Syri i duhur kujdes


Çfarë duhet të jetë kujdesi i duhur i lëkurës rreth syve? Struktura e këtyre fondeve mund të përfshijë edhe grimcat mikroskopike të veçanta që reflektojnë dritë, me sy të maskuar rrudhat. Ushqim pushteti është i domosdoshëm, nëse lëkura është gjithnjë e prirur për thatësi. Ajo është e përshtatshme kozmetike, ka një efekt të theksuar heqjen. Për shkak të krem ​​ushqyes zakonisht përfshin vaj natyror macadamia, gjalpë Shi, avokado, kikirikë) stimulators (pelte mbretërore, lëng xhensen), phytoestrogens, lecithin. Përveç kësaj, përqendrimi i substancave aktive në to është zakonisht i ulët, ose të jetë e mundur alergji.Për të parandaluar rrudhat e hershme kozmetike nevojshme përmirëson microcirculation e limfatike dhe metabolizmit qelizor, toning dhe rikthen strukturën e lëkurës. Nga 20 deri në 30 vjet: zgjidhni si Moisturizers xhel për lëkurën rreth syve. Kur të blesh lexoni etiketën:, ekstrakte chitosan bimore dhe vitamina - atë që është e nevojshme në këtë moshë. Afër tridhjetë dhe pastaj të përdorin më mirë fondet me kafeinë (ajo lufton ënjtje) dhe vitaminë K (eliminon sytë e zi).

Për 40-50 vjet krem ​​moshës për lëkurën rreth syve për kujdesin e duhur duhet të ketë një veti të rinovimit dhe pengesë të lartë (sidomos nëse lëkura është e prirur për pigmentim) dhe përmbajnë minerale aktive. Pas 50 vjet të krem ​​ushqyes duhet të përfshijë elastin dhe kolagjenit. Përdorni serum shumë të koncentruar aktiv dhe të holla me lagështi të thellë dhe efekt Botox. Për Eye Make-up Remover zone janë fonde të ndryshme të veçantë: qumësht, krem, etj zgjidhje micellar Z. Zgjidhni ndonjë - më e rëndësishmja, për të aciditeti i tyre ishte normale ose fiziologjike (pH 70-74) dhe ishin pjesë e ekstrakte bimore, vitamina coenzyme Q10. Ajo S. Për të hequr papërshkueshëm nga uji bojë për vetulla përdorin bazën dy faza (+ vaj të lëngshme), ata pothuajse nuk shtrihet në lëkurë. Përdorni pads pambuku. Lahen zier, ujë termik ose mineral.

Aplikoni krem ​​për lëkurën rreth syve duhet të jetë në linjat e tensionit të paktën lëkurës.

Por ndërsa disa dermatolog pretendohet se krem ​​është aplikuar në qepallë sipërme nga këndin e jashtme të syrit te brendshem, dhe thellësia - nga buzë e brendshme të syrit deri jashtë. Beauticians tjera të miratojë një standard Sipas anatomist Langer gjerman, i cili në shekullin e XIX ndarë vijat konvencionale në lëkurë që tregon drejtimin e zgjateshmëri maksimale: të povikm sipërme - nga e brendshme në qoshe e jashtme të syrit, povikm ulët - nga të jashtëm për të brendshme. Duket miratimin e fundit të më përfundimisht. Por një gjë ekspertët janë unanimë: krem ​​duhet të përdorin të paktën 2 orë para gjumit për të parandaluar ënjtje. Por ajo duhet të vihet në povikh ulët jo nën sy, por ku janë kocka fillon në krye - nën ballë, por në çdo rast jo në një shekull të lëvizin. Shkencëtarët dermatologists gjithnjë na bëjnë zbulime të lumtur që ndihmojnë për të mbajtur lëkurën të rinj dhe të shëndetshëm. Nëse ju keni qenë më parë duke përdorur antioksidantë dhe fondet placentar, dhe - kozmetike me përbërësit që kanë botoksopodobnыm efekt, arritjet e fundit në luftën kundër moshës lidhur me ndryshimet e lëkurës që lidhen me futjen e krem, serums dhe gels qelizat, dhe duke përdorur teknologji unike bioelektryky bazuar.