Berry Maskë për fytyrë dhe qafë


Summer na endows me dhuratat e tyre: manaferrat dhe fruta. Ata janë vajra të dobishme esenciale, në mënyrë të domosdoshme për lëkurën tonë. Berry Maskë për fytyrë dhe qafë të ketë antibacterial, hidratues, ushqyes pronat. Tannins përfshira në manaferrat, ton fytyrën dhe qafën. Pektin heq acarim, ënjtje, promovon rigjenerimin e lëkurës, është e përfshirë në mënyrë aktive në metabolizmin e saj.
Manaferrat verore dhe aq i mirë që ata mund jo vetëm të hani, por edhe t'i bëjë ata Facials shkëlqyer dhe qafën.Këshilla Gatim maska ​​Berry
Para se të gatuaj maskë kokrra të kuqe, zgjidhni vegla saktë. Ajo nuk duhet të jetë metalike. Maska të përshtatshme për xhami apo qeramikë.
Për të veshur maskën e rëndësishme që ajo ishte gatuar fllad. Në asnjë rast nuk do të zbatohen për ballë dhe maskë qafës që qëndroi për më shumë se një orë. Përfitojnë nga ajo nuk do të jetë një maskë e tillë mund të shkaktojë skuqje dhe acarim.

Nëse maskë ka yndyrë përmbajnë produkte (krem, krem ​​kosi), para përdorimit, mundësisht lëkura aplikoni një shtresë e hollë e krem ​​lëndë ushqyese. Acide frutash përfshira në manaferrat do të depërtojnë më mirë shtresat e lëkurës.

Berry Aplikoni në fytyrë dhe qafë të mirë pa duar, dhe një gotë të veçantë ose shpatull druri. Në këtë rast, duart nuk do të marrë mikrobet që shkaktojnë kalbje dhe fermentimi proces.

Berry Maskë për lëkurë me vaj me gooseberries
Para përgatitjes maska, gooseberries larë me ujë të zier. 2 tbsp Crush manaferrat, ndërsa duke u përpjekur për të mbajtur të ndara lëng, shtoni 2 lugë mjaltë. Një përzierje e përzierje dhe të aplikoni në fytyrë përgatitur dhe qafën. Mbani maskë për 20-25 minuta. Pastaj pije me ujë të ftohtë.


Berry Maskë për lëkurë me vaj me qershi
Mash Berries lugë qershi druri. Një fashë garzë ose lëng shtrydh. 2 tbsp lëng qershi e përzier me niseshte patateje për të përftuar një slurry homogjene. Apliko për t'u përballur dhe të qafës, të lënë për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.

Maskë ushqyes me rrush pa fara e zezë
Berries blackcurrant mish i grirë, shtrydh lëng prej tyre. Merrni 50 ml lëng rrush pa fara i zi, 1 tbsp vaj ulliri ose luledielli dhe 1 vezë e verdhë veze. Masa e përzierje, aplikoni në fytyrë dhe të lënë për 30 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe pije me të ftohtë.


Strawberry hydrating maskë
Berries pure luleshtrydhet pjekur, qull me miell misri të vënë në fytyrë. Thith maskë në fytyrë dhe qafë për 15-20 minuta. Pastaj pije me ujë të ftohtë. Pronarët e lëkurës të thatë, është e dëshirueshme që të shtoni 1 tbsp ose 2 lugë krem ​​kosi krem.

Zbardhjen dhe ushqyes maskë me raspberries
Kile mjedër lahen në qull me miell misri të aplikoni në fytyrë të pastruar dhe qafë për 15-20 minuta. Shpëlaj me ujë të ftohtë.

Maskë e raspberries për lëkurë të thatë
2 tbsp mjedër grimcuar lidhur me një vezë e verdhë veze, 1 lugë gjelle salcë kosi. Përzierje në masë dhe të aplikoni në fytyrë për 20 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë.


Berry Maskë lëkurën e fytyrës me puçrra fytyre
Sepse nevojshme krem ​​të freskët dhe vaj fletë butë. Lë të mjedër pres dhe shtrydh lëng prej tyre. Merrni 1 lugë lëng dhe 4 orë. l. gjalpë e butë. Përzierje tërësisht dhe të aplikoni në fytyrë, veçanërisht duke i kushtuar vëmendje të lëkurës të prekur nga aknet. Mbani maskë për 30 minuta, pastaj hiqni mbetjet e një shtupë pambuku apo leckë pa larë me ujë.

Si të mendoj që maskë ju përshtatet më shumë. Pronarët e lëkurës me vaj, ju mund të sigurtë përdorni rrushin e papjekur, currants zi dhe i kuq, gooseberries, qershi. Njerëzit me lëkurë të thatë personi me siguri mund të përdorni raspberries, luleshtrydhe, luleshtrydhe. Shtimi i disa ushqime çdo herë që ju mund të përdorni një maskë të re.


Shumë manaferrat janë alergeneve. Para se të aplikoni maskë në fytyrë, provoni atë në një zonë të vogël të dore. Nëse pas disa minutash kthehet të kuqe dhe lëkura nuk është e mbuluar me një skuqje të lëkurës dhe blisters mund të sigurtë të vënë atë në fytyrë dhe qafë.