Kushtet e përdorimit të kozmetikës për fytyrë


Në këtë artikull ne do të diskutojmë të gjitha rregullat që lejojnë për të marrë kujdesin e lëkurës dhe bukuri sekreteve të tyre.
Aplikoni krem ​​massaging
Easy kozmetike vetë-masazh në shtëpi jo vetëm që përmirëson efikasitetin e fondeve, por edhe rrit depërtimin e substancave aktive të saj, ndihmon për të aktivizuar metabolizmin, përmirëson çehre dhe jep efekt të lehtë heqjen. Një kusht: të bëjnë asnjë të keqe dhe nuk e arrijnë efektin e kundërt e lëkurës që shtrihen, masazh duhet të kryhet në një skemë të caktuar. Faza e parë - stroking - është kryer në fytyrë shtresën e veshur hollë e krem. Djathtë lëviz - një stroking butë e lëkurës në linjat e gishtave masazh. Next vjen fërkim, e cila bëhet edhe majat e gishtave. Pastaj gatuaj e lëkurës lëvizjet e butë schypkovыmy. Ju lutemi plotësoni stroking, i cili duhet të zbutur lëkurën dhe relaksoheni muskujt. Cilat janë rregullat për përdorimin e kozmetikës për fytyrë?Kombinoje mjetet e kozmetikës për fytyrë me SPF me krem ​​antioxidant
Do të thotë SPF qëllim mbrojtjen e lëkurës nga rrezet UV. Krem me antioksidantë të mbrojtur qelizat e lëkurës nga radikalet e lira, të cilat përdoren për të parandaluar plakjen, dhe për të krijuar një barrierë kundër rrezeve UV. Në qoftë se mjetet e SPF përdorur në kombinim me krem ​​antioxidant, efekti do të rritet nga një tjetër, që do të thotë se lëkura juaj do të merrni mbrojtje të dyfishtë nga rrezatimi ultravjollcë dhe mjedisin.

Në vend të përdorimit të një krem ​​me Retinol, ne duhet të kujtojmë disa rregulla të thjeshta. Së pari, nuk e përdorin atë, nëse ju jeni nën 35 vjet - sepse Retinol është substanca aktive. Së dyti, të jenë të vetëdijshëm se vitamina A - alergjen shumë i fortë, kështu që pronarët e lëkurë të ndjeshme duhet të jenë të kujdesshëm. Së treti, është më mirë të mos përdorni një krem ​​me Retinol në sezonin e nxehtë. Kjo është për shkak të faktit se nën ndikimin e Retinol ultravjollcë është e rrezikshme, sepse ajo i referohet photosensitizer. Gjithashtu, përdorni një krem ​​me Retinol mundësisht natën, jemi të ndërgjegjshëm për faktin se substanca është një alergjen të fortë dhe të ndjeshme ndaj diellit. Së katërti, përdorni krem ​​me kurse Retinol nevojë për 45-60 ditë dhe pastaj caktoni një pushim.


Syri ftohtë krem
Ka shumë krem ​​dhe përbërësit aktiv të cilat lehtësimin ënjtje nga veprimi kullimit dhe forcimin e mureve vaskulare. Nuk është një dëshirë për të kombinuar dy mekanizma - dhe komponentëve të ulët të performancës temperatura. Cosmetologists besojnë se krem ​​për sytë, sidomos në sezonin e nxehtë mund të ruhen në një vend të ftohtë, të tilla si një frigorifer. Sot, shumë kompani të prodhojë krem ​​me rollers metalike të veçantë ose tip qeramike që këndshëm ftohtë dhe i lehtë për t'u lehtësojë sytë ënjtje.