Maskë indit për fytyrë


Maskë indit për fytyrë - produkt kozmetike treg nuk është e re. Shumë kompani janë duke kërkuar për një zëvendësim, sepse bukuria-tregut është zhvilluar në bazë të ligjeve të zhanër dhe kërkon forma të reja dhe zgjidhjeve. Tifozët e maska ​​është koha të aksioneve ato për përdorim në të ardhmen, dhe një tjetër - në përpjekje për të nxitojnë këtë mjet i mrekullueshëm.
Maska gjyshërit e indeve mund të konsiderohet si leckë paketat "molodylni", të cilat janë bërë në qepallat e Mesme, lëkura është aplikuar ngjyhet në ekstrakte bimore. Pak më vonë ka pasur variacione të tjera të procedurave të tilla, aplikuar në lëkurë krem ​​dhe ointments, dhe imponuar nga lart maskë ngjeshur gome, e cila të përshpejtuar procesin e thithjen e ushqyesve në lëkurë. Maska moderne leckë u krijuan në vend të fundit të teknologjisë - Japonia - shumë vite më parë. Efektiviteti i kësaj metode, e shoqëruar me risi e formës dhe lehtësinë e përdorimit shumë shpejt bëri një produkt të ngjashëm kozmetike një nga më të popullarizuar në botë. Sot në "arsenalin" tonë ka maska ​​indet shumë fytyrës dhe lëkura rreth syve (patches), të cilat kanë veti të ndryshme, në gjendje të shpejt të japë lëkurës një numër të madh të komponenteve të dobishme.Pavarësisht nga lehtësinë e përdorimit, maska ​​pëlhurë kemi një teknologji komplekse të prodhimit. Në mënyrë që të krijojë një material super të hollë dhe të qëndrueshme, e fibrave të furnizimit pambuku me ujë nën presion të fortë, në mënyrë që ata janë në drejtim rreptësisht të caktuar, kanë absorbency të lartë, dhe neyyazytsirno këndshme në të prekur. Poliestër pëlhurë-leckë ose fije mëndafshi mbarsur me një zgjidhje që përmban elemente aktive të cilat kryejnë funksione të caktuara (hidratues, tërheq, etj). Pëlhurë indeve mund të në mënyrë të barabartë dhe pa paragjykim për të shpërndarë shtresa pengesë e substancave aktive të lëkurës. Duke pasur parasysh të shpejtë lagështithithës (aftësinë për të absorbuar avujt e ujit nga ajri) zgjidhje, përdorim maskë të vetme mbyllur në një paketim të veçantë individuale.


Perberje, e cila mund të jetë e ngopur mbulesë të dy kreyazytsiy dhe në bazë xheli. Ajo përgjithësisht përfshin komponentë të ndryshme: vitamina, kolagjenit, acidet, perime apo ekstrakte qelizë. Përbërësit janë të vendosur në varësi të llojit të lëkurës, moshës dhe problemeve.Ekstrakt Echinacea dhe thupër plus elementët gjurmë zink ndihmon normalizimin gjëndra dhjamor dhe lëkurë të pastra me vaj të prirur për inflamacion.
Hyaluronic acid hidratues përbërës me origjinë bimore (ekstrakte lajthi, kamomil, shegë, livando) në maska ​​rekomanduar lëkurë të lodhur për të luftuar çehre e shurdhër dhe rrudhave të vogla.

Përbërësit anti-plakje (Retinol, acid Hyaluronic, glicerinë, placentë, kolagjenit, antioksidantë) që kanë efekt të mirë rinovimin adresuar lëkurë të pjekur.Përbërja e përbërësve në çdo maskë e tij, por qëllimi - të shpejtë veprimit moisturize dhe për të rivendosur komponentët individuale të lëkurës - në fakt një dhe të njëjtën gjë. Maskë leckë vënë në lëkurën paraprake pastruar. Për të komponentëve të shpërndara në mënyrë të barabartë në maskë fytyrën duhet të përshtaten snugly në lëkurë. Mos harroni se, përveç veprimit kryesore, maska ​​pëlhurë - një mënyrë e mirë për t'u çlodhur dhe lëshohem. Pra, shtrihem në krevat, të kthehet në muzikë të bukur dhe të mendojnë për diçka të këndshme shembull se si rrudhat janë zbutur, dhe personi bëhet duken rrezatues dhe të freskëta. Sesioni zgjat 15-20 minuta. Ndryshe nga maska ​​konvencionale janë të rekomanduara larë, maskë pëlhurë nuk kërkon pastrimin shtesë të produktit të mbetur. Kështu, ajo eliminon kullimin substanca aktive nga lëkurë dhe siguron një rezultat të madh. Për bukurinë personi mrekullueshme, përdorimi fasha 2 herë në javë, dhe për të rivendosur beauticians lodhur dhe të gjitha llojet e lëkurave janë këshilluar për të marrë një kurs prej 10 maska ​​në ditë.