Mënyrat për të hequr qafe të calluses në këmbët e tij


Formimi më të zakonshme shkaku i blisters është cilësia e dobët apo këpucë krahasohen gabimisht. Calluses jo vetëm estetike, por ndonjëherë sjell siklet fizike, si ata mund të shoqërohen me ndjesi djegie. Rritje përafërt në lëkurë, të cilat janë misri, prishin pamjen e përgjithshme të këmbët femra. Përveç kësaj, misri ekzistuese të ndërhyjë marr këpucë të reja. Prandaj është e rëndësishme që të përdorin metodat e duke u shpëtoj prej calluses në këmbët e tij.
Mënyrat për të luftuar corns ujit
Shfaqja Sidomos karakteristikë e blisters në verë. Shumë mendonin atë vetë. Kur ju këmbë naterly, atëherë lidhni vendet e prekura suva baktericid apo zhvillohet në mes të këpucë dhe indeve këmbë. Në mbërritjes në shtëpi, hiqni këpucët dhe çorapet dhe le këmbët pushoni. Rregulla lagësht shpëtoj calluses në këmbët e tij - në asnjë rast nuk duhet të hiqni lëkurën. Këto lëvizje mund të dëmtojë vetëm për veten, për shkak se zona e dëmtuar mbetet e pambrojtur, dhe dhimbja do të ndihen shumë më të fuqishëm, madje nuk patch nuk do të zvogëlojë atë.Cilat janë mënyrat për të përballuar me calluses? Një metodë e shpejtë e duke u shpëtoj prej calluses është kullimit e saj me ujë. Kjo është e nevojshme për një proces misër antiseptik për parandalimin e infeksionit, dhe një birë të vogël gjilpërë. Kjo gjilpërë duhet të drejtohen pingul formimin vend kallo, por si një paralele, pranë buzë e saj. Atëherë ju duhet të butësisht shtyjnë lëngun që nuk aksidentalisht shkëput lëkurën. Pas këtij procesi vend antiseptik dëmtuar, ajo jo vetëm që mbron lëkurën nga infeksionet, por podsushyt atë. Sigurisht, nuk ndërsa misri është më mirë të rrinë kasetë dhe të japin lëkurës për të shërohen. Një çift i orëve të shëruar zonën e dëmtuar dhe do të shkaktojë më pak siklet. Pas një ylli blisters ujit, provoni disa ditë nuk veshin këpucë të pakëndshme, të paktën për aq kohë sa uji nuk bëhet misri thatë.


Mënyrat për të hequr qafe e misrit të thatë
Ka dy metoda të bëjnë me calluses thatë në këmbët e tij.

I veçantë
Metoda e parë është e bazuar në luftimin e përdorimit të sprays veçanta dhe ointments nga blisters. Fondet e tilla sot shumë, me një farmaci dhe kozmetike. Këto barna kanë një efekt zbutjen, dhe aplikuar steamed vetëm lëkurë.

Prerje corns
Kjo procedurë kryhet vetëm nëse metoda e parë nuk ka ndihmuar ose nëse blisters në këmbët e tij shumë të vjetra dhe të përafërt. Për prerje corns duhet së pari duhet avull lëkurën e këmbëve. Për ta bërë këtë, hedh ujë të nxehtë në një tas dhe shtoni në të një sapun pak të lëngshme. Pasi lëkura do të jetë e butë dhe e bukur steamed, procedura e shkurtuar mund të kryhet. Për këtë qëllim makina të posaçme që parandalojnë dëmtimin dhe lejojnë calluses prerë me kujdes. Falë tij, të hequr qafe të calluses ndodh gradualisht, në shtresa, kështu që kur ju mendoni se ju nuk duhet të prerë më shumë, ju mund të përdorni një kruese për të hequr qafe mbeturinat e lëkurës përafërt. Trajtojnë vendin në të cilin është prerë lëkurën antiseptik. Rregullisht këmbët rasparyvayte dhe përdorni kruajtëse, dhe pastaj ju do të arrijë smoothness.


Mënyrat për të hequr qafe e drithërat
Drithërat për këmbët e tyre - një problem i lidhur ngushtë me misër. Metodat për luftimin e tyre duhet të zgjedhur në bazë të trashësisë së shtresës përafërt të lëkurës. Nëse lëkura nuk është shumë e trashë, ju mund të shpëtoj nga drithërat me një kruese dhe për lëkurë të ashpër për të aplikuar procedurën e prerjes. Vetëm duhet të mbani mend se lëkurën para se ajo duhet të jetë steaming mirë.