Rekomandime për kujdesin e lëkurës të errët


Ato gra që duke pasur parasysh natyrën e lëkurë të errët, të jenë të zili, sepse ajo shpesh është shumë tërheqës. Por ne nuk duhet të harrojmë se lëkura e errët nuk ka gjithmonë sjellje të barabartë e mira dhe të kujdesen për nevojat e saj jo më pak se lëkurë të drejtë. Duhet të dinë se si për të monitoruar lëkurën e tyre, për shkak të kujdesit vetëm të kujdesshëm nga ajo mund të bëjë atë të shëndetshme, të bukur, tërheqëse. Lëkurë të errët është shpesh vaj, nga e cila nuk shndrit përhershëm fytyrës, skuqje të jetë e mundur, dhe për këtë arsye personi do të duket i sëmurë.


Lëkura e mirë e bukur nuk është dhënë për të vetëm të gjithë, kështu që në mënyrë që të përputhen me vlerësimin e saj pronarit, ju duhet të përdorin disa mjete. Rekomandime të përgjithshme për kujdesin e lëkurës të errët mund të ndihmojë në këtë rast, për shkak se ajo ka nevojë për shumë e shumë. Në mënyrë që këto rekomandime nuk janë të humbur, ju duhet të aksioneve deri paraprakisht të gjitha pajisje të nevojshme për t'u kujdesur për lëkurë të errët. Lëkurë të errët ka një përmbajtje të lartë të melaninës, dhe të aftë për të rritur epërsinë për të siguruar se ton e lëkurës është i pabarabartë, duket se arna lëkurës janë formuar prej tyre nganjëherë nuk ruani ose Tint ose fsheh. Ndër të tjera, rekomandimet për kujdesin e plotë dhe të duhur të lëkurës të errët mund të përfshijnë disa mjete popullore që janë të dobishme për këto qëllime. Pra, ajo që ne kemi nevojë për t'u kujdesur tërësisht për lëkurë të errët, dhe çfarë masash duhen sigurt?


1. kozmetike Matir. Siç u përmend më lart, lëkurë të errët të prirur për skuqjen dhe të shkëlqejë për shkak të faktit se ajo është e kombinuar shpesh dhe madje yndyrë. Këto mangësi janë shumë të habitshme dhe të duken të shëmtuar, edhe kozmetikë, aplikuar në lëkurë e tillë nuk është veçanërisht rezistent. Mënyrë për të dalë nga kjo situatë mund të jetë duke përdorur hasër dhe nekomedohennыh kozmetike hypoallergenic. Dobishme Matir do napkins që duhet të jetë gjithmonë në dispozicion për beautician - ato duhet të përdoren për të hequr personin nga të shkëlqejë Gjuha. Megjithatë, thatësi e lëkurës kundërindikuar edhe për shkak se ajo provokon më tej yndyrë pereyzbыtkov ndarja.


2. Nuk është sekret se uyazyka klimatike në vendin e banimit të njeriut kanë një ndikim të rëndësishëm në lëkurë. Në një lëkurë tepër të errët ndikon në klimë të butë, e cila është e përflakur, me luspa, i dehidratuar. Në raste të tilla, ju duhet rregullisht moisturize lëkurën tuaj, jo vetëm në fytyrë, por në tërë trupin. Kjo është veçanërisht e vërtetë koha e dimrit, kështu që në mbrëmje dhe në mëngjes pas një dush, është e nevojshme për të vënë kompozime të ushqyer trupin destinuara për lëkurën gjatë sezonit të ftohtë.


3. Vajzat nuk duhet të harrojmë se pas heqjes grim në lëkurë nuk duhet të zbatohet vetëm krem, por tonik. Ai e pastron atë nga papastërtitë, moisturizes lëkurën, forcon poret, duke i dhënë dullness e lëkurës.

4. Për t'u kujdesur për lëkurë të errët janë më të mirë të përshtatshme pas vajit me efekt ushqyes dhe hidratues: vaj livando, Argan, dhe ju mund të përdorni balta e gjelbër ka veti absorbues.

5. Që lëkura e errët është shumë e ndjeshme, madje pavarësisht nga fakti se ajo është mjaft e trashë dhe e dendur, ajo ka nevojë për një lulëzim i butë. Lulëzim të rregullt duhet të jenë të kujdesshëm, dhe për lëkurë shumë të ndjeshme duhet të jenë të preferuar peels enzimë, ndërsa lëkurës normale mund të përdorni pastrim të veçantë javore. Kjo nuk do të dëmtojë lëkurën dhe butësisht pastruar atë nga grupe të vdekur e grimcave.


Mjetet juridike popullore për kujdesin e lëkurës të errët.
1. Face. Duhet të marrë 1 lugë qumësht pluhur, 1 lugë mjaltë të lëngshme, përzierje mirë. Shtoni në përzierje 1 lugë lëng limoni 1/2 lugë vaj bajame. Mjetet duhet të shkoni në qëndrueshmëri ngjan një paste. Kjo do të thotë që ju duhet të vënë në fytyrën tuaj, të mbajë për 10-15 minuta dhe pastaj del me të larë. Kjo maskë mund të eliminojnë shndrit dhe pak për të ndriçohet e lëkurës.

2. Merrni bollgur, bluaj ato në një mulli kafeje në një gjendje pluhur, shtoni djathë dhe domate lëng të holluar atë. Të gjithë përbërësit janë marrë në pjesë të barabarta. Përzierje rezultuar ishte vënë në fytyrë, të mbajtur për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.


3. Për shkak se ky lëkura është e prirur për formimin e njolla të errëta, janë rekomandimet e mëposhtme. Ajo do të marrë një patate të papërpunuara, të cilat duhet të prerë në feta. Thjesht të vënë këto copa të lëkurës së patates dhe për të mbajtur disa kohë.

4. Në mënyrë që edhe jashtë tonin e lëkurës, nuk është një ilaç popullore mjaft efektive. Ajo do të marrë paste bajame, kështu që ju duhet për të përgatitur: (. 4 copë) arra bajame, Vendoseni në një sasi të vogël të ujit të ngrohtë në ditë. Në mbrëmje, bluaj arra për të marrë një paste dhe shpifjeve lëkurën e saj të problemeve, e cila u shfaq zona të errëta. Trajtimi duhet të zbatohet në mbrëmje para gjumit dhe në mëngjes pije me ujë.


5. Domate maskë për lëkurë të errët. Duhet të marrë 1-2 domate pjekur, pure, shtoni limon ose lëng gëlqere (2-3 pika). Përziera, zbatohen në mënyrë të barabartë në lëkurë, të mbajë për 15 minuta, pastaj pije. Është e rekomanduar për të bërë një maskë në mëngjes dhe në mbrëmje.

Në mënyrë që të lëkurë të errët nuk të japë probleme dhe të duket e madhe, ju duhet të jetë në gjendje të duhur të aplikuar dhe për të hequr grim. Mbartës make-up duhet të jenë në përputhje dhe lëkura e saktë është shumë e rëndësishme që kur ju hiqni përbërjen u ndoq një rend të caktuar. Para së të gjitha kozmetike larguar nga syri, mjete të veçanta dhe më pas përdoren për heqjen e kozmetikë kozmetikë në lëkurë. Pas make-up mbartës për fytyrë duhet të aplikoni tonik.