Teknologji përtëritje e trupit


Më të avancuara bukuri-teknologjive që mund të shpejt dhe painlessly të përballuar me problemet më sipërfaqësore të lëkurës, beauticians quajtur lazer pjesshëm fototermolyz ri Palomar dalin. Njësi kompakte ndikon në lëkurën me pika, duke shkaktuar shuma minimale e dëmit. Efikasiteti i tij nuk është inferiore ndaj sistemeve të mëdha lazer, por çmimi është normë dukshëm më e ulët. Për më tepër, intervalet mes trajtime janë vetëm 1-2 javë (në krahasim me 3-4, kur një ndikim të madh mbi lazer lëkurës), e cila lejon lëkurë në mënyrë që të sjellë të gjithë muajin. Tamam si ne e kemi lënë para verës. Pra, nuk do të humbasë një minutë! Le të flasim për trupin e lëkurës teknologjisë përtëritje.


Tendosje
Arsyeja kryesore malosympatychnыh zhvesh lëkurën - luhatjet serioze hormonale që shkelin sintezën e kolagjenit dhe elastin. Tani e kuptoj pse me striae shpesh merren adoleshentët dhe gratë shtatzëna. Si gjoks, pjesë të barkut dhe të tjera të trupit rritet më shpejt se qelizat kohë të shëndetshme për të ndarë me kohë në lëkurë formuar "zbrazëtira" janë mbushur me fibra fijor. Specialist i estetike lazer kozmetike prek shënon shtrirje në perimetrin e tyre se sa aktive stimulon rigjenerimin e qelizave të shëndetshme që mbushin boshllëqet. Me çdo procedurë të mëvonshme që shtrihen ngushton dhe të bëhet më pak e dukshme. Çfarë shënon shtrirje të freskëta, aq më shumë ata janë të shërueshme. Ju gjithashtu mund të përmirësuar pamjen e plagët.


Kockëzim
Vrazhdësi në bërryla, gjunjë apo këmbëve pranë këmbë - një reagim mbrojtës i lëkurës për shkak të mungesës së vitaminave dhe mineraleve. Jo marrjen e të ushqyerit e duhur të energjisë, trupi shkon në эkonomrezhym, ngadalëson metabolizmin dhe indeve rigjenerimin. Si rezultat, grimcat keratinizuara epitelin dhe shtresohem nuk zgjatem në sipërfaqe të lëkurës. Përveç kësaj, shfaqja e "rojeve" mund të provokojë rroba ashpër dhe ushtrimet fizike, të kryera me një fokus në gju ose bërryl. Duke vepruar në fushat e epidermë thickened, beautician arrin jo vetëm rinovimin e lëkurës, por edhe lagështi e saj. Me lazer po rishfaqet gjithashtu mund të eleminuar pabarazitë dhe lëkurë në pjesën e prapme të dorës, relevante për gratë më të vjetra se 35 vjet.


"Këmbët në anët e syve"
Rrudhat e para shfaqen në fytyrën tuaj të ngushtë për 30 vjet, e ndjekur nga një ngadalësim në dermis sintezën e proteinave përgjegjëse për elasticitetin. Në qoftë se koha nuk ndalet procesi, nja dy vjet, rrudhat bëhen më të thella dhe më të dukshme. Rreze lazer bie mbi qelizat kryesore të dermis - fibroblasts - stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastin tyre. Në vetëm disa seancave, lëkura është zbutur, bëhet e freskët dhe elastike. Për një specialist më të dukshme efekt mund të këshillojë të teknologjisë biorevitalization - procedurën përtëritje të lëkurës duke përdorur acid Hyaluronic injectable.


Spote pigment
Në ato zona të trupit që janë shpesh në kontakt me rrezet e diellit, lëkura është e plakjes para. Përveç kësaj, duart, këmbët, zona gjoks, qafë dhe fytyrë të mbuluar me njolla. Të tilla "tags" mund të paraqiten në gratë gjatë shtatzënisë dhe menopauzës si rezultat i luhatjeve hormonale. Teknologji Mykrofraktsyonnыy lazer dhe trupi i tij i punëve të fituar njollat ​​pigmenteve të çdo origjinës (përveç patologjike). Depërtojnë në lëkurë, të mpikset trare ose rrotullon, misri Panin që vijnë në sipërfaqe dhe përfundimisht të ndara. Përveç kësaj, dëmet lazer melanocytes - qeliza që prodhojnë pigment.


Nëse ju doni për të zbutur lëkurën coarsened mbi bërryla apo gjunjë? Ajo merr 5-10 minuta. Ndikimi në qafë dhe gjoks zonën - 45-60 minuta. Kjo qasje mund të jetë për rinovimin tre zonat e problemit. Pas lëkurë ënjtje të lëkurës lehtë dhe skuqje, të cilat zhvillohen të nesërmen. Edhe të tilla një mjet efektiv dhe teknologji si lazer pjesshëm, nuk është në gjendje për të mposhtur procesin e plakjes. Për fat të keq, në varësi të karakteristikave të kujdesit dhe saktësi efektin përtëritje do të mbahet më shumë se një vit. Për të zgjeruar atë, beautician mund të rekomandojë kurse mbështetje dhe kështu zgjasin rezultatin.