Zhvillimi i celulitit në lëkurë tek njerëzit


Predispozicion gjenetik dhe ndryshimet hormonale - dy faktorë që shtrihen shfaqjen e urryer "lëvozhgë portokalli". Ky i fundit mund të deklarojë veten në adoleshencë si rezultat i ristrukturimit të sistemit endokrin të trupit, ndikojnë pas shtatzënisë ose të jetë rezultat i marrjes së kontraceptivëve. Sëmundjet e venave dhe luhatjet e mprehtë në peshë gjithashtu bën të zonjat të lehtë celulitit pre. Le të flasim për zhvillimin e celulitit në lëkurë e një personi!
Për shkak të përhapjes së abuzimit, gratë nuk kanë tendencë të mendojnë për atë si një sëmundje, herë jo duke i dhënë asaj rëndësi të veçantë, dhe si situata përparon, shpesh mbështeten në vetë pakomplikuar, fushat me probleme të tilla si masazh furçë të ngurtë. Vini re se e mira e fundit vetëm si një masë parandaluese (dhe pastaj në mungesë të sëmundjes variçe ose predispozitë për të). Në raste të tjera, vetëm hapi i vërtetë - një apel për një specialist i cili do të përcaktojë shkallën dhe natyrën e sëmundjes, të instaluar procesin e lokalizimit dhe në bazë të caktojë terapi tonë diagnostike adekuate.Për të parandaluar shfaqjen dhe zhvillimin e celulitit apo të reduktuar simptomat e saj për një minimum ndihmon rrugën e drejtë të jetës. Masat parandaluese në këtë rast janë shumë të ngjashme me aktivitetet që ne nuk për të fituar peshë. Të dhe bikini mini nuk është zhvendosur në kategorinë tabu duhet të përjashtohen nga dieta e skuqur dhe yndyrore, salcice, mish, turshi, pasta dashuroj. Është po aq e rëndësishme për të ndjekur regjimin më të mirë të ujit të pijshëm,. A nuk merrni kryer shumë larg këpucë me takë të lartë dhe xhinse shumë të ngushta. Ne nuk duhet të harrojmë se pasiviteti fizik - një kamxhik me shoqërinë moderne. Me zhvillimin e celulitit - ndryshimeve degjenerative e nënlëkurës yndyrë - qelizat e yndyrës janë grupe rreth capillaries. Pa e duhur të oksigjenit korrigjim hynoydnoy lipodystrophy dhe shkëmbimit lëndë ushqyese ndërmjet qelizave dhe capillaries dhunuara, limfatike aktuale ngadalëson akumulimin e produkteve metabolike (toksina). Sëmundja përparon, yndyrë duket mbyllur brenda qelizave, indeve rritet gradualisht degraduar lidhor. Rritja në përmasa, qelizat yndyrë të vënë presion mbi enët e gjakut dhe për të parandaluar më tej microcirculation lokale.


Në fazat e avancuara të zhvillimit, celuliti bëhet një i madh problem: qarkullimi i gjakut, del neto vaskulare, zonat e prekura janë të dukshme në të prekur, lëkura formuar mounds mëdha. Për qëllime të parandalimit dhe korrigjimit të celulitit në fazat e hershme të përshtatshme për jetë procedura konservatore kozmetike për njerëzit. Hand hollim masazh microcirculation dhe rivendosur rrjedhën e plotë e limfatike, të përmirësuar metabolizmin dhe stimulon lipolysis. Efekti rezulton zgjat më shumë se gjashtë muaj) - një rënie në trup, duke hequr edemë, përmirësimin e strukturës dhe të rritur tonin e lëkurës. Veçanërisht rezultatet shquar masazh mund të arrihet duke punuar në lidhje me ndikimet e tjera fizioterapi.


Balneotherapy - nënujore limfatike zonat problematike kullimit masazh për njerëzit nën avionëve të caktuara të presionit të ujit të ngrohtë - një tjetër efektiv dhe, e rëndësishmja, një mënyrë e mirë për të mbështetur trupin në formë (përmirëson lëkurës, zvogëlon peshën, eliminon ënjtje në këmbë) dhe largimin e stresit emocional. Një grua që përdoret për të marrë kujdes të kujdeset për pamjen e tyre, vështirë se vidyazykat në një përfundojë. Rritja e qëndrueshmëri dhe elasticitetin e lëkurës, hidratues e saj të thellë dhe ushqim, të rivendosur, ujë kripë indet bilancit evakuimin e toksinave dhe lëngjeve të tepërta, rritur efektin e trupit-trajtime të tjera - janë avantazhet e shumta të këtë kujdes.


Sigurimi kullimit limfatik optimale per indeve të njeriut dhe detoxification e tyre, stimulimin e qarkullimit lokal, duke siguruar ushqimin e duhur dhe të rritur aktivitetin e qelizave funksional të së kaluarës - probleme të tilla, zgjidhja e hardware dhe teknikë injeksion për trajtimin e celulitit. Veprimi multifunksionale karakterizohet endermolohicheskiy masazh vakum-rul, karboksyterapiya (microinjection e dioksidit të karbonit në shtresën e nënlëkurës yndyrë) dermotoniya - hardware vakum-refleks efektin që aktivizon qarkullimin venoz-limfatik, forcon deje dhe kapilar muret, shkon sintezën e kolagjenit, normalizes metabolizmin substanca yndyrë.


Është e vështirë të mbivlerësohet rëndësia e terapisë me ultratinguj e cila e rrit pėrshkueshmėrisė e membranave qelizore, përmirëson metabolizmin qelizor, duke hequr indet fijor dhe adhesions. Thelbësor në trajtimin e celulitit dhe Mezoterapia (injeksione zgjedhur individualisht kokteje medicinale) zonat e prekura - ajo pastron dhe ushqen qelizat e ushqyesve, duke rritur elasticitetin e lëkurës dhe përafrimin e lehtësim e saj.