Mjetet juridike popullore për shënon shtrirje në lëkurë


Quite një përqindje e madhe e atyre grave që, në parim, që të ketë një fëmijë, por u ndal një numër faktorësh, si i sforcuar dhe vendin në realitet. Në të gjitha ato momente të pakëndshme që shoqërojnë jetën e gruas shtatzënë dhe procesin e lindjes, frika kryesore e grave para se ata të përfshijnë të tilla "bukuri" si:
A) pesha, e cila do të marrë një grua gjatë shtatzënisë, dhe se mbetet shumë kohë pas lindjes, është e vështirë për të hequr qafe atë, ju duhet të ndiqni një dietë, dhe më shumë.
B) përkeqësohet formë të gjirit pas gji fëmijën.


B) Ka shënon shtrirje në lëkurë në zonën e gjirit, kofshë, bark, mollaqe.
Është e vështirë të thuhet nëse këto dhe të tjera arsye të vërtetë në mënyrë të konsiderueshme që prej tyre duhet të vidyazykatysya gëzimin e mëmësisë, por megjithatë, të gjithë probleme në fakt mund të bëhet. Mos e humbni shpresën, sepse e gjithë kjo mund të korrigjohet me mjetet juridike popullore, në shtëpi, dhe çdo gjë do të jetë mirë. Në këtë kohë kemi parasysh mjetet juridike popullore për shënon shtrirje në lëkurë që shpesh lindin pas kryerjes së shtatzënisë, si dhe humbje peshe për arsye të tjera.


Ka shumë mënyra se si ju mund të shpëtoj i shënon shtrirje, por nuk presin rezultate të menjëhershme, të jetë i durueshëm dhe të ndjekin rekomandimet që kanë ndihmuar mijëra gra e shënon shtrirje pas lindjes.

1. Në një lugë gjelle ujë të zier duhet të marrë një mumje gram dhe përzierje të gjitha me krem ​​për fëmijë. Kjo duhet Salve për të fshij në fushat me probleme përditshme.

2. Shumica e recetave janë të dizajnuara për të hequr shënon shtrirje, janë të bazuara në përdorimin e vajrave esenciale të ndryshme. Ata njëpasnjëshëm apo rubbed me një masazh. Kjo recetë është e bazuar në disa prej tyre: 2 pika vaj mandarin, të njëjtën sasi e naftës e livando dhe nerolit, përzier me 50 ml vaj embrion gruri. Këto fonde janë përdorur në mënyrë efektive për të hequr qafe shënon shtrirje në lëkurë, të cilat duhet të jenë tërësisht fshij në fushat me probleme.


Në përgjithësi, ajo është shtrirë? Shtrihen - është emri popullor i defektit të lëkurës si striae. Ata janë mjaft të vështirë për të hequr qafe të, por asgjë nuk është e pamundur, siç e dini, nuk do të ndodhë. Shënon Stretch janë plagët e madhësisë së vogël, kanë të kuqe ose të bardhë (ndonjëherë vjollcë), e cila është, sigurisht, shumë të shëmtuar. Mos u shqetësoni, sepse ka mjete popullore që përdoren në shtëpi për të ndihmuar të heqin qafe shënon shtrirje.

3. Një nga mënyrat kryesore të hequr shënon shtrirje në shtëpi, ka masazh, i kryer veten (vetë-masazh). Bëjë atë rregullisht, dhe të përdorni masazh duhet të fillojë para një shtrirje atje. Kjo është, ajo do të ishte mirë për masazh veten gjatë shtatzënisë, duke përdorur disa vajra esenciale. Për të përcaktuar që ato mund të përdoren në mënyrë të sigurt gjatë shtatzënisë, bisedoni me mjekun tuaj. Duhet të masazh kofshë, bark, aplikimi i vajrave, lëkura bëhet elastike. Lëvizjet masazh bërë clockwise nga poshte lart. Çelësi kryesor i suksesit është rregullsia e procedurave, kështu që nuk do të jetë dembel.


4. Shumë efektive janë si më poshtë: (një përzierje e vajrave thelbësore) e shënon shtrirje në lëkurë si vaj jojoba (100 ml) e naftës, 10 pika portokalli, limon, jasemini, rozmarinë dhe livando - 20 pika. E gjithë kjo duhet të jetë tërësisht të përziera, derdh në një shishe të veçantë, të ngushtë dhe për të hequr një ditë në një vend të errët. Gjatë masazh që ju doni të përdorni një përzierje e vajrave thelbësore që do të arrijë sukses të konsiderueshëm.

5. masazh duke përdorur vajra esenciale bërë shumë mirë pas marrjes banja dhe trajtimet me ujë. Nga rruga, larje mund të bëjë gjithashtu ndihmë të dobishme nga shtrihen. Për ta bërë këtë, fshij lëkurën me një sfungjer të veçantë projektuar për të trajtimeve masazh, ju mund të bleni në dyqan. Përveç kësaj, masazh mund të bëjë avionët e ujit nga kokat dush, dërgimin e tyre në bark, kofshë, duke bërë një lëvizje rrethore. Uji për të bërë të ftohtë, por jo shumë të ftohtë. Pas trajtimet e ujit duhet të jetë me kujdes fshij me një peshqir në mënyrë që lëkura është e kuqe, por nuk e teproj atë, do të jetë më e mirë peshqir. Së fundi, aplikoni një krem ​​të veçantë të lëkurës, parandalimin pamjen e shënon shtrirje.


6. Mjetet juridike popullore e problemeve të ndryshme, duke përfshirë shënon shtrirje në lëkurë të bukur nga fakti se përdorimi i tyre është ndonjëherë mjaft e mirë për të parë në kuzhinën tuaj. Për shembull, në vijim është një mjet për përgatitjen e "komponentët e ushqimit. Ne duhet të marrë një gotë kripë dhe të njëjtën sasi e sheqerit dhe gjysmë filxhan vaj perimesh. Mix të gjitha dhe të bëjë, ndërsa duke marrë dush masazh, duke përdorur këtë mjet. Pas trajtimeve masazh, një mjet për të larë me ujë të ngrohtë, pastaj aplikoni krem ​​trupi. Mjaftueshme për të përdorur këtë mjet për një muaj për të parë rezultatet grafikisht.


7. Ju mund të përgatisë një krem ​​të veçantë kundër shënon shtrirje nga aloe dhe luleradhiqe, duke ju duan të marrin këto komponentë në shumat e mëposhtme: luleradhiqe lë - 100 gram (rastësisht, në verë ata mund të përgatiten për përdorim në të ardhmen nga ngrirjes në frigorifer ose zasushyvshy), ulliri të naftës - 75 gram aloe - disa gjethe, i copëtuar në copa të vogla. Të gjitha këto përbërësit duhet llokoçis deri sa të qetë, për shembull, duke përdorur një blender. Në këtë ne duhet të shtoni miell bollgur llapa, gradualisht mori për konsistencën e krem. Në vendet e lëkurës ku ka një shtrirje, është e nevojshme për të aplikuar këtë mjet edhe shtresa dhe të lënë për disa minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Ky mjet është në gjendje të të ruhen në frigorifer për jo më shumë se një javë.