Maska lëkurës Problem


Ne nuk duhet të mendojmë se problemet e lëkurës njerëzit personi i interesuar vetëm në adoleshencë, megjithatë, ndoshta ajo është në këtë sezon lloj shumë të rinj të rinj të kësaj fatkeqësie. Një pengesë e tillë mund të jetë arsyeja për një sisteme të rinj nga njeriu, zhvillimin e një ndjenjë e inferioritetit si lëkura Problemi shpesh është e shoqëruar nga pimples, skuqje, zmadhuar poret, njollat ​​e zeza shfaqet. Siç e dini, fytyra nuk mund të fshehin dhe probleme të lëkurës janë të dukshme për të gjithë kujdesin për e saj sepse në shumë raste një parakusht.


Ndërsa në qoftë se nuk ishin, por e humbni shpresën në këtë situatë nuk është e vlefshme, çfarë mund të bëni nëse ju keni maska ​​probleme të lëkurës, kremra dhe kujdesin tjetër për ju është një domosdoshmëri. Si për të rinj, dhe për njerëz të moshuar që kanë këtë problem do të jetë shumë e dobishme të dinë se maskë mund të zbatohet në mënyrë më efektive në këtë rast. Këto fonde do të ndihmojë jo vetëm të shpëtoj nga të gjitha llojet e "nekrasyvostey" në fytyrë, por edhe të mbështetur shëndetin e lëkurës tuaj, të ndihmojë për të blerë bukurinë dhe mirëqenien.


Lëkura Problemi ka nevojë për fytyrë të veçantë për qëndrimin e tij si një maskë, receta e të cilën ne e përshkruajmë më poshtë, nuk mund të jetë më e përkryer për mënyrën se si ju në qoftë se ju vuajtur këtë problem. Dhe në këtë rast, bukuria nuk kërkon sakrificë të madhe: shumica e përbërësit janë në dispozicion, vetëm duhet kohë dhe durim, dhe të gjithë ju të merrni.

A) për probleme të lëkurës të përballet me maskë përshtatet mirë me kastravec dhe bardhë veze. Kjo duhet të marrë lëng shtrydhur nga kastravec të freskëta, edhe pse më e lehtë për të vetëm të imët pres kastravec vetë në numrin dy lugë. Veza e bardhë nga një vezë për të ndarë yolks vezë dhe mundi, pastaj shtoni në shumë kastravec apo lëng. Llokoçis deri sa të qetë dhe të aplikoni në fytyrë. Prisni pesëmbëdhjetë minuta, pastaj pije fytyrën me ujë të ftohtë, përzierje ideale - mineral.


Fjala "person të lëkurës problem" përfshin jo vetëm për lëkurë me vaj, sepse vështirësi mund të lindin në ekzistencë, të tilla si lëkurë të thatë, kështu që një recetë maskë për këtë rast të përshkruar më poshtë.

B) Merrni një vezë e verdhë veze dhe një lugë gjelle vaj ulliri, përzierje. Pas 20 minutash, të zbatojë këtë përzierje në fytyrë dhe qafë, dhe kur këtë kohë për të hequr maskë me napkins veçanta sanitare, kujdes promakivaya atyre një mjet për të maksimizuar heqjen. Në fund të larë fytyrën me ujë të ngrohtë.


B) Për lëkurë të thatë janë gjithashtu pako shumë të dobishme, të cilat janë shumë të mira sidomos në dimër. Zhytem në peshqir të nxehtë me ujë ose pecetë, dhe para-shpërndajë në ujë një sode pak. Përdorimi zierje shumë efektive e gjethet e nenexhik ose kamomil lule. Pasi peshqir ngjyhet, e shtrydhur atë për disa minuta dhe të aplikoni në fytyrë. Kjo procedurë do të jetë shumë e dobishme para se të aplikoni, për shembull, vitaminë maskë.

Vini re se problemi i lëkurës - kjo nuk është një sëmundje e pashërueshme dhe maska ​​të ndryshme, të sjellë efektin e duhur, ajo do t'ju sjellë. Mos u frikësoni nëse pas një përdorim paratë që ju nuk keni punuar - të vazhdojnë të eksperimentojnë, provoni opsionet e tjera. Stop duhet të jetë vetëm pas një zbatimi i një produkti janë shfaqur skuqje, acarim apo reagim tjetër i sëmurë. Një efekt i ngjashëm mund të shkaktohet nga alergji ndaj çdo përbërës.


Çfarëdo ajo ishte, më shpesh ka një problem me të lëkurës me vaj, sepse ajo është e karakterizuar nga poret zgjeruar, shkarkimit të bollshme dhjamor, ndotja shpeshta. Lëkura bëhet i përflakur për shkak të clogging tani duket blackheads, pimples, dhe nganjëherë ka inflamacion më serioze.

D) maskë për lëkurë me vaj, i quajtur djathë-kefiric saj. Merrni një lugë gjelle e pa yndyrë djathë dhe tre lugë kos, kujdes bluaj atë të gjithë së bashku për formimin e masës, e cila aplikoni në fytyrë. Pas një e katërta e një orë shpëlarje me ujë të ftohtë. Lëkura Problemi juaj pas aplikimit të maskë jo vetëm të hequr qafe të inflamacionit, por do të marrë një pomolodshaye freskët ngjyra.


Një nga kushtet e rëndësishme në kujdesin e lëkurës problem - këtë rregull, duke u kujdesur e personit duhet të jetë një e përditshme, ndotja dhe përzgjedhja yndyrat duhet të hiqet menjëherë, pa pritur për formimin e inflamacionit. Këtu janë disa sekrete për personin e kujdesit të lëkurës për t'ju ndihmuar të merren me këtë problem. Mos i lani shumë shpesh dhe në mënyrë intensive të pastruar poret e strukturave dhjamor, sepse më shumë ju të pastër poret, aq më e fortë është gjëndra dhjamor. Në ritmi normal i fytyrës jetës larë 2-3 herë në ditë është normale. Mos e fshij fytyrën pas larjes, thjesht fshij me një peshqir. Para se të vendosni një maskë për lëkurë me vaj, le të thahet përfaqësuara mirë, ajo nuk duhet të jetë i lagur. Asnjëherë dhe në asnjë rrethanë nuk do të shtrydh pimples, puçrra fytyre - kjo mund të rezultojë në inflamacion të rëndë, në të cilën kirurgu duhet ndërhyrje.


Sigurisht, ju mund të përdorni shërbimet e një cosmetologist, por kjo nuk do të thotë se problemi i lëkurës duhet të humbasë kujdesin e tij në shtëpi - maska ​​gjithashtu të bëjë një pozitiv i madh.

D) maska ​​shumë efektive recetë kundër formimit të akneve. Merrni një sasi të vogël maja që bën birrë, shpërndajë atë në një lugë gjelle qumësht të zakonshëm. Le të qëndrojë për 20 minuta, pastaj shtoni dy pika të pemë çaji vaj dhe tre pika lëng limoni të freskët. E gjithë kjo është e përzier plotësisht dhe të vënë në një maskë fytyrën, pastaj të mbajë për 20 minuta. Nuk del me të larë maskë me ujë të ngrohtë me sapun. Në zbatimin e kësaj procedure, si, në të vërtetë, dhe imponimi i llojeve të tjera të maska, pas aplikimit duhet të shtrihem, të mbyllë sytë tuaj, të pushojnë, të japë automjetin duhet të absorbuar dhe të japë efektin maksimal pozitiv. Nuk është e rekomanduar për të lëvizur bujë përjashtuar shprehjet aktive fytyrës.