Recipes rinovimin maska ​​e fytyrës


Çdo grua dëshiron të jetë tërheqëse, pavarësisht moshës së tij. Megjithatë trishtuar kjo mund të tingëllojë, mosha e vjetër zvarriten pa u vënë re çdo ditë. Dhe, sigurisht, duan të vonojë plakjen si të jetë e mundur. Për ta bërë këtë, shkencëtarët në botë, trajtime të veçanta anti-plakje të lëkurës. Vizitat Salons bukuri lejon lëkurën të moshës gjatë dhe të qëndrojë i ri. Megjithatë, çmimet e këtyre shërbimeve është mjaft e lartë dhe jo çdo grua mund të përballojë për procedurën përtëritje të lëkurës të paktën një herë në muaj. Por, siç thonë ata dëshpërim nuk ia vlen. Në fakt, nuk janë receta freskues maska ​​e fytyrës që mund të gatuaj me sukses në shtëpi. Dhe më besoni, rezultati nuk do të presë gjatë. Këto maska ​​anti-plakje të lejojë kohë të gjatë për të mbajtur lëkurën të rinj dhe të shëndetshëm. Përdorin ato për të zbutur, zbardh, zbut dhe rinovimin e lëkurës.


Para se të vendosni të përdorni recetave rinovimin maska ​​e fytyrës, ju së pari duhet të përgatisin të njëjtën lëkurë. Kjo është e detyrueshme për të hequr të gjitha jo vetëm kozmetike, por krem ​​aplikuar më parë në lëkurë. Një person duhet të jetë gjithmonë i pastër. Kozmetike dekorative dhe krem, në qoftë se nuk del me të larë në sasinë e duhur rinovimin maskë nuk do të depërtojnë në shtresat e lëkurës aq thellë sa të jetë e mundur. Dhe mund të shkaktojë irritim të panevojshëm dhe inflamacion të lëkurës. Në mënyrë ideale, para se të aplikoni maskë anti-plakje në fytyrë, ajo është e rekomanduar për të avull lëkurën, përveç nëse ka contraindications, duke përdorur një kompresë të bërë nga një zierje ose infuzion dozë ose, më mirë akoma të bëjë një banjë me avull.


Përbërësit që përbëjnë maska ​​Trupi duhet të jetë i freskët, asnjë rast nuk mund të merren fruta të ngrira ose perime, konservuar në përgjithësi nuk duhet të jetë gjuhë. Maskë duhet gjithmonë të jenë të përgatitur pak para përdorimit dhe aplikuar atë në lëkurë. Nëse numri i recetë maskë erdhi shumë e madhe, është më mirë për të hedhur larg dhe herën tjetër një të ri kuzhinier pjesë më të vogla.

Gjelbërimi ka veti rinovimin, sidomos nëse kjo është e gjelbër e parë. Për një maskë rinovimin përshtatshme majdanoz fletë dhe luleradhiqe gjethe. Para se të filloni për të përgatitur maska, herbs duhet të lahen tërësisht nën ujë, leckë të thatë dhe ngërç kalon nëpër një mulli mishit. Në slurry rezulton, një ngjyrë të bukur të gjelbër për të lëkurës me vaj të shtoni lëng limoni, dhe për krem ​​të thatë dhe normale të lëkurës së fytyrës ose krem. Raportet janë: 4-5 tbsp slurry - 10 pika lëng limoni, salcë kosi - 1-2 tbsp Përzierje masë tërësisht dhe të aplikoni në fytyrë dhe qafë, duke shmangur zonën e syve. Do ta mbajë atë në fytyrën tuaj për 20-30 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe pije me të ftohtë.


Një të mirë anti-plakje pronave të maskë bërë nga maja me mjaltë dhe vaj ulliri. Për maska ​​të tilla kanë nevojë për një copë maja të freskët, peshon 25 g, 1 tbsp mjaltë dhe 1 lugë vaj ulliri, të cilat mund të zëvendësojnë bukuroshe. Tërësisht masë e përzier aplikuar në fytyrë për 20 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë.

Maska receta të cilat përfshijnë karrota të freskëta, vetëm rinovimin dhe ushqyer lëkurën, por edhe i jep një hije të bukur të tan. Një tremo karrota të para në një rende gjobë, shtoni 1 papërpunuara verdhë veze veze pule dhe 1 tbsp salcë kosi. Mass tërësisht të përzier dhe aplikuar në fytyrë dhe qafë. Reziston 15-20 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë.


Maskë kastravec jo vetëm moisturizes dhe ushqen lëkurën, ajo gjithashtu whitens atë. Kastravec të freskët rubbed në rende gjobë dhe vënë në personin përgatitur slurry. Në qoftë se në masë doli shumë të pakta, kjo është e mundur për të shtuar 1 lugë niseshte patate apo vënë atë në një shtresë e hollë e garzë. Pas 15-20 minuta, del me të larë maskë me ujë të ftohtë.

Zbulimi i bukurive shumë ishte maskë rinovimin e fytyrës, të përgatitur nga ëmbël piper. Një speca të mëdha mishi grimcuar përdorur një blender ose hekura, shtoni 1 lugë mjaltë, llokoçis dhe të vënë në fytyrë të pastër për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Kjo maskë pastron pigmentim lëkurës, ndriçon fytyrën, ajo ushqen dhe tonet e lëkurës.


Gjatë verës, rekomanduar me forcë një shumëllojshmëri të maskë rinovimin me manaferrat dhe acide frutash të përfshira në to jo vetëm të kontribuojë në përtëritje e lëkurës, por edhe defekte të ndryshme të vogla hiqen. Maska të tilla mund të bëhet nga një lloj të frutave apo të perimeve, dhe ju mund të lidheni ato së bashku. Për shembull, lëkura do të jetë e butë dhe kadifeje, nëse ju përzierje në pjesë të barabarta kajsi të freskëta dhe raspberries, pure me një lugë ose pirun dhe fshij në lëkurë. Për lëkurë të thatë dhe normale është e rekomanduar për të shtoni 1 tbsp salcë kosi ose krem ​​të lëkurës me vaj, maskë duhet të zbatohet në formën e vet origjinale. Lini maskë në fytyrën tuaj për 15-20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.


Maskë recetë bukuroshe e bën lëkurën si një fëmijë. Pure pjekur bukuroshe me një pirun dhe fshij në fytyrën e pastër. Mbani maskë për 20-30 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Para se ju mund të shtoni pjeshkë për lëkurë me yndyrë - lëng limoni, e thatë - 1 lugë vaj ulliri.

Çfarëdo maskë rinovimin që ju zgjidhni, mos harroni se vetëm gjykim dhe gabimi mund të zgjidhni ilaç të përsosur. Çfarë është e mirë ndihmon askush nuk mund të ju përshtatet. Maska rekomandohet 2 herë në javë. Në verë, kokrra të kuqe dhe fruta rekomanduar 3-4 herë në javë.