Trajtimet natë për fytyrë


Një procedura të thjeshta në kohën e gjumit - dhe në mëngjes do të jetë adorable. Reduktuar futje kripë. Gjatë shtatzënisë, ndryshon me ujë dhe kripë ekuilibrin. Me fjalë të tjera, u rrit akumulimin e sodiumit në indet dhe gjak. Ai është si një magnet tërheq molekulave të ujit dhe mban ata në indet. E gjithë kjo çon në ënjtje në duart dhe këmbët. Gjallërisht ata janë të shprehur në mëngjes. Rekord për natriumi është kripë, kështu që është një normë ditore nuk duhet të kalojë 3 g. Në mbrëmje krejtësisht të heqë dorë përdorimin e saj. Çfarë duhet të zgjedhin procedurat natë në fytyrë?


Ndiqni sekuencën e procedurave. Nëse mbrëmje ju vendosni për të larë flokët, të bëjë atë para se të pastrimit ritual të lëkurës. Fakti që në shumë shampoos dhe conditioners flokët nuk janë komponentë shumë të dobishme për personin. E la atë për një periudhë të gjatë kohe, ata mund të shkaktojnë lezione në mëngjes dhe skuqje. Mos e hiq më aplikoni krem. Bëjnë të nevojshme 2 orë para gjumit. Pastaj krem ​​ka kohë për të absorbuar. A mos i lënë një tepricë në fytyrën e tij. Ajo pengon lëkurën të marrë frymë në natën dhe në mëngjes ju zgjoheni me sëmurë, çehre prej dheu. Qelizat pjesa tjetër natë Evës lëkurës fillojnë të absorbuar ushqyesve në mënyrë aktive. Nëse një krem ​​përbërësit shumë aktiv, ju rrezikojnë të zgjoheni me fytyrë fryrë.


Pra, për mbrëmje të përdorin kujdes të veçantë, përbërja krem ​​ushqyes të balancuara, duke shkaktuar ato thinly. Syri lëngjeve përshtatshme dhe gels dritë, cilësi papeshë me vitaminë K, e cila ndihmon në parandalimin bruising nën sytë. Në kozmetikë ditës komponent i tillë nuk është efektive, sepse drita është shkatërruar. Me këtë procedurë, ju mund të përshpejtojë procesin e rinovimit të lëkurës. Përveç kësaj, ky masazh - një parandalimin e madhe e ënjtje në fytyrë. E bëjnë atë më të mirë para se të shkojnë në shtrat, duke përdorur vaj kajsi. Ajo do të njom lëkurën me vitamina, minerale, moisturize dhe për të përmirësuar ngjyra e saj. Ndikimi i prodhimit linjat masazh fërkim lëvizjet nga qendra e ballit në tempuj, nga mjekër për mollëzat, nga vetullat për të vijë e flokëve, nga hunda në tempuj. Me përfundimin e fshij fytyrën pastron tonik dhe të aplikojnë moisturizer.


Blerje pemë çaji vaj esencial. Kjo do t'ju ndihmojë të shpejt të përballuar me inflamacionet e lëkurës. Njomet atë q-tip dhe të aplikojnë një pikë në lëkurë. Komponentët e këtij vaji me pronën vasoconstrictor, kështu që të nesërmen në mëngjes ju do të shihni rezultate reale. Në qoftë se ju vendosni të përdorni një mjet të ngjashëm nga gjumi, nuk vë në dukje qëllimin e zbatimit të diellit - ajo mund të shkaktojë photodermatitis. Të jetë i sigurt për të hequr qumësht Cleansing Oil para se të shkojnë jashtë.


Fle mbi jastëk ortopedike. Ajo do të jetë rruaza qafës së mitrës në një pozitë natyrore gjithë natën. Kjo enët e mëdha të gjakut nuk peretyskayutsya, dhe nuk është i shqetësuar furnizimin me gjak në kokë. Kjo do t'ju japë një çehre të shëndetshme dhe sy rrezatues pas zgjimit. Mbani nivelin e lagështirës në dhomat e gjumit, lëkura e thatë shpejt humbet lagështi, dhe kështu elasticitet. Si një fakt - në mëngjes do të jetë rrudhat gjobë më të dukshme. Dobishme për lagështi të shëndetshme të lëkurës duhet të jetë të paktën 50-60%. Ju nuk keni shumë kohë dhe doni të merrni një rezultat këtu dhe tani? E pra, ne jemi të gatshëm për t'ju ndihmuar!

Përdorimi fondet, poret ngushta të lëkurës. Ardhshme dhe nëna e sapo riformuar shpesh vuajnë nga probleme të traktit gastrointestinal. Këto probleme mund të shfaqet në lëkurë si pimples. Për të shmangur këtë, është e rëndësishme për të shmangur marrjen e sasive të mëdha të pluhurit në poret e lëkurës. Efekti i ngushtimi larg mund të zotërojnë objektet e rafinimit, dhe disa krem ​​ose serum për fytyrë. Sigurohuni që të përdorni ato si një bazë para aplikoni grim.

Mbajtur në dorë një argjile të bardhë. Maskat në bazë të saj do të ndihmojë për të shpejt të hequr rrudhat që nganjëherë shfaqen në fytyrë pas fjetur. Në rrudhat e rinj të lëkurës janë zbutur veten për 2-3 minuta, por pas 30 vjeç kjo mund të marrë shumë më të gjatë. Me balta maskë ju të përshpejtojë procesin në mënyrë të konsiderueshme. Mix 2 tbsp. l. balte të bardhë me 2 tbsp. l. ujë termik - kështu që përbërësit aktiv nuk mund të hyjë në fuqi më të shpejtë, dhe të vënë një shumë në fytyrë për 15 minuta-të. Maskë pije me ujë të ngrohtë, të përfundojë procedurën, fërkimi i fytyrës me efekt ftohës tonik. Bëni një maskë nga patate. Kjo do të ndihmojë të shpëtoj nga ënjtje në mëngjes të fytyrës, këmbët ose duart. Kjo për praninë e niseshtesë në frutave, i cili është si një sfungjer ekstrakte ujit të tepërt nga qelizat e lëkurës. Ju do të duhet për të maskuar patate integruar dhe një majdanoz pak copëtuar. Vënë përbërësit në një qese garzë dhe të bashkangjisë në vendin e ënjtje për 20 minuta.