Plastikë e kancerit të gjirit tek gratë


Shumë gra janë mjaft të kënaqur me madhësinë e gjirit, të pakënaqur me formën e saj. Shtatzënisë dhe laktacionit, ndërprerje hormonale, mosha - të gjithë këtyre faktorëve, për fat të keq, të ndikojë negativisht në indet e gjirit dhe për të promovuar lëshim tyre. Metoda më e besueshme e korrigjimit ofron kirurgji plastike. Mammo endoprosthesis plastike ose për të rivendosur formën e gjirit, nëse jo të gjitha, atëherë me siguri për shumë vite. Gjatë operacionit nën gjëndër qumështit ose nën implant muskujve të vendosur madhësinë e dëshiruar dhe formë. Le të flasim për një temë të tillë si kanceri plastike të gjirit tek gratë.


Shumica e grave janë përdorur për implantet anatomike janë si të afërta me formë natyrore e gjirit. Duke plotësuar silikoni dhe kripur dalluar proteza. Ish kanë rrezik më të ulët për këputje e membranave, të mbajë formën e tyre edhe kur të dëmtuara dhe të duken më të natyrshme dy sy dhe në të prekur. Kripur konsideruar të sigurt, me rrjedhjet e mundshme të kripur merr në trup, dhe nuk e silikoni huaj.

Lirë dhe gjatë instalimit dhe kanë nevojë për një prerje të vogël dhe kështu të mbeten të mbresë më të vogla. Pro: nga dhe Mammo mëdha plastike - e vetmja mënyrë për të korrigjuar formën e gjirit. Implantet moderne janë të sigurta për shëndetin, kanë një garanci jetës. Cons: Operacioni për gratë kërcënojnë vështirësi. Para së gjithash ajo është e mundur fibrozë capsular - Përhapja e indeve lidhës rreth implantit.


Kjo është manifestuar në formën e vulës të vogël të rrumbullakët dhe dhimbje gjoksi. Kjo ndodh mjaft shpesh kur instalimi në implante silikoni gratë. Garanci gjithashtu nuk siguroj ju kundër zhvendosjes mundshëm të protezave, tkurrje ose membrana e saj këputje, duke rezultuar në nevojën reoperation.

Përkundër faktit se shumica e ekspertëve besojnë pengesën implante të ushqyerjes me gji, në praktikë gjërat nuk janë aq rozë. Në përbërjen e qumështit ata, sipas studimeve, nuk prek, megjithatë, shtatzënisë dhe laktacionit mund të paparashikueshme të ndryshuar formën dhe gjendjen e gjirit, kështu që pas të ushqyerit do të ngjarë të duhet të mbështetet në kirurgji plastike përsëri.


Kundërindikacionet:
Çdo tumoret në gji, duke përfshirë beninje, diabet, hipertension, venat me variçe. Nëse pini duhan, keni vidyazykatysya cigare, të paktën 2-3 muaj: Pirja e duhanit ngadalëson shërimin e indeve dëmton qarkullimin e gjakut, e cila në masë të madhe rrit periudhën e rimëkëmbjes dhe mund të shkaktojë komplikime postoperative.

Permiresimi formë të gjirit të jetë e mundur dhe pa implante. Mastopeksy (shtrëngimi kirurgjikale e lëkurës) të ra shpejt përsëri në vend dhe për të shkuar dalë indeve të lartë si të jetë e mundur, duke e vendosur atë në një pozitë më "i ri". Operacioni është kryer nën anestezi të përgjithshme dhe anestezi lokale, në varësi të gjerësisë së prerë. Qepje janë të vendosura zakonisht në pjesën e poshtme të gjoksit dhe pothuajse i padukshëm. Mastopeksy krahasim me Mammo plastike - më pak kirurgjisë traumatike. Recovery është rreth një javë. Gjatë kësaj periudhe, ënjtje të vogël, humbje e ndjeshmërisë. Rezultati përfundimtar mund të vlerësohen në 2-3 muaj.


Pro: Operacioni është i mirë tolerohet dhe lejon kthimin e gjirit bukuri natyrore. Nëse jeni implantet hutuar Mastopeksy bëhet një alternativë e shkëlqyer për të rimarrë formën e humbur. Së bashku me aski mund të korrigjohet forma areola ose thith. Cons: efektet përjetshëm nuk llogarisin, pas një gji ndërsa ende bien. Çfarë është, aq më shpejt ajo ndodh. Kur mastoneksyy pothuajse e pamundur të arrihet simetri e plotë, për më tepër, gjoks vizualisht duket sasi më të vogël si një "të shkojnë."


Kundërindikacionet:
Lëkura e gjoksit dhe qafës lirë të gjëndra dhjamor dhe për këtë arsye shumë të prirur për efektet e faktorëve negativ. Në mungesë të kujdesit të duhur, ajo shpejt humbet qëndrueshmëri e tij dhe elasticitet. Me mjetet juridike në shtëpi janë dousing veçanërisht të mirë kontrast dhe kompresa. Ata ton deri në lëkurë, përmirësimin e qarkullimit dhe për të promovuar rigjenerimin e qelizave. Me mjetet më efektive të kozmetikës me peptides kolagjenit - ata përforcuar skelet qelizore dhe të japë një ndërrojë pamjen të mirë. Është e rëndësishme për të moisturize rregullisht lëkurën. Kjo do të ndihmojë krem, kremra dhe sprays me acid Hyaluronic, vajra bimore dhe ekstrakte (p.sh. kyhelyy Afrikës, Azisë Centella, daisies, Urime Ditëlindjen), normalizimin hidrobalans dhe për të parandaluar dehidratim.


Në sallonet e bukurisë janë shumë të dobishme për procedurat e gjirit. Para së gjithash, një masazh profesional, vodoroslevыmy plotë baltë ose përfundon apo maska. Një efekt i tillë kompleks ju lejon për të përmirësuar menjëherë gjendjen e lëkurës dhe shkurtimisht të hequr gjoksin dhe e bëjnë atë më elastike. Për efekt të shpejtë procedura të ngjashme janë shumë të dua e yjeve të Hollivudit. Kujdesit intensiv për dekoltin - Pika e detyrueshme para se të shkojnë në qilim të kuq.

Një tjetër bukuri-manipulimi, e cila përmirëson elasticitetin e lëkurës dhe të cilësisë - myostimulation. Ai përdor aktual të ulët elektrik - shkarkimit stimulon tkurrjen e muskujve, duke rezultuar në rrit tonin e tyre, përmirëson furnizimin me gjak të indeve, aktivizon sintezën e proteinave (kolagjenit dhe elastin) në dermis. Myostimulation Sigurisht 8-10 procedurat e kryer. Për rezultate të qëndrueshme është e këshillueshme për të përsëritur atë 2-3 herë në vit.