Cellulite në lëkurën e njeriut dhe shenjat


Mposhtur celulitin nuk mund të, ajo është e karakteristikave dytësore seksuale të grave. Por ju mund të reduktojë normën e manifestimeve të saj, për ta bërë më pak të dukshme. Gjëja kryesore - mos harroni se "lëvozhgë portokalli", - dukuri hormonozavysymoe. Duke pasur parasysh ky fakt duhet të bazohet program anti-celulitit. Çfarë është celuliti në lëkurën e njeriut dhe shenjat e tij?
Ciklit menstrual njeriut dhe karakteristikat e tij është e ndarë në tri faza. Nëse para dy sintezë yndyrë dhe shkatërrim në ekuilibër, atëherë fillimi i fazës Luteal situata ka ndryshuar. Nën ndikimin e progesterone yndyrë fillon të grumbulluar në vend se të djeg, përmirëson oreksin, ka reagime inflamator, edemë dhe kongjestion i limfatike. (Kjo është arsyeja pse, si rregull, më një grua ka një cikël, më të dukshme pamjen e celulitit.) Në gjysmën e 1 teknikat Cikli i celulitit dhe mjetet juridike në shtëpi duhet të përqëndrohet në djegur dhjamin dhe aktivizimin e qarkullimit të gjakut. Nga sallon trajtimet shkatërrojë përfundon aktuale yndyrë, për terapi ozoni, lipolytic masazh.Në gjysmën e 2 të ciklit të njeriut dhe simptomat e tij duhet të shkojnë në kozmetike kullimit dhe procedurat limfatik: manual masazh limfatik kullimit dhe vakum (GLN), drenuvalni përfundon, plasticizing maskë. Kur rezultatet e para të luftuar celulitin tashmë të dukshme në javën e fundit të ciklit duhet të shtohet në kozmetikë, përmirëson elasticitetin e lëkurës.
- Limfatike dhe karakteristikat e tij, duke përfshirë LPG aparat, është thelbësore në terapi anti-celulitin dhe pas kursit. Procedurat e rregullta për të shmangur stanjacion e lëngjeve, duke reduktuar ndjeshëm volumin e kofshët. Gjithashtu kullimit limfatik rrit efektivitetin e teknikave të tjera anti-celulitit.

- Rollers Mehanovakuumnaya terapi masazh person të veçantë në lidhje me një efekt vakum. Ul volumin, përmirëson pamjen e lëkurës. Ju mund të zgjidhni intensitet të ndryshme të ekspozimit, në varësi të fazën e.

- Ozoni jep rezultatet më të mira në praninë e depozitave dendur yndyrë lokale dhe 1-2 fazë. Pas disa seancave ka qenë zhduken gunga injeksion ozonit. Çdo gjashtë muaj, sigurisht duhet të përsëritet. Nëse nuk lymphostasis nuk rekomandohet.
- Procedurat Hypotermycheskye janë shumë të efektshme, veçanërisht në qoftë se ju shkoni të gjithë rrugën. Shpesh një kombinim i leckë kullimit lidhurit ngjyhet në venotonics përqendruara zgjidhje. Veçanërisht i mirë në gjysmën e dytë të ciklit, kur shprehur edemë.

- Elektromiostimulyatsyya - "gjimnastikës për dembel". Një aktuale elektrike bën të punojnë të gjitha grupet e muskujve, duke u dhënë atyre ndihmë dhe ndihmon zbutjen e lëkurës. Sesionet Kursi-10-20 me një frekuencë prej një herë në çdo 2-3 ditë. Më pak lypsheho peshë, aq më mirë efekti. Ekziston edhe një formë e rrallë e celulitit, celuliti Molle, i cili në mënyrë të përkryer përgjigjet myostymulyatsyyu jo më shumë rregulluese.

- Karboksyterapiya. Nënlëkurës dhe intradermal injektuar dioksidit të karbonit, duke rezultuar në përmirësimin e microcirculation, lëkura duket më mirë. Norma mesatare e 15-20-procedurave. Sidomos në fuqi pas Liposuction. Në SHBA karboksyterapiya nuk lejohet ende.

- Lipolysis tejzanor. Ultratinguj frekuencë të ulët ndikon në shtresat e thella të lëkurës.
- Masazh plotëson metoda të tjera: ajo përmirëson qarkullimin e gjakut, aktivizon metabolizmin. Të rëndësishme: celulitin masazh i mirë nuk duhet të jetë traumatike dhe të dhimbshme. Pavarësisht nga mosha, arsimi dhe statusi social në luftën kundër celulitit ne nganjëherë bëjnë gabime. Këtu janë më të rënda prej tyre.

- Pastrimi agjentët dhe "hollim çaj". Përbërja e këtyre barnave janë laxatives. Efektet e mundshme: lëkurë të thatë, dhimbje koke dhe marramendje, dhimbje barku. Me përdorim të zgjatur mund të zhvillojë një mangësi të vitaminave dhe mineraleve, probleme të zemrës dhe traktit gastrointestinal.

- Hydrocolonotherapy. Kjo metodë është zhvilluar për trajtimin e pengesave zorrëve dhe sëmundje të tjera serioze. Zorrët shëndetshëm çdo gjë e ngjashme nuk ka nevojë. Komplikimet - të paktën dysbiosis.
- Pilula diuretik. Shpejt lehtësimin e ënjtje dhe ulur volumin. Por shumë më tepër minuset: thatësi dhe ulur tonin e lëkurës, humbja e vëllimit të gjirit, shfaqjen e rrudhave. Me përdorim të zgjatur - aritmia kardiake, dobësi të përhershëm, presionin e ulët të gjakut dhe dështimi kronik i veshkave.


- Pilula Thai. Ato përfshijnë - amfetamina, substancave të tjera psikotrope dhe ekstrakte bimore që ofrojnë një stimuluar dhe efekt qetësues. Pasojat e mundshme: një ndryshim të mprehtë të humorit, mungesa e oreksit, tonin e lëkurës, humbje e flokëve. Administrata kronike - zhvillimi i varësisë, dëmtimit toksike mëlçisë, veshkave dhe zemrës.
- Medikamente për të mposhtur oreksin. Këto barna janë të ndaluara për shitje OTC në Francë, Angli dhe vende të tjera evropiane. Kur ata provokojnë përdorimin e pakontrolluar të sëmundjeve të zemrës dhe sëmundje mendore, sidomos në njerëz më të rinj se 27 vjet.