Lëkurë dhe pastrimin e lëkurës fytyrës


Lëkurë ka një histori të gjatë, që nga i pari të pastruar lëkurën tuaj në mënyrë intensive shpik në Egjiptin e lashtë, atëherë për këtë qëllim përdoren mjete mekanike si shtuf. Një lëvozhgë kimike parë u shfaq në Mesjetë, përbërës aktiv vepruar acid acetik. Dhe, sigurisht, një procedurë që ndihmon lëkurën të pastër dhe zbardh, ishte popullor në Azi, shtëpi belolytsыh bukurive. Si për të bërë të drejtën pastrimin dhe lëkurë personin e lëkurës?
Mjetet më popullore e sotme për lulëzim në shtëpi përmbajnë grimca nevrikosur fara kajsi, rruaza polietileni dhe kristaleve me origjinë të ndryshme. Prandaj, duke gjetur një pjesë polietileni pastrim, kripë ose sheqer mos u bëni merak: ato nuk janë tretur, por thjesht shtuar efektin mekanike në lëkurë. Por përveç lulëzim fizik nga kontakti lëkurë me grimcat kimike skrabyruyuschymy, ka shumë mënyra për ta bërë lëkurën tuaj të butë dhe të butë. Në përgjithësi, peels kimike në bazë të acideve të ndryshme.Ndoshta dikush do të të duket e çuditshme, por njerëzit gjithashtu kanë nevojë për kujdes bukuri. Dhe shpesh - jo më pak se femrat. Lëkurës për burra, edhe pse ndryshe nga femra gjithashtu ka nevojë për pastrim të thellë dhe lëkurë. Lëkurë të mirë kthehet burrat përballen, duke e bërë atë më të edhe ngjyra, ndihmon për të përballuar me pas puçrra fytyre ka një efekt të mirë të një shtrëngimi. Megjithatë, duke u përgatitur për një bisedë në lidhje me bombardimet, kam parë mendoj e trupit. Së pari, për shkak se sasia e punës shumë më tepër, dhe së dyti, sepse nuk ka lëkurë shumë të gjithë, sidomos në dimër. Pra, në pranverë. Dhe në verë dhe në vjeshtë. Dhe çfarë më mirë kompliment të qetë, të butë dhe aromatik lëkurën tuaj? Mënyra më e zakonshme për të bërë të përsosur lëkurës tuaj - një kafe terren natyror, sheqer ose kripë dhe furçë të thatë me shpohet natyrore. Ato ndihmojnë për të luftuar celulitin, përmirësimin e qarkullimit të gjakut, dhe një hap më afër ëndrrës tuaj të trupit të përsosur.


Gjëja kryesore nuk është për të ngatërruar metoda e pastrimit dhe të përdorni të gjitha këto mjete për t'u përballur me kafe dhe sheqer të përzier me diçka butë, aplikuar të lagësht lëkurën dhe del me të larë. Kripë mirë është për përdorim në sauna, dhomë me avull pas. Ajo vihet në mjaltë tashmë smeared në lëkurë. Por furçë të thatë duhet të mbetet e thatë. Vetëm fshij një trup të mirë, duke lëvizur nga poshte lart. Nëse furçë mund të duket e ashpër, provoni para-thith dhe pastaj të thatë atë. Sallon peels linjë aktive lehtësim lëkurës, zbardhues, të përmirësuar çehre, me efekt liftinhovym. Ashtu si shumica e trajtimeve profesionale, peels rekomanduar normë. Qasja kryesore për derdhje pa fanatizëm, dhe i japin lëkurës mundësinë për të shërohen. Për më tepër, ky rregull punon për mjetet juridike në shtëpi lulëzim. Parakusht çdo lëkurë - është që të përdorin sunscreen. Ju gjithashtu nuk mund të bëjë procedurën exfoliating para se të shkoni në plazh ose vendpushimet e skive të dhe vetëm pas kthimit nga atje. Intervali minimal mes lëkurë dhe tan është 2 javë. Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj duke bërë peels pranverë para se dielli të bëhet aktiv, në mënyrë që të mos lënë lëkurën të prekshme nën dritën ultravjollcë.