkurtime të planifikuara në zonën e ndikimit;
- Threads Gold futur në fushën e veprimit të planifikuar;
- Manifestimet me variçe në fushën e veprimit të planifikuar;
- jo më herët se 2 javë pas lëvozhgë kryer kimike apo djegien nga dielli.

Metoda e përtëritje mund të ketë një ndikim negativ në ata që përdorin:
- tranquilizers;
- antibiotikët;
- ilaqet kundër depresionit;
- anti-inflamator, diuretik dhe një numër të mjeteve të tjera.


Kjo është për shkak të faktit se këto barna të rrisë ndjeshmërinë e lëkurës në dritë.
Procedura është bërë për personat nën moshën 16 vjeçare për shkak të neustanovyvshehosya hormonal. Nëse jeni të prirur për alergji, atëherë kjo domosdoshmërisht duhet të informojë procedurën.
Pas të gjitha rekomandimet do të zvogëlojë rrezikun e pasojave të mundshme negative, por në çdo rast, para se të shkoni për të rinjtë dhe bukurinë, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.