Shkakton plakjen e lëkurës qafën


Sensual, të butë, delikate - këto cilësi, ne do të thotë duke telefonuar qafën mjellmë. Unë dua për të gjetur ata përsëri kur shfaqja e kësaj zone delikate fillon të mos ndryshojë për mirë Çka e shkakton plakjen e lëkurës së qafës?
Natyra e qafës plakjes është përcaktuar kryesisht nga veçantitë e të drejtave kushtetuese. Për gratë physique asthenic me një lëkurë dhe platyzmoy moshën hollë karakterizohet nga dobësimi i muskujve, tregon sagging, rrudhat. Zonja organizatë tjetër - më korpulentnыe me qafë të shkurtër - si rregull, nuk do të përballen me problemin e "kërmilli", lëkurës veshur. Por përfundimisht duket yndyra e tepërt nënlëkurës dhe mjekër të dyfishtëPër qëllime të kujdesit parandalues, për të hequr rrudhat e para dhe indet hidratues mund të preferojnë nga lëkurë acide frutash, e cila heq shtresa e tepërt me brirë dhe stimulon sintezën e kolagjenit. Aktivizo proceset metabolike lokale dhe të përmirësojë ndjeshëm pamjen e pacientëve qafë të vjetër në gjendje për të shkëmbyer modelimit masazh. Nxitja e tonin e muskujve dhe pëlhurë të konsiderueshme heqjen gjithashtu ofron terapi microcurrent. Në të gjitha rastet, të jetë një kurs efektiv të trajtimit.

Një efekt i dobishëm në qafë të sigurojë injeksion estetike, duke përfshirë përdorimin e amino acidet dhe përbërësit homeopatik. Biorevitalization përfitim padyshimtë: për të rivendosur ekuilibrin e ujit kërkon të paktën tre trajtime duke skynbusterov (Restylane Vital, Restylane Drita jetike dhe përgatitjet e tjera në bazë të acidit Hyaluronic). Për të korrigjuar folds mbi qafën e mbushëse lëkurës CC-përshtatshme Restylane, Juviderm, Surgiderm, efekti i aplikimit e cila mbetet e gjashtë muaj ose më shumë. Në kërkimin për përsosmëri shpesh nuk mund të bëjë pa injeksione të toksina botulinum (qafë përgatitjet e përshtatshme Kseomin, Dysport), muskujt e relaksuar dhe për të eleminuar rrudhat gjobë. Shkalla svizhoprydbanu lëkurës smoothness e vlefshme ", në 6-8 muaj do të jetë dhjetë ditë pas procedurës, kur shkaqet e plakjes së lëkurës.


Kur butësi indet dhe problemet disponueshmërinë mjekër të dytë shpëtimtar anti-moshë është radio valë heqjen qafën. Efektet kontrolluara termike në lëkurë dhe twists nënlëkurës yndyrë shtrirë fibra lidhës dhe stimulon sintezën e kolagjenit të ri. Efekti i shtrëngimit vërejtur menjëherë pas procedura ka karakter dhe kursimet gjatë disa muajve të ardhshëm është duke u bërë më e theksuar. Rezultatet rinovimin qafë dhe décolleté nëpërmjet ekspozimit të radio frekuencave të mbahen për 2-4 vjet.

Aktualisht, shkaqet e protokolleve të plakjes lëkurës zhvilluar për përdorim në qafë tjetër metodë hardware - heqjen tejzanor Ulthera. Tipar karakteristik i saj është aftësia për të tërhequr pëlhurë në SMAS (sipërfaqësore shtresë musculo-aponevrotychnyy).

Rritje popullariteti i metodës së injeksioneve përtëritje e trombociteve të pasur autoplazmy - plazmoliftinh - tregon rezultate të mira në një zonë të tillë të ndjeshme si qafë. Heqjen RF dhe fototermolyz pjesshëm - metodat më të popullarizuara hardware për të ngritur dhe për të përmirësuar lehtësim të lëkurës - të lidhura me efektet termike në inde. Nuk është çudi, disa pacientë kanë pyetje në lidhje me kancerin e dyshimit. Nëse një grua nuk mund të marrë një vendim përfundimtar mbi të drejtën për një efekte hardware, ajo duhet patjetër të konsultoheni me një specialist (endokrinolog, oncologist). Në mungesë të patologjisë në shkaqet e lëkurës plakjes certifikuar për të punuar me teknologjitë mjekët hardware të garantojë sigurinë e trajtimit. Niveli i përparimet moderne në cosmetology hardware lejojë energjisë transformuese të depërtojnë thellë në indet e lëkurës në milimetra, zonë të kufizuar të punës pa efekte sistemike në trup.