Mëtrik - magjistare violet


Mëtrik - një kaçubë të vogël dhe në dukje të papërshkrueshëm me rrjedh shtrirë në tokë, presion fort në tokë, të zërë rrënjë dhe përfundimisht formojnë një qilim i vërtetë. Me gjelbërim të përjetshëm lëkurë lë mëtrik plotësohet nga lule origjinale dhe shumë të bukur që çel dhe çel nga prilli deri në shtator. Identifikimi bimore mund të jetë në Kaukaz, Bjellorusia, Moldavia dhe Transcarpathia.


Pronat e dobishme


Pronat medicinale e mëtrik njohur që nga kohërat e lashta dhe të arrijë për shumë Sëmundjet. Më parë u mendua se kjo fabrikë është në gjendje të mbrojë nga magji e keqe dhe të japin mbajtësit të barabartë, në krahasim me armikun, aftësitë. Sot ne flasim për magji, natyrisht, nuk mund të, por patjetër e dini, alkaloide vinca mjaftueshme që pengojnë procesin e ndarjes qelizore. Gjithashtu, ne e dimë se lulet e kësaj bime përmban glycosides flavonoid dhe robinin. Të dy komponentët të shpëtuar njerëzit nga dobësi seksuale (duke përfshirë, trajtojnë prostatitis) dhe rritjen e dëshirës seksuale femërore, shërimi me varfëri.


Përveç sa më sipër, mëtrik ka një masë të pronave të dobishme, një efekt pozitiv në trajtimin e kancerit. Tretësirë ​​e kësaj bime ngadalësojë rritjen e qelizave të kancerit, eliminuar fibroids, adenomas dhe polyps.


Kërkesë


Farmakologji ka qenë prej kohësh përdorur mëtrik, ndarë atë nga alkaloide dhe prodhimin në bazë të tyre një gamë të drogës anticancer dhe drogës imunosupresive.
Të gjitha drogat (drogat, jo ekstrakte) bëri të mëtrik me natyrën e jashtme dhe të aplikuar në lëkurë. Ata privojnë pacientët e kruarje të ndryshme të lëkurës dhe alergjitë, duke u bërë një lloj qetësues. Mëtrik redukton dhimbje koke, heq marramendje, rikthen norma normale të zemrës dhe ul presionin e gjakut. Veprimi i saj është aq i thellë depërton në trupin e njeriut, në kohën më të shkurtër përmirëson elasticitetin e capillaries, rritjen e qelizave të kancerit inhibited dhe e përmirëson shëndetin e përgjithshëm.
Vëmendje e veçantë duhet t'i kushtohet infusions bërë nga mëtrik dhe të përshtatshme për administrim oral. Në mënyrë tipike, ata janë të rekomanduara si antimicrobial dhe astringent do të thotë i aftë për të ndaluar ose zvogëluar gjakderdhje (si mitrës dhe zorrëve). Në përgjithësi, tretësirë ​​e mëtrik dhe vlerësuar shumë nga mjekët dhe healers, pasi ajo është një nga mjetet e pakta që mund të ndalojnë ose të ngadalësojë rritjen e qelizave të kancerit. Nuk është e mundur për të marrë pacientët e panevojshme të rrezikut të cilët nuk janë duke kaluar nëpër kimioterapi.

Mjekët i kushtoj vëmendje për pacientët e lëngjet e mishit mëtrik njohur në mjekësinë popullore. Të gjithë janë brenda pak minutash hiqen dhëmb dhe dhimbje koke, dhe reduktuar parehati në fyt. Ata janë të rekomanduara për njerëzit që vuajnë nga mungesa akute e acidit Askorbik në trup.


Contraindication


Blerja dhe mëtrik pirja e rëndësishme të kujtoni se centrali është helmues. Është aktivitet i madh pengon kardiak, në mënyrë që të marrë atë vetëm me lejen e mjekut. Duke Kundërindikimet përfshijnë vehetodystonyyu dhe hipertensionit, në të cilën mëtrik pritja rreptësisht të ndaluara.

Përdorur bimore për trajtimin e sëmundjeve të tilla si femra (steriliteti), është e rëndësishme për mësim se një ekstrakt i këtij barishte në çdo moment mund të shkaktojë vrull të mitrës.
Në vazhdim të vetë, mos harroni se çdo bimë helmuese - një përbërës potencialisht të rrezikshme për pranimin e të cilave duhet të trajtohen me kujdes. A nuk e rrezikojnë jetën e tyre dhe përsëri të konsultohet me një specialist!