Fytyra e duhur lani lëkurën gruaje


Çdo ditë fillon me tonë fytyrë larë në mëngjes, e njëjta procedurë përfundon ditë. Pasi ky proces është i komplikuar nga prania e grim në fytyrën e një gruaje dhe gabimi kryesor është përdorimi i sapunit e madhe për të hequr atë. Lahen e nevojshme për të korrigjuar, duke pasur parasysh moshën dhe karakteristikat e lëkurës, si duhet ju vmyvayetesya varet nga të rinjtë e tij dhe pamje të hijshme.
Fytyra e duhur gruas lani lëkurën e plotësisht eliminon përdorimin e petë të sapunit, ajo ka një reaksion alkaline që dries lëkurës dhe përshpejton plakjen. Larja fytyrën e shtresës natyrore mbrojtëse, duke krijuar një mjedis të favorshëm për zhvillimin e kërpudhave dhe viruseve në sipërfaqen e lëkurës, e cila çon në sëmundje të ndryshme.Gjeni një mjet të përshtatshme për të mbrojtur lëkurën e tyre, ndonjëherë jo gjëja më e lehtë dhe ajo mund të marrë vite. Por ajo që përpjekjet e tilla, nëse nuk mjafton për të shkatërruar mbrojtjen natyrale të lëkurës. Procedura e zakonshme është për të larë me sapun pastron lëkurën, larja larg ndotjen dhe shtresa e saj mbrojtëse për të hequr qafe e zakone të tilla është e vështirë, sepse pastrimi vazhdimisht do të ndjekë papastërtitë e mbetura në lëkurë. Gjatë shëtitje dënimi i hequr lëkurën e sebum tepërt me sapun dhe kremra të alkoolit ende mbeten të pabazuara. Lëkurës me vaj është i privuar nga të filmit mbrojtëse për të mbrojtur nga faktorët e jashtëm fillon të prodhojë atë në sasi të mëdha. Lëkura bëhet me vaj dhe më të dehidratuar.


Krahasuar lëkurë të thatë dhe me vaj me kujdes, është e qartë se yndyrë kërkon një pastrim të plotë dhe hidratues të thatë, por sapun mund të zëvendësohet nga gels ndryshme, musamy, krem ​​ose sapun të lëngët për fytyrën.
Është e rëndësishme për të zgjedhur saktë mjet që është e drejtë për ju dhe mënyrë korrekte e larjes. Vvodytes nuk mashtruar, duke besuar se krem ​​spastrim ose mbartës kozmetikë qumështi nuk duhet të del me të larë - një mjet për larje, atëherë ajo duhet të lahen off. Mbështetet në njerëz që lënë të thotë ujë më të mirë - një gabim i madh, të përdorin mjete të ngjashme për të zëvendësuar sapun, por jo ujë.


Uji në çezmat tona chlorinated ndikimi i natyrshëm dhe pozitiv në lëkurë nuk mund, por ju gjithmonë mund të valoj larë dhe të marrë të gatshme për të çuar përpara. Ju gjithashtu mund të zbutur ngurtësinë e ujit, duke shtuar në një litër e një çerek lugë çaji sode buke. Për të mirë efekti do zierje e bimëve, më e rëndësishmja të zgjedhin për llojin e lëkurës tuaj. Për shembull, Wort Shën Gjonit, Calendula përshtatshme për të lëkurës me vaj, aq më shumë ata kanë efekt anti-inflamator. Një zierje e lirit është e mirë për lëkurë të ndjeshme dhe të thatë, kamomil është - një ilaç.


Sa për temperaturën e ujit për fytyrën duhur Kujdesi natën Skin gruas, atëherë do të jetë kontrast më të mirë. Larja me ujë të ftohtë zgjat rinjtë, duke e mbajtur bukurinë e lëkurës, por shkakton vasoconstriction, duke ulur ushqimin e saj. Larja e vazhdueshme me ujë të ngrohtë çon në formimin e rrjetit të enëve të gjakut, të kundërt në mënyrë më të mirë apo temperatura mesatare e ujit.
Kujdesit të lëkurës moderne mund të çojë në zhvillimin e reaksioneve alergjike, ndërsa vetëm shpëtimi do të jetë metoda të njohura të pastrimit dhe kujdesit të lëkurës. Për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme larje përsosur brewed Hercules - si pastrim dhe sapun. Lëkurës me vaj mund të pastrohen kos dhe e përdorin për pije zierje e nenexhik.


Fytyra e duhur lani lëkurën gruas në hije, aspekti më i rëndësishëm i procesit. Që nga pjesa më e madhe e trudnoudalyayemyye kozmetikës është "sytë". Hallë, bojë për vetulla, eyeliner, laps kozmetike të hequr të rënda se pluhur ose bazë tonal, dhe ka edhe lëkurën delikate rreth syve, e cila kërkon një qasje individuale. Është e rëndësishme për të hequr kozmetikë, bojë për vetulla është hequr duke përdorur një mjet të veçantë, për shkak të mungesës së ndonjë vaj perimesh të përshtatshme. Pads pambuku ngjyhet deri në gjysmë, e vendosura nën rëna të ulët, të mbyllë sytë dhe të vënë një makinë të dytë të kompleksit. Pas pritjes një kohë, kozmetikë lehtë për të marrë jashtë, por jo të shtrihet lëkurën e qepallave, hiqni përbërjen duhet të lëvizin nga jashtë në pjesët e brendshme të syrit.

Nuk u përqendruar aq shumë kohën e duhur larëse, ju mund të shmangur plakjen e shpejtë të lëkurës dhe gjithmonë të mbajtur të shëndetshëm.