Rregullat aplikoni grim retro


Në mesin e zgjedhjes të madh të retro-style make-up sot më të popullarizuara të të ashtuquajturës epokë të blondes këputur të Hollivudit të viteve 1920, dhe rock and roll dhe ritëm në disko 1960 stil dhe 1980. Rregullat aplikoni grim retro thjeshtë kryesor një - në mënyrë që të sjellë daljen e tij në ndonjë stil nga e kaluara, do të duhet vetëm një ose dy pjesë të dukshëm (natyrisht, në qoftë se ju shkoni në shfaqje kostum).
Grim stil retro Hollywood
Stili karakterizohet nga ari ndonjëherë Hollywood vetëm dy fjalët "të gjithë rrugën rreth." Ajo thith tolerimi, liri, neglizhencë. Por në qoftë se ju jeni një grua moderne dhe preferojnë stilin e biznesit në rroba për të mbajtur deri me burra të arritur lartësi të karrierës, Hollywood stil do të jetë e kundërta. Kjo është arsyeja pse ajo është shumë e njohur dhe popullor në mesin e yjeve moderne, të lodhur e emancipimit.Rregullat e aplikimit
Kur make-up në stilin e flokëve Hollywood pikturuar në të lehta ose të errëta tone të forta, me qëllim, të vënë curls të shkurtër dhe me shkëlqim, me kujdes rregullimin e tyre, duke kërkuar curls pryhlazhennыh efekt. Në vështrimin e me kujdes të vendosë ton pluhur të lehta që nuk ka shndrit. Theks i veçantë është bërë në mollëzat. Ata ishin të izoluar duke përdorur kontrastin midis një fytyrë të ndritshme dhe vija e pluhur të errët tone. Në këtë stil të skuqem për të imponuar tabu strikte.

Ju keni hije gri-kafe që ju jeni të papunë për shkak të faktit se ju mendoni se ata duken naive? Vetëm këtu ju jeni gabim. A nuk e pajis keq dhe të aplikojnë këto hijet mbi qepallat e tyre të sipërme, sidomos në zonën e podbrovnuyu dhe dele qepallat, kështu që ata do të përsërisë kontur vetullat. Një tjetër fokus i rëndësishëm për stilin e një vetullat la Marlene Dietrich janë - ata si duke përdorur një busull mbajtur polukruzhyyamy. Këto vetullat pafajshëm japin shprehje të përballet në qoftë se ata me kujdes vyschypani, duke kujtuar një vijë të hollë, dhe pikturuar një mënyrë radikale zi.


Dhe në fund, sigurisht, imazhi ynë Retro kompleton "flutur" buzët, të errët ose të ndritshme të kuqe qershi. Këtu janë gjysmëton parëndësishme. Laps Contour vizitë dy cik spikatur pikë më sipërme. Mark mes mes tyre dhe t'i japë fund brendësi të buzëve. Tani lidhë këto dy linja, pas nga e jashtme të buzës brendshme në mënyrë që cik ishte e ndarë në mënyrë të barabartë në 2 gjysmave cila prek pikën e poshtme të caktuar më parë. Pastaj kjo linja kontur prokraste buzët disa herë. Maksimumi kujdes pluhur nuk është pikturuar në krye të trekëndëshit. Përsëriteni të njëjtën gjë në buzën e poshtme. Buzët efekt të krijuar një shesh që ndriçohet qoshet e jashtme të ngjyrës së lëkurës buzët e kuq buzësh.


Deri në stilin e viteve '60
A ju pëlqen epokën e viteve 1960, dhe ju doni të ndiqni Brigitte Bardot? Mund të ju lutem: të ketë sukses. Me rock and roll '60 në veshjet e ia plas banesa tona baletit, dresses ndritshme në gju dhe një numër të madh të aksesorëve rëndë. Ato gjithashtu përfshijnë fashë të ndritshme të gjerë elastike, bishtin kalë babetty whipped. Ky stil, e cila u quajt "brez rebel", Përfshira kontrast të mprehtë. Ngjyra e tij të preferuar ishin të zezë dhe të bardhë. Fashionistas Makeup duhet të paraqesë eyeliner me vaj të zi. Një mbështetës i Brigitte Bardot aplikuar një shtresë të trashë bojë për vetulla të zezë mbi të rëna disa herë në ditë dhe pika të kursyer. Dhe në qoftë se formuar papritmas mbi qerpikët "gunga", kjo nuk do të ndalojë ato. Ishte besonte se pavarësisht nga sytë theksuara, faqet dhe buzët nuk duhet të jetë shumë e dukshme. Buzët dhe cheeks mbuluar me paqarta hije rozë vezullim.


Le të shikojmë në shembuj të aplikimit të make-up në stilin e viteve gjashtëdhjetë.
1. Në buzë të sipërme dhe të poshtme rrëshqitje valëvit linjë qëndrueshmëri të trasha të lëngshme eyeliner të zi. Dhe në povitsi të lartë, në rrudhë, linjë e tretë të të njëjtit lloj. Pencil vыsvetlyte bardhë qoshet e brendshme të syve. Mbaro imazhin Retro, duke shkaktuar buzët e kuq buzësh ngjyrë bezhë zbehtë.

2. Mblidhni flokët në një bisht, siguruar atë me një shirit ngjyra të ndritshme. Bisht në pjesën e sipërme një tronditje të vogël, dhe përfundon më bëni darë në mënyrë që flokët bukur curled deri dhe shikoi në një anë. Siç thuhet në versionin e parë, vetëm një laps të bardhë dhe hijet theksojnë qoshe e brendshme e syrit dhe qepallë nën vetull. Pastaj në pjesën e sipërme prochertyte qepallë shigjetë të trashë në skajet e tij duhet të fillojnë të degëzuar, një kontur fund të qepallave të tua, dhe joshës i dytë shkon deri. Liner, të mbajtur në fund të syve është e hollë, por ajo duhet të jetë aq mbresëlënëse. Si përdoret këtu duhet të jetë ngopur me bojë të zezë. Apliko ajo duhet të jetë në dy faza, me disa ndërprerje. Blush duhet të jenë rozë dhe tonet e tenderit dhe pak hije qepallë e sipërme, dhe të imponuar të lehtë në faqe. Përdorni buzëkuq të shkëlqyer, hije të ftohtë trëndafili.


3. mbledhësh flokët në një gërshet në pjesën e prapme, dhe pastaj të rregullojmë ato me këmbët. Pastaj merr një të luajtur me rërë të verdhë apo të gjelbër dhe të vënë në mënyrë të shkujdesur në para-rrahur flokët në frontin e kokës. Pa u larguar nga skajet e sipërme dhe të poshtme të qepallave, të nxjerrë një shigjetat hollë eyeliner të lëngshme zi. Të jetë i sigurt për të theksuar qoshet e brendshme të pjesës së syrit. Mbi qepallë e sipërme, mbi eyeliner të zi kalojnë linjë shumë të trasha laps të gjelbër. Lips kuq buzësh mbuluar efektin e vëllimit, përdorimin e ngjyra bezhevatыm nuancë rozë.