Ekstrakte natyrore në kozmetikë


Kozmetikë me ekstrakte natyrore themeluar në mënyrë të vendosur në raftet. Si të mos merrni humbur në shumëllojshmëri dhe zgjidhni atë që ju dëshironi për ju? Le të përballen me atë - produktet përgjegjës për atë. Çfarë është ekstrakte natyrore në kozmetikë?
Aloe
Kjo ndodh në produktet kozmetike më shpesh. Aloe përmban allantoin, të cilat soothes, moisturizes dhe stimulon rigjenerimin e lëkurës. Dhe të rëndësishme për shëndetin dhe bukurinë vitamina gjithashtu ndryshuar. C dhe E.
Cila është vlera e? Krem me aloe ndihmë, nëse obvitrylasya lëkurës, djegur në diell në qoftë se ju doni të heqin qafe e ndërprerjeve të vogla apo gërvishtjet. Me një hidratues super, aloe efektive ngadalëson shfaqjen e shenjave të para të plakjes. Vendosur një fabrikë në dritareje e tij, dhe maska ​​natyrore janë gjithmonë në dispozicion.Ulliri
Një nga më të vjetra kozmetikës natyrore. Fruta përmban më shumë se njëqind e elementeve gjurmë, vitamina dhe minerale që janë të dobishme për trupin. Kjo bukuri natyrore përqendrohen qelizat des dhe parandalon humbjen lagështi. Vitamina A ndihmon në rigjenerimin e lëkurës dhe përtëritje e saj. Vaji i ullirit mund të shtohet në mënyrë të sigurtë për të krem ​​preferuar aplikuar për procesin cuticle flokët apo pas manikyr.

Alga
Mbi të gjitha, ajo që ne si algat - ata neutralizoj toksina, përmirësimin e qarkullimit dhe të rivendosur ekuilibrin minerale të lëkurës. Gjithashtu toksinave nga nënlëkurës yndyrë - për banorët e qyteteve të mëdha të pronës veçanërisht e vlefshme. Alga mund të blejnë në farmaci dhe të bëjë përfundon në shtëpi. Alga deti është e pasur me minerale, ato përmbajnë vitamina A, B, D dhe E, kalcium, hekur, magnez, dhe fibra dhe proteina.


Çaj jeshil
Si pjesë e çaj jeshil përmban antioksidantë fonde, humidifiers dhe substancë vlahosberehayuschye. Cila është vlera e? Nuk është lëkura e thellë elefant, stimulon prodhimin e kolagjenit. Çaji jeshil ndihmon për rinovimin, mbrojtur lëkurën nga radikalet e lira, por asnjëherë mbingarkesat dhe pa irrituese CE. Çaji jeshil është i sigurt edhe për lëkurë shumë të ndjeshme! Përgatitja akull me çaj jeshil dhe supë lash çdo mëngjes - një akuzë e gjallëri dhe bukuri sepse kjo ditë është e garantuar!

Rrush
Në fakt, nuk ka rëndësi se ku ekstrakt është marrë: nga fara ose lë. Rrushi - një mjet i dobishëm dhe i fuqishëm e bukurisë në të gjitha manifestimet e tij. Ekstrakt rrushit përmban sasi të mëdha të acideve yndyrore, vitamina, duke përfshirë B, antioksidantë. Cila është vlera e? Rrushi përkryer moisturizes, forcon enët e gjakut, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe parandalon plakjen e qelizave. Kozmetikë me ekstrakte të rrushit do të jetë e dobishme lëkurën dhe flokët.


Mjaltë
Numëroj pronat e dobishme e këtij produkti mund të jetë e gjatë. Mjalti përmban një sasi të madhe të mineraleve, vitaminave, dhe mbi njëqind përbërësit e rëndësishme të nevojshme për njeriun. Cila është vlera e? Honey lehtë depërton në poret e lëkurës, rregullon ekuilibrin e ujit, ushqen, shërben si parandalim për rrudhat. Krem mjaltë dhe maska ​​janë veçanërisht të përshtatshme për lëkurë të thatë: ato formojnë në sipërfaqen e film i hollë që pengon avullimit dhe mbron kundër faktorëve të dëmshme të mjedisit. Maskë me mjaltë që ju mund të bëni në saunë kur lëkura steamed mjaftueshëm dhe mirënjohje pranon të gjitha ushqyesve.


Seabuckthorn
Këto manaferrat përmbajnë vitamina A, C (det-buckthorn atij më shumë se limoni!), P, E, K, të gjithë grupin e vitaminës B. Edhe në det buckthorn gjetur 15 elemente të ndryshme gjurmë! Ushqen naftës buckthorn detit dhe shërojnë, ka veti anti-inflamator. Manaferrat buckthorn janë të dobishme për të gjithë trupin - të hani ato me djathë ose të pini lëng të buckthorn detit. Megjithatë krem ​​me vajra detit buckthorn zgjidhje më të mirë për duar. Për lëkurë të vitaminave fluksit personat e tillë nuk mund të shkojnë gjithmonë në favor.