Shkaqet e celulitit në lëkurë


Sot uyazyka jetës nuk nxisin ruajtjen e shëndetit ose të përmirësimit të shifrave. Ulur jetesës dhe zakonet e të hahet të çojë në ndryshime në strukturën e indit dhjamor, dhe të cilat shkaktojnë shfaqjen e celulitit. Shumica e mjekëve nuk e konsiderojnë gjendjen e celulitit, por zonjat janë të llojit për pamjen e saj, terreni i pabarabartë shkakton siklet. Cilat janë shkaqet e celulitit në lëkurë?
Edhe pse "kore" shpesh shoqëron trashje, kjo ndodh edhe në gratë hollë. Gunga të shfaqet në pubertet, si rezultat i duke marrë pilula e kontrollit të lindjes. Në fund të fundit, hormoni përgjegjës për rregullimin rrjedhjen e gjakut, limfatike, formimin e yndyrës, gjendjen lidhor indeve.Lëvizja e rregullt dhe një dietë të ekuilibruar dhe nuk mund gjithmonë të parandaluar celulitin, por sëmurë jetesës në mënyrë të pashmangshme të çojë në një përkeqësim të situatës. Për fat të keq, moshës lidhur me ndryshimet në shtresën sipërfaqësore të yndyrës dhe dermis, ku nodules në zhvillim gjithashtu të bëjë "portokalli" më të shquar. Tani në treg shumë produkte të gjoja privuar zonjat e celulitit. Megjithatë, shumë prej tyre në praktikë në shkaqet nuk japin efektin e pretenduar, duke përmirësuar gjendjen e lëkurës. Prandaj, në qoftë se krem ​​anti-celulitin dhe masazh kanë dështuar, vizitoni sallon bukurie. Në arsenalin e cosmetologists procedura të ndryshme për të hequr qafe "portokalli", duke mos lënë gjurmë të vrazhdësi. Vetëm mos harroni se efekti ka qenë i dukshëm para se të vizituar diagnostifikimit beautician ndodhë ekspert, i cili do të përcaktojë natyrën e celulitit tuaj. Në fund të fundit, në qoftë se shkaku nuk është themeluar, pabarazia mund të kthehen.


RF termoliftinha të njëjtën kohë forcon lëkurën: fibrave kolagjenit janë ngjeshur dhe të trash. Në dermis formuar një "kornizë", përmirëson qarkullimin e gjakut, është sintezë e fibrave të reja të kolagjenit. Kryen beautician aplikuar me xhel lëkurës, përcakton forcën dhe thellësinë e ekspozimit radio-valë dhe të punës nga një pjesë e trupit grykë. Zona e zgjedhur nxehtë 20-40 minuta, në varësi nga sasia e yndyrës. Gjatë procedurës, mjeku mat temperaturën e trupit, në zonën e prekur, ajo nuk duhet të ngrihet më lart 41-43 °. Built-in massager vakum rrit efektin. Shtatzënia, kanceri, sëmundja akute dhe kronike të mëlçisë.

Nga 6 deri në 12 procedurës në shkaqet, orari përfshin vizita individuale. Kolagjenit zgjat disa muaj. Kursi është i gjatë mbi procedurat, dhe lëkura bëhet më i zhdërvjellët dhe dinjitoz!

Lipomassazh Endermolohicheskiy (GLN)
Vakum masazh rul, i projektuar për të luftuar depozita dhjami. Gjatë rrjedhës së proceseve metabolike GLN-masazh në indet, normalizuar dhe të fillojnë të djegur lipidet, e cila zvogëlon sasinë e yndyrës nënlëkurës dhe zbutjen "zhvishem". Me hundë me korrent tërheq lëkurën folds, duke shkaktuar rrjedhjen e gjakut në zonën e problemit, dhe rollers gatuaj brumin. Rezultati - heqjen dhe toning lëkurën njëkohësisht modelimin e kontur trupit. Procedura vazhdon në rrugën e 35 minuta për të përgatitur (spetskosmetyky aplikimit) - 5-10 minuta. Onkologjisë, phlebitis, venat me variçe, dermatit akute, reaksione alergjike, plagë të freskëta, përkeqësimi i sëmundjeve kronike, kusht akute me temperaturë. Nga 24 në 36 Procedurat minimum - 10. Mbështetja e dëshirueshme për të bërë procedurën herë ose dy herë në muaj gjatë vitit.