Mënyrat për të hequr qafe të rrudhave në ballë


Shumë ekspertë janë dakord se ushtrimet e veçanta dhe Facials - mënyrat më të mira për të hequr qafe e rrudhave në ballë, që nuk është mënyra më e mirë të ndikojnë në shprehjen e fytyrës sonë. Gjithsej njeri fytyrës është Dyzetë e pesë muskujt. Shumë rrudhat shfaqen mbi ballin. Këtu janë mjetet dhe ushtrime të veçanta për të ndihmuar në ruajtjen e tonin e muskujve në ballin, dhe madje edhe të bëjnë rrudhat më pak të dukshme.
Mënyrat për të shpëtoj prej rrudhave në maska ​​ballin përdorur
Maskë me miell oriz.


Për të përgatitur miell oriz duhet të analizova oriz bluaj në një mulli kafeje. Merrni 1 tbsp miell marrë dhe shtoni 1 tbsp kos, shtoni 2 lugë të njëjtë Lëng grejpfruti. Aplikoni maskë në fytyrën tuaj, të mbuluar me një peshqir të pastër, të mbajë për 20 minuta dhe laje fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë. Kjo maskë mund të përdoret nga njerëzit me lloje të ndryshme të lëkurës. Kjo do të ndihmojë për ta bërë rrudhat më pak dhe nuk do të shfaqet të reja.

Maskë me patate dhe qumësht.
Kjo maskë përkryer rrit elasticitetin e lëkurës. Për të hequr qafe të rrudhave në ballë, në këtë mënyrë të marrë patate, larë atë dhe vlim në lëkurat e tyre, pastaj pure me një pirun. Në vënien Patate 1 lugë salcë kosi, 1 lugë qumësht dhe glicerinë (mund të zëvendësojnë vaj ulliri), përzierje mirë. Para se të aplikoni maskë është e dëshirueshme për të bërë një masazh të vogël të fytyrës, gjaku kishte rrodhi atij. Pasi të aplikoni maskë, të mbuluar me një peshqir të pastër, të mbajë për 20 minuta dhe laje fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë. Aplikoni për të lëkurës krem ​​ushqyes.


Maskë me kastravec dhe patate.
Patate dhe kastravec larë mirë dhe fshij në rende. Përzierje dhe të aplikoni në lëkurën të pastër. Maskë Koha - 20 minuta. Në ujë, shtoni pak lëng limoni, shpëlaj me ujë këtë maskë. Pat indet e lëkurës. Pastaj aplikoni vaj ulliri në lëkurën tuaj dhe masazh të mirë. Kjo metodë ndihmon për të hequr qafe e rrudhave gjobë mbi ballin.

Locion me mjaltë dhe gjalpë.
Pushim vezë dhe ndarë verdhë veze nga proteina. Në verdhë veze, shtoni 1 lugë mjaltë dhe 100 ml krem. Mix mirë, pastaj me kujdes pour 1 tbsp lëng limoni dhe 1 tbsp vodka, vazhdimisht llokoçis locion. Ky locion është e përkryer për pastrimin fytyrën gjatë natës.


Locion që tonet e lëkurës.
Ndarë vezë e bardhë nga verdhë veze. Në një e verdhë veze veze të freskët, shtoni 1 tbsp 1 tbsp vaj vegjetal lëng limoni. Shumë të butë, nxitje të vazhdueshme, hedh në një përzierje prej 50 ml kamfuri alkoolit dhe 70 ml vodka. Ky locion pastron lëkurën përkryer, tonet dhe jep efekt revitalizues në plakjen e lëkurës.

Humbugs fasha.
Mint është përdorur për të rritur elasticitetin e lëkurës dhe redukton rrudhat në ballë, dhe parandalon paraqitjen e tyre. Mint vlim me ujë, le të qëndrojë dhe të qetësohem pak. Sidomos keqe bëni kompresa të ngrohta, kur enët e gjakut në lëkurë, në raste të tilla duhet të jetë supë krejtësisht të ftohtë në 15-18 gradë. Dhe për të mbajtur jo më shumë se 10 minuta. Për të bërë një peshqir compress 2 herë, do ta ngjyeni në supë të ngrohtë dhe vendin në fytyrë. Kohë - rreth 5 minuta, veçanërisht i mirë për të bërë masazh të tillë compress ose përdorimin e maska. Compress nenexhik dhe dilates enët e gjakut në fytyrë dhe hap poret e lëkurës. Nxitojnë të gjakut në lëkurë, muskujt në këtë mënyrë t'u çlodhur.


Getting shpëtoj e rrudhave udhëhequr përmes gjimnastikë
Mënyrat për të hequr qafe e rrudhave horizontale:
- Ky ushtrim duhet të bëni ulur para një pasqyrë. Vënë bërrylat në tavolinë, gishtat e tij prek ballin në vijë e flokëve. Butësisht tërheq lëkurës lart dhe do ta mbajë atë në mënyrë. Kryetari nuk do të devijojë, të mbajtur atë në një situatë të jetojnë. Tani vendin gishtat mbi ballin e tij, në mënyrë që nuk ka rrudha të reja u shfaq me kusht pak. Kështu shikuar drejt përpara, tërheq lëkurën e ballit pak poshtë dhe të mbyllë sytë tuaj. Në këtë pozicion, numërimin në tre dhe lirimin e lëkurës. Pastaj relaksoheni dhe të marrë frymë. Ushtron kryer 3 herë.


- Ardhshme trenat stërvitje nadlobnыe dhe podlobnыe muskujt e. Për zbatimin e tij duhet të jetë në sytë gjerësisht të hapura dhe vetullat e ngritura. A 12 herë, vazhdimisht në rritje ritmin.
- Gishtat e të dy duart për të vënë ballin dhe lëkurë pak të ulët poshtë, ndërsa muskujt nadlobnыmy përpiqen për të ngritur vetullat lart. Ky ushtrim duhet të kryhet 6 herë.
- Për të kryer këtë ushtrim duhet të ulen deri drejtë, armët zgjatur përgjatë trupit dhe të shpjegoj shpinën, straightening supet. Kryetari ulur gjoks. Fillimisht shtyrë kokën në shpatullën e majtë, pastaj përsëri në kofshën e djathtë, prapa gjoksit. Për kokë nuk pe, të ndryshuar drejtimin e rrotullimit dhe të bëni stërvitje me sytë mbyllur.


Mënyrat për të hequr qafe e rrudhave vertikale:
- Në këtë ushtrim do të angazhohet qafë muskujve dhe ballin. Duart e kuptoj kokën në mënyrë që gishtat e indeksit ishin në ballë, dhe të mëdha në shpinë. Lëkurës në ballë për rrëshqitje në qendër dhe në këtë mënyrë i ngritni vetullat, dolichit të gjashtë. Lirimin. Gishtat duhet të vihet në lëkurë në mënyrë që të mos formojnë një rrudhë të re, ushtrimet pak shtytje lëkurës.

- Ky është një ushtrim për muskujt e mësipërme vetullat. Gishtin e mesëm të vënë në qendër të vetullat dhe tërheqja e tyre deri. Në këtë rast, do të përpiqen për të vrenjt. Numërimin në gjashtë. Pastaj ta tërheqë vetullat poshtë, dhe muskujt të përpiqet të tërheqë vetullat lart. Gjatë kryerjes së këtij ushtrimi, si dhe të përpiqet të mos krijojë rrudhave të reja, efektet për lëkurën e gishtave - një shtyp të vogël.

- Mbyll sytë tuaj dhe vetëm tërheq lëkurën në qoshet e syve për veshët. Në se muskujt bëjnë tel rezistencës. Vetëm të jenë të kujdesshëm, efekt shumë të lehta me gishtat tuaj, nuk krijojnë rrudhave të reja.
- Ky ushtrim është për të trajnuar dhe muskujt nadlobnыh podlobnыh. Gishtat zinin vend mbi ballin e tij, duke mos krijuar rrudhave të reja. Gishtat tërheq lëkurën nën sytë, duke përpiqet të mbyllë sytë tuaj, numërimin në gjashtë. Relaksoheni muskujt tuaj.