Revitalizimi lëkurës acid Hyaluronic


Acid Hyaluronic rivitalizimi (GK) - masë efektive për parandalimin e photoaging dhe për rigjenerimin e lëkurës, ka marrë dozën më të lartë të diellit. Në teknikën e thellë hidratues siguron mbrojtje antioxidant dhe krijon uyazyka optimale për funksionimin e qelizave fibroblast - laborator, i cili sintetizon bukurinë e lëkurës "materiale ndërtimi" kryesore: kolagjenit, elastin, acid Hyaluronic. Për ata që nuk më pëlqen injeksione, lazer zhvilluar revitalizimin. Pas një kursi të paktën pesë procedurat e zbutur dhe lëkura forcuar bëhet më elastike dhe i butë, duket fytyrën masë më të vogël. Përgatitjet injeksion bazuar në GC - ngjarje universale, është e dobishme për të aplikuar në mënyrë periodike për gratë e të gjitha moshave dhe me lloje të ndryshme të lëkurës. Çfarë mund të jetë një rigjallërimin e acidit Hyaluronic lëkurës?


Efekti i ftohtë - "terapisë së shokut" kundër plakjes. Nën ndikimin e temperaturave ekstreme në qelizat të kandidojë mekanizmave intensive për mbrojtje dhe shërim. Cryotherapy me azotit të lëngshme të shënojë shkallë 100-150 ° C nën zero rrit tonin e indeve dhe zbut linjat e bukura. Procedura mund të jetë efektive në rosacea dhe puçrra fytyre. Photoaging gjithmonë e dukshme në dehidratim të lëkurës, duke e bërë fytyra të lodhur dhe të vjetër. Shtoni në këtë themel mbështjellë pa mëshirë dhe nxitim në klinikën e bukurisë. Hardware akvadermaheneza procedurës ndihmon të shpejt të rivendosur ekuilibrin e çmuar e ujit. Pas një pastrim të plotë të epidermë në një leckë të veçantë gërryes nën presion injektuar drogë me vitamina, minerale, ekstrakte bimore dhe komponentëve të tjerë. Kështu, defekte të vogla janë eliminuar, struktura përditësuar kapilar të dermis dhe rrit sintezën e kolagjenit. Kohëzgjatja mesatare - katër seanca.


Spote Pigment - një nga manifestimet kryesore të photoaging. I ndihmon ata të përballen me peels kimike (p.sh., të gjirit ose acid glycolic). Kjo procedurë whitens dhe moisturizes lëkurën, ka efekt anti-inflamator dhe rigjeneruese. Për të arritur rezultate nevojën e shprehur të paktën pesë sesione të zhvishem intervale 7-10 ditë. Photorejuvenation - një mënyrë efektive për të hequr njollat ​​e moshës, Freckles, lezione vaskulare dhe rrudhat sipërfaqësore. Rinovim Sigurisht dritë energjisë fluksi është i Tre - Shtatë trajtime në interval kohor prej një muaji. Fototermolyz pjesshëm (terapi laser) - një tjetër çelës për zgjidhjen e problemeve të të moshuarve, e cila është më e mirë për t'u marrë me periudhën vjeshtë-zyyazykay.


Lëkura duhet të jetë e mirë hydrated është e mirë, ajo gjithmonë duhet të lyej krem ​​për fytyrë, do të ishte më mirë në qoftë se ajo do të jetë krem ​​me acid Hyaluronic, i cili jo vetëm që do të moisturize lëkurës, por edhe të parandaluar plakjen. Kjo është për lloje të ndryshme të lëkurës dhe hyaluronka krijuara për të përshtaten çdo lëkurë të çdo lloji.