AIR veprim konvencionale farmakologjike


Sot, shumica e drogave që përdoren komponente bimore dhe më të qartë se ata janë të shprehura, njerëzit më të gatshëm të blejnë këto barna. Megjithatë, jo të gjithë mund të përballojnë të blejnë ilaçe të caktuara për shkak se ata janë çorape në sezonet e bimë të ndryshme. Sot ne e konsiderojmë këtë fabrikë si ajri. Ajo i përket ayirnyh familjes dhe ka nuancë tufë lulesh gjelbër-verdhë. Kjo është quajtur flamuri barishte mrekulli Sweet. Nga rruga, zakonisht lule, pemë dhe banorët e tjera natyrore kanë dekodojnë mirë emrat e tyre, por p, po të kemi parasysh etimologji qëndron si e shëmtuar dhe të shëmtuar. Por, pavarësisht kësaj imazhi, AIR ka shqiptohet masa e zakonshme farmakologjike.


Nëse ju vijnë në farmaci dhe nuk mund të gjejnë një fabrikë, pastaj i kushtoj vëmendje për emra të tillë si Shabelnik, kosatnyk, kalamus apo kallam thjeshtë. Këto sinonime përkasin bimore që ju po kërkoni. AIR ka rreth 6 specie por një njohje të vërtetë në mesin e njerëzve të zakonshëm fituar ajër, ose siç quhet AIR kënetë. Ku ajo rritet? Në vendet e ngrohta - Kinë, për shembull. Në veprimet farmakologjike e Hipokrati shkroi. Dhe atij se ai ishte në një formë të thata nga Lindja. Siç ju kujtohet, ishte një mjek i shkëlqyer Hipokrati, i njohur në të gjithë botën, dhe dëshmia e tij ende përdorin shkencëtarët, mjekët dhe mendimtarët për të zbuluar diçka të re. Rrënja e Acorus siguri ka një shije të pazakontë dhe për shkak se në Lindjen e Mesme përgjithmonë për ta sjellë atë në Evropë, turqit përdorur sheqer. Pra, ai na mori në formë të ëmbëlsuar. Shumë donte për të shqyrtuar mitet dhe legjendat e bimëve të dobishme dhe medicinale, dhe AIR mënyrë normale gjithashtu ka një histori: Mongolët besonin se kjo fabrikë është në gjendje të pastrojë me ujë dhe kështu kur të shkojnë në udhëtime të gjata, ata morën me vete rizomat. Afrohet lumit, pellg, ata u hodhën në ujë dhe një copë rhizome ujit duke pastruar, mori mbi transparencën dhe shije të mirë. Nëse ju shikoni në brigjet e Polonisë dhe Ukrainës, ne mund të shohim se kudo rritet ajër. Dhe ky fakt është vënë re për herë të parë më shumë në shekullin e 13.


AIR jep efektet e zakonshme farmakologjike, si ata që duan për të pirë duhan. Kjo është për të dashuruar e cigareve, nuk është një mënyrë e madhe për të heq nga mendja një zakon - një vend të bëj të freskët rrënjë ëmbël flamurin. Nëse ju nuk mund të gjeni të freskët, ajo është e mirë dhe të thata. Pse besohet se kjo fabrikë mund të vrasin dëshirën për herë të prekur cigaret? Sepse kjo shkakton të vjella refleks. Pra, pas protsedurky tillë thjesht nuk duan të shohin edhe këto objekte helmuese, e quajtur cigare.


Shumë interesante. Si mund të dallojë ajër nga bimë të tjera, dhe ku mund të gjendet? Është e thjeshtë. Nuk ka nevojë për të shkuar në shkretëtirë apo ngjiten maleve, ajo rritet përgjatë lumenjve, liqeneve, veçanërisht toka është pjellore të AIR normal u rrit në kënetat. Lartësia e bimëve -. Rreth 100-120 cm Nëse ndihen aroma e flamurit ëmbël është e zakonshme menjëherë mend byrek me molla e nënës sime me kanellë. Pse? Po, sepse aroma si flamurin e ëmbël kujton kanellë ne i përdorim për pjekje ose desserts ujdisje.


Të gjitha uji juaj i preferuar fruta është gjithashtu e pasur me flamur Sweet. Në uzinën e gatimit është përdorur në mënyrë aktive dhe në këtë mënyrë është e njohur gjithnjë e më shumë. Për shije brumë është bërë e butë të mjaftueshme për të shtoni një majë e flamurit ëmbël dhe menjëherë aroma do të përhapet në të gjithë kuzhinë. Problemet me një Ulçera në stomak mund të zgjidhen duke përdorur AIR zakonshme. Ky veprim farmakologjik është i njohur për të gjithë healers. Në përgjithësi, AIR, kjo bimë është traktit gastrointestinal shumë popullor, si ajo ndihmon me kapsllëk, bloating, dhimbje barku me shurdhim në stomak. Ne dashuri për t'u ulur në tryezë dhe të vini re ndonjë ngjarje, me tabela të mira mbushur me enët e ndryshme, vetëm rrit disponimin dhe oreksin. Ne nuk mund të largohet pa u përpjekur të gjitha enët, dhe ata zakonisht rreth 10-20. Pra, imagjinoni se çfarë ndodh në stomak pas të tillë një festë të lavdishme? Por mos u shqetësoni, në vend të kësaj, për të përdorur gag refleks, enemas dhe tableta të thëngjillit, të mjaftueshme për të përtyp në rrënjët e flamurit ëmbël dhe çdo gjë shkon.


Fëmijët shpesh nuk kanë oreks, ajo ndikon përjetojnë lodhje e tepruar. Nëse kjo ka ndodhur në familjen tuaj, ju duhet të mos e humbni shpresën, përsëri kërkoni ndihmë nga ayru normale dhe kjo do të ndihmojë fëmijën tuaj për të akorduar në një mënyrë pozitive dhe të ndjehen oreksin. Gratë shtatzëna ankohen për sëmundje në mëngjes dhe marramendje. AIR ka një efekt farmakologjik në gratë shtatzëna pa shkaktuar parehati ose duke i dhënë efekte shtesë në fetus. Sëmundje kronike të mushkërive dhe impotenca gjithashtu shërueshme.


Gratë e di se çfarë menopauzë, dhe nuk presin ardhjen e tij, do të përpiqen për aq kohë sa të jetë e mundur për të ruajtur rininë e tyre që të mos hasin në të njëjtën periudhë. Por vjen koha dhe çdo gjë ndryshon. Nuk ka dëshirë të marrë nga shtrati, pa humor, duart dip, e cila e bën të pamundur për të kushtojnë kohë për një të dashur. Dhe kjo është e domosdoshme për të mbyllur një kur ka një mjet efektiv, në gjendje të kthehen gëzim në jetë dhe për të rivendosur plotësisht trupin? Rastësisht, në përdorim normal Mongolia AIR deri më tani, si mjetet më të mira të forcim dhe si një metodë për t'u marrë me të presionit të ulët të gjakut.


Problemet që janë karakterizuar nga dëmtim kujtesës së dëgjimit, gjithashtu, mund të zgjidhen duke përdorur flamurin e ëmbël. Në këtë rast, një lëng rhizome. Një zierje përkryer ndikon në fyt dhe lehtësimin e frymëmarrjes. Vajzat që vuajnë nga humbja e flokëve dhe dobësitë e tyre, veprim pozitiv do të bëjë të ajrit.

Tani ju mund të kurseni para dhe të zgjidhë të gjitha problemet e tyre!