Pastrimi të plotë të lëkurës fytyrës


Kushtoj vëmendje të veçantë për pastrimin e lëkurës. Ajo do të duket se mund të jetë më e lehtë për të larë?! Megjithatë, rituali i pastrimit - ndoshta hapi më i rëndësishëm drejt një lëkurë ideale dhe të shëndetshme. Trajtojnë çështjen seriozisht Çfarë duhet të zgjidhni të plotë të përballet me pastrim të lëkurës?
Pastrimi i duhur përmirëson kapacitetin absorbues të lëkurës, dhe në këtë mënyrë siguron efikasitetin maksimal të kujdesit në përgjithësi. Pastrimit kozmetike domosdoshmërisht duhet të plotësojnë kërkesat e mëposhtme:
• dhe hequr të gjitha kontaminimin sipërfaqe nga lëkura,


• hiqni përbërjen dhe laje lëkurës gjëndra përzgjedhje.

Textures mjetet mund të jenë të ndryshme, xhel, vaj apo krem. Ka produkte me një cilësi të pazakontë, të tilla si personale. Pra, nuk do të injorojë faktin se cleanser dhe cilësi të përshtatshme për llojin e lëkurës tuaj. Për çdo lloj të gjendjes së lëkurës dhe duhet individualisht zgjidhni Cleanup.

Për lëkurë të thatë qumësht të përshtatshme të thatë me detergjent të butë (Betaine), përbërësit hidratues (Aloe Vera ekstrakt) dhe vajra. Për shkak të përmbajtjes së lartë yndyrë (50%) të vajit të butë pastruar lëkurën pa efekt otshelushyvayuscheho. Nëse keni lëkurë të thatë, për të shmangur përbërësit agresive të tilla si oksid salicili, për të parandaluar skuqje dhe acarim. Lëkurë të ndjeshme është pastruar mirë qumësht kozmetike. Kjo është një përzierje e yndyrë neutrale dhe të ujit dhe vepron mënyrë të butë, shpërndarjen fëlliqur dhe djerse.


Lëkurës normale mund të pastrohen qumësht ose xhel dhe shkumë pastron me ekstraktet e frutave ose të bimëve të cilat janë veçanërisht të rëndësishme në të ftohtë. Lëkurës me vaj do të përgjigjet me mirënjohje për ndikimin e xhel, e cila për shkak të cilësi e saj të lehta ka një ftohje dhe efekt të freskëta dhe të vënë në poret. Gjithashtu i përshtatshëm për pastrimin e lëkurës me vaj pluhur (pluhur që duhet të holluar me ujë), e cila heq gjëndra dhjamor dhe jep dullness e lëkurës. Për të lëkurës me vaj duhet të përdorni produkte që përmbajnë përbërës antibacterial si ekstrakt çaji jeshil, salicili, acidet glycolic.


Qasja lëkurës mosha i kujdesshëm është i nevojshëm. Në mënyrë ideale, në fazën e pastrimit produkt kozmetike duhet të përmbajë jo vetëm larje, por edhe përbërës anti-plakje. Për shembull, spastrimit locion me ekstraktet e havjar bli. Shikoni në paketën etiketë të veçantë "për lëkurë të pjekur." Shmangni drogat, të cilat përfshijnë oksid salicili dhe peroksid benzoyl. Siç e dini, povikh lëkurë shumë delikate dhe e hollë, kështu që ajo duhet të pastrohen me kujdes sidomos me kujdes. Aplikoni një mjet për të hequr syrin e bërë deri në një shtupë pambuku dhe atë të bashkëngjitni sy mbyllur për disa sekonda (do të thotë duhet të vishen). Atëherë hiqni kozmetikë lëvizjet zoti me këshilla e qerpikët.


Ndiqni rregullat e përditshme themelore të kujdesshëm për të pastruar lëkurën:
Pastrimin e lëkurës fytyrës rekomandohet të paktën 2 herë në ditë - në mëngjes dhe në mbrëmje. Është më mirë të përdorni pastrues të veçantë, në varësi të llojit të lëkurës tuaj (krem, xhel, locion, vaj, etj). Për optimal larëse përshtatshme temperaturë dhome ujë, thahet si me ujë të nxehtë dhe të ftohtë forcon poret dhe pastron lëkurën keq. Aplikoni këshilla të pastër të pastër gisht në fytyrë dhe bëni masazh të lehta në një lëvizje rrethore për rreth 20-30 sekonda. Pastaj pije me anë të ujit të ngrohtë.