Efektet lazer pjesshëm në lëkurë


Esenca e trajtimit të pjesshëm lazer dozohet mykropovrezhdenyy lëkurës, në të cilën kolagjen dhe elastin fibrave vjetra janë hequr patogjene, struktura joaktiv qelizë e mikropjesezave grumbulluara pigment tepërt dhe indeve mbresë. Segmente të paprekura rrezatimit lazer, shkatërroi zonën përreth, mbeten aktive dhe të përfshira në rindërtimin e zonave të dëmtuara ku sintetizuara fibroblasts të rinj, të cilat kanë filluar për të prodhuar kolagjenit të shëndetshëm, elastin, acid Hyaluronic dhe qelizat e veta me përmbajtje normale pigment.


Rezultati është tipike për procesin e përtëritje lazer - formimi i elastike në mënyrë të barabartë me ngjyrë, indeve, elastike e aktive ndodhin proceset metabolike. Çfarë është efektet lazer pjesshëm në lëkurë? Terapi lazer pjesshëm të ankesës së drejtë seksi në faza të ndryshme të jetës. Pacientët e rinj shpesh duken në kabinet-lazeroterapevta cosmetologist, që duan të heqin qafe e scars postacne. Nënat e reja mbështeten në ndihmën lazer për të eleminuar shënon shtrirje në trup. Gratë u largua moment historik 35-vjeçar pritet të eliminimit vaskulare lazer e defekteve, shenjat diellore shenjat elastosis dhe ptosis. Në këtë rast, terapi lazer është një nga vendimet më të mira, si rreze terapeutike ka aftësinë për të depërtuar thellë, derisa dermis rrjetë pa dëmtuar sipërfaqe, corneum shtrese të lëkurës. Prandaj efikasitet të lartë e procedurës në natyrën e saj dhe periudha maloynvazyvnom minimale e rehabilitimit. Megjithatë, nuk vjen një kohë kur simulimi fytyrë ovale vetëm një lazer nuk është e mjaftueshme, veçanërisht në qoftë se ka të tepërt yndyrë nënlëkurës. Atëherë situata bën sintezën e lazer dhe energjisë radiofrequency.


Lazer pjesshëm dhe terapi valë radio përbashkët me sukses kompetencat. Efekti Wireless krijon rotacion indeve fushë elektromagnetike. Në vëllimin procesi i ngrohjes fillon në gjatë procesit neokollaheneza (rreth gjashtë muaj) të lëkurës. Rezultati - remodeling nga fibra lidhës indeve të dermis, reduktimin e yndyrës nënlëkurës dhe fytyrën, pra shërim ovale. Gjatë përpunimit të thellë të valëve të radios pëlhura fitilin metodën e lëkurës sipërfaqe miqve. Ajo siguron termoseansa mirë transportueshmëri, por nuk mund të sigurojë përditësimet sipërfaqe të lëkurës mikrostrukturës, vetëm nën forcës fototermolyzu pjesshëm.


Procedura photothermolysis pjesshëm kryer për pacientët e çdo moshe, në çdo pjesë të fytyrës dhe trupit, dhe për çdo lloj të lëkurës foto. Efekti Laser synon modelimin dhe për të rivendosur të gjitha strukturat e lëkurës, mund të zgjidhin shumë probleme kozmetike. Në 20-25 vitet e ajo mund të jetë manifestime mbetur të puçrra fytyre (plagët, spote ndënjur). Në 35-40 vitet e - ulë tonin dhe elasticitetin e lëkurës, cilësi pabarabartë lëkurës, llojet e ndryshme të hyperpigmentation, gjurmët photoaging. Në 45-50 vitet e - reduktimin TURGOR indeve, ndryshime melkomorschynystыe dhe rrudhave, pigmentim të etiologies të ndryshme, duke përfshirë edhe në armëve, qafës dhe gjoksit. Në çdo moshë fototermolyz pjesshëm garantojnë rezultate të mira në trajtimin e dhëmbëza dhe shënon shtrirje. Efekti më e theksuar anti-moshë ofron një kombinim të photothermolysis pjesshëm dhe plazmolyftynha.