Procedura e lëkurë të lëkurës fytyrës


Shtresa e lartë e epidermë përbëhet nga qelizat e vdekura përmes trajtimeve lulëzim shumë prej këtyre grimcave është hequr. Ka një larmi të madhe të peels. Më e zakonshme e tyre janë procedura fytyrës lëkurë lëkurë është mekanik, vakum, kimike dhe lazer.
Më e lehtë qelizat e vdekura mënyrë vidluschyty - ato mekanikisht "hall". Për këtë qëllim, barnatore dhe dyqane parfum shet një larmi të madhe të scrubs. Ata veprojnë thjesht: Lëndë gërryese (grimcat e vogël) lehtë kruarje e lëkurës, duke hequr grimcave lëkurës vdekur. Droga të tilla lëkurë të përshtatshme për përdorim në shtëpi. Pronarët e lëkurës me vaj rekomandohet procedurat për pastrim një herë në javë. Zonja me lëkurë të thatë hollë mirë rezistojnë konsumuarit nga pastrimi i shpeshtë - për shkak se ajo mund të shfaqet në acarim të lëkurës. Të vetmet contraindications serioze për pastrimin përdorni një pastrim - kjo pustules në lëkurë. Me procedurat mund të përhapin infeksionin në fytyrë, i nxituar dhe i denjë të intensifikohen.Kimike lëkurë - ky efekt në acide frutash të lëkurës. I kimisë natyrisht ne kujtojmë se molekula e acidit janë shumë të vogla, kështu që ata mund të depërtojnë thellë në lëkurë. Jo vetëm se acide frutash "djeg" shtresa e lartë e lëkurës, ato depërtojnë dhe "nxorrën" pak lënduar shtresat e saj të thellë. Qelizat Roztryvozheni, fibroblasts fillojnë intensivisht sintetizojnë kolagjenit dhe elastin - "kornizë" e lëkurës sonë.

Nëse nuk e konsiderojnë nivel qelizor dhe përshtypjet personale, peels kimike kryesore - dorën e zotit. Nevojë për të gjetur një person që nuk perezhzhet lëkurën tuaj, marr përqendrimi aktual të perederzhyt acidit hirrë mos jetë në gjendje të zhvillojnë dhe zbatojnë një program rehabilitimi pas lëkurë, rekomandojnë kujdesin e duhur. Në përgjithësi, të trajtuar lëkurën tuaj me kujdes maksimal dhe të sigurojë një qasje personale. Si mund të gjej një njeri? Vetëm dashurin hetim, kolegët, bashkëshortet, miqtë dhe zonjat e tjera që kanë pësuar ekzekutimet.


Një tregues i një kursi të suksesshëm të një lëkurë të freskët, lëkurë të përditësuar. Nëse saktë qasje edhe struktura e lëkurës me vaj mund të ndryshojë: ngushta poret, lëkura shtrirë dhe zhduket shndrit. Lëkurë të pahijshme të çon në granatimeve zgjatur. Nëse pas "mirë" Procedura granatimet ndaluan pas 2-3 ditësh, pasi "i keq", mund të granatuar dhe vuajnë për muaj të tërë. Megjithatë vrazhdë si ajo Dashuri, ne duhet të pranojmë: procedura nën lakonike titullin "lëkurë vakum" ose "pastrimi vakum" është shumë e ngjashme me veprimin e një fshesë me korrent. Pajisja "Vsasyvanie" pastron lëkurën, duke hequr grimcave lëkurës vdekur, i poshtër dhe kamedonы. Krahasuar me pastrim manual kjo metodë është më pak e dhimbshme. Por kjo nuk është thirrje veçanërisht e këndshme.


Avantazhi kryesor i saj - një efekt masazh. Me peels vakum kryhet kullimit limfatik - dhe pas trajtimeve pak ju do të vini re se një person bëhet më pak të lirshme dhe lehtësim më shumë. Sa i përket pastrimit, lëkurë vakum dhe jo sipërfaqësore. Thekon lëkurës vdekur off, kamedonы thellë (nëse ka ndonjë) do të mbetet.
Përrallë, siç e dini, më larg - edhe më keq! Vetëm mendoni: lazer, në krahasim me ekspozimin kimike pa djegur shtresa e lartë e lëkurës, dhe vaporizes tyre. Por thelbi mbetet i njëjtë ndikimi si në rastin e kimisë: lëkura e fytyrës është e përditësuar, e drejtuar rigjenerim të thellë. Laser po rishfaqet - një nga ndikimet më të fuqishme, dhe të rekomandojë atë për "drejtimin" e rasteve.


Lazer është shumë i mirë për plagët postacne të zbehet linjat e bukura, njollat ​​e moshës. Vajzat e reja kanë gjasa të ndihen rezultatin e peels lazer - ". Artileri të rëndë", një moshë mjet Në qoftë se ju vendosni për të peels lazer, në bisedë me mjekun-beautician specifikoni një tregues të tillë si thellësi pjesshëm koagulimit. Nëse është e vogël (deri në I mm), pastaj të zgjidhur problemin e rrudhave të thella dhe plagët nuk do të ketë sukses - kjo procedurë është i përshtatshëm për përtëritje të përgjithshëm nuk është e lëkurës veçanërisht problematike. Sa më i lartë rezultatin, ndikimin më të forta.


Mekanike lëkurë - blerje të ndryshme ose scrubs shtëpi - duke treguar gratë me lëkurë me vaj, zmadhuar poret. Ata kanë nevojë për të pastruar duke përdorur scrubs një herë në javë (në qoftë se ka nxituar pustular). Kohët e fundit në shitje peels kimike për përdorim në shtëpi. Ata janë bërë nga acide frutash në hollim shumë të ulët. Këto fonde duhet të aplikohet në lëkurë ndjekur udhëzimet (zakonisht 5-7 minuta), pastaj butësisht masazh lëkurës - do të thotë së bashku me peshore të vdekur do të rrokulliset. Pas kësaj larë me ujë të ngrohtë. Peels kimike për përdorim në shtëpi është më produktive se scrubs. Por ata me siguri nuk e zëvendësojnë trajtimet sallon peels kimike.