Metodat rinovimin lëkurën e fytyrës


Dashurën "vënë" Botox, beautician këshillon herë të parë në jetën time turistik filleriv në artikullin e gazetës rreth biorevitalization bindëse, por ju nuk mund të kuptoj se çfarë është ajo ndryshon nga Mezoterapia - sepse këtu dhe atje acid Hyaluronic thikë. Cilat metoda e injektimit të zgjedhin për të fshirë nga ndryshimet e lidhura me moshën? Secili prej tyre ka indikacione e veta dhe contraindications, pikat e forta tuaja dhe arsyet pse ata thjesht nuk mund të punojnë ose të japin rezultate të papritura. Le të kuptojmë këtë me ekspertët! Le të flasim për teknikat përtëritje të lëkurës.


Me këtë metodë, një mjek shumë e hollë gjilpërë bën një seri - nganjëherë më shumë se njëqind e madje edhe dyqind - Ukolov me koktej kozmetike, të cilat mund të përmbajnë një shumëllojshmëri të pasura me vitamina, minerale, aminoacidet, acidit Hyaluronic. Çfarë është ajo - varet nga qëllimi e procedurës: përtëritje, trajtimin e ënjtje rreth syve, puçrra fytyre, rosacea - Mezoterapia copes me shumë sfida. Në varësi të teknikës së injeksioneve të administratës mund të jetë sipërfaqësore dhe pa dhimbje ose më të thellë, të ndjeshme të mjaftueshme për të kërkuar anestezi lokale.


Për cilat fusha përtëritje të arsyeshme. Mezoterapia mund të bëhet nëpër fytyrë dhe trup. Por ju mund të përqëndrohen në një fushë, të themi, rreth syve. Keqësimi i akneve, gjendja e keqe e përgjithshme, alergjik ndaj produkteve Një komponent. Lëkurës dritë, ulja e rosacea, qarqeve të errëta, rrudhat, lëkurë të lirshme mund uschilnytysya. Efekti mund të vazhdojnë për disa muaj në varësi të jetesës, mosha dhe tiparet gjenetike.

Në disa teknika përtëritje dhe karakteristika të lëkurës fytyrës mund të mbetet bruises dritë e kuqe, gjurmët e injeksioneve, të cilat mbahen për një javë. Nëse ka pasur një kokteje acid Hyaluronic, yyazytsirna ënjtje dhe të lehta - ajo do të marrë disa orë. Menjëherë pas Mezoterapia mund të bëjë procedurat e tjera kozmetike. Ndërsa efekti nuk mund të shfaqet menjëherë, por pas 5-6 trajtimeve dhe të mos jetë aq e qartë, si unë do një pacient. Nëse lëkura në një shtet që kërkon formatimin e teksteve, një seri e injeksioneve nuk do ta zgjidhë këtë problem.


Disa kokteje në metodat dhe thikë 20 vjet. Dhe në 25 vjet, në rastin e anti-moshë, për shkak të funksionit kryesor i trajtimit - parandalimit. Ajo duhet të përqëndrohet në lëkurë dhe mos kini frikë për të filluar "shumë herët": varësia nuk do. Mezoterapia thjesht ushqen lëkurën me ushqyesve. Mund të ndryshojnë në masë të madhe 1300-9000 rubla në procedurë, në varësi të disa faktorëve. Kjo është kostoja e shembullit zonave të drogës dhe të vëllimit të injektuar dhe përpunimit, kam punuar person i pacientit, por ajo pyet "dokolot" mbrapa dhe të armëve dhe qafën. Kostoja përfundimtare e kursit varet nga numri i procedurave Mezoterapia. Dhe si vlerësuar mjekun shërbimet e tyre. Injeksione të tilla janë të vendosur për të bërë jo vetëm profesionistët, por edhe njerëz pa arsim.


Disa kokteje alternative anti-plakje Mezoterapia mund të jetë krem ​​fuqishme dhe serum Retinol, retynaynom, ideale - përputhet cosmetologist tuaj. Mirë dhe mjetet e phytoestrogens. Megjithatë, opsioni më i mirë - një kombinim i Mezoterapia. Pas disa trajtime qelizat e lëkurës do të jetë shumë më e lehtë për të asimiluar të marra nga substancë krem.

Çdo procedurat injeksion janë kundërindikuar në:
• Sëmundjeve Infektive.
• Sëmundje kronike në akute.
• Çrregullime të gjakut dhe koagulimit të varfër.

• Ethet.
• shtatzënisë dhe laktacionit.
• sëmundje sistemike ind lidhës.
• Përkeqësim i sëmundjeve të lëkurës.

Inhalimi me avull
Ndikimi i avullit të nxehtë (45-50 ° C) - trajtim më të popullarizuara në shtëpi. Substanca farmaceutike tretur në ujë të nxehtë në rezervuarin e aparat për thithje ilaçi dhe marr frymë mbi të për disa minuta. Përdorni sode, ujë mineral, ilaçe të veçanta, herbs (i urtë, kamomil, Calendula, tretësirë ​​eukalipt). Recommended: si analgjezik, për të rritur qarkullimin e gjakut, metabolizmin, të rivendosur funksionet mbrojtëse të rrugëve të frymëmarrjes mukozës. Kur Kundërindikimet: pneumoni akute, edemë, hipertension, sëmundje koronare të zemrës.


Teplovlazhnыe inhalimi
Ata kanë një temperaturë më të ulët (deri në 35-40 ° C). Përdorni zgjidhje të kripërave dhe alkalet, me antitussive dhe bronkeve efekte. Recommended: hedh lëng dhe largimin e mukusit, shuarje vazhdueshme kollë. Kur kundërindikuar: në këto raste, si mbytje me avull. Thithja mund të kryhet duke përdorur vetëm dy komponente (p.sh., sode dhe ujë apo vaj dhe ujë). Ose të bëjë zgjidhje më komplekse (ilaçe të ndryshme, herbs, vajra esenciale, ujë mineral). Thithja temperatura të ndryshme thithur zgjidhje dhe komponentë terapeutike.