Cryosaunas efekt i dobishëm për trupin


Përfitimet e kalitje di çdo gjë, por jo të gjithë është i gatshëm të zhyten në vrimë të ftohtë. Mjekët kërkojnë kujdes dhe paralajmërojnë të komplikimeve të mundshme pas një ekstrem të tillë. Për fat të mirë, nuk është një alternativë. Kjo cryosauna - shpikjen e shkencëtarëve japonezë kanë përdorur një të mirë dy dekada dhe të provuar mirë. Dhjetë procedurat Cryosaunas ju merrni një efekt të krahasueshme me forcim vitet e tradicionale. Procedura është e lehtë për t'u përdorur dhe të sigurt, të qëndrueshme vetëm disa minuta nën mbikëqyrjen e personelit. Le të shikojmë në metodën e Cryosaunas krioprotsedur dhe efekte të dobishme në trup.


Procedura Cryosaunas
Criosauna është një lloj i rrezitje vertikale. Por kjo është vetëm ngjashmëria. Në Cryosaunas trupi juaj nuk ndikon temperatura ultravjollcë dhe të ulëta të 110-140 gradë nën zero. Megjithatë, ju nuk ndiheni siklet, si nga uji akull si ju shrouds përzierje të thatë të ftohtë. Në këtë rast kreu i juaj është jashtë instalimin. Pajisje për Cryosaunas të njëjta si për diell, not trungjet për burrat dhe kostume banje për gratë, gjithmonë me materiale natyrore. Përveç kësaj, ju do të duhet dorashka leshi dhe çorape leshi me duart e tij dhe këmbët nuk pereoholodylysya.


Anglisht në Cryosaunas është rreth tre minuta. Sipërfaqe të lëkurës është ftohur në dy gradë minus. Trupi reagon ndaj veprimit temperatura shumë të ulëta lirimin fuqishme e endorphins. Si rezultat, në mënyrë dramatike rrit qarkullimin e gjakut, duke përshpejtuar metabolizmin në indet. Ata që e kanë provuar ndikimin Cryosaunas, vini re ndjenja pakrahasueshme pas procedurës: një hov të pazakontë të energjisë, tejmbushur vitalitet. Vigjilencë ata mendonin para fillimit të seancës së parë, shpejt u ndryshua pritjet padurueshëm të procedurës së re të dobishme.


Efekte të dobishme në trup
Criosauna jep një efekt tonik për trupin e njeriut. Dhjetë deri në pesëmbëdhjetë procedura të mjaftueshme për të filluar mekanizëm vetë-rregullues. Kjo normalizes gjumë, rrit vitalitetin dhe efikasitetit, dhimbje koke të zhduket. Wonder efekt Cryosaunas qëndron në faktin se ajo mund të ndihmojë në trajtimin e shumë sëmundjeve, madje edhe drejtimin. Këtu janë disa prej tyre.

Në sëmundjet e shtyllës kurrizore të tilla si dhimbje të ulët mbrapa, reumatizmi, artrit, efekt Cryosaunas dobishëm është anestezi dhe inflamim në rënie duke rritur qarkullimin e gjakut në indet periarticular. Efekti i procedurave të gjata - të paktën gjashtë muaj.

Asistimi seanca Cryosaunas dhe në disa problemeve të funksionit riprodhues femëror. Këto përfshijnë paaftësinë për të krijoj dhe problemet e shtatzënisë. Kalojë krioprotsedury rekomanduar para planifikuar shtatzëninë, dhe menopauza para se pritet.
Aplikoni Cryosaunas trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të frymëmarrjes, duke përfshirë kronike. Rezultatet shumë të mirë të marra në trajtimin e astmës.

Cryosauna gjetur edhe zbatimin e saj në trajtimin e drogës dhe alkoolit varësisë, në masë të madhe të lehtësuar gjendjen e pacientëve dhe duke i ndihmuar ata të përballen me varëshme.

Rezultate premtuese Cryosaunas dhe në këtë pyetje djegur si trashje. Gjatë seancës, intensiteti i metabolizmit rritet disa herë, dhe rezultati është humbje peshe për një procedurë për një kilogram. Kjo pronë Cryosaunas hap perspektiva në trajtimin e të ashtuquajturës sindroma metabolike. Vuri në dukje efektin pozitiv me kusht Cryosaunas në marrjen e shpëtoj e celulitit. Nga një seancë të lëkurës bëhet e butë, gunga zbutur.


Kur sëmundje e lëkurës së (psoriasis, dermatit atopik, seborrhea, puçrra fytyre dhe të tjera), efikasiteti Cryosaunas sepse temperaturat ultra-të ulët të pengojnë rritjen e qelizave "e gabuar", përmirësimin e strukturës qelizore e indeve, redukuar inflamimin. Dukshëm përmirëson pamjen e lëkurës, qëndrueshmëri e tij dhe elasticitet.
Seks më të drejtë kënaqur me këtë procedurë, sepse ajo ka një efekt të mrekullueshme freskuese që është e dukshme me sy të lirë, pas disa seancave. Rrit elasticitetin e lëkurës, linjat e bukura zbutur. Është e rëndësishme që problemet që lidhen me defekte kozmetike të lëkurës, të tilla si skuqjen uhrevыmy edhe zgjidhet shpejtë në qoftë se trajtimi i nënshtrohen seanca Cryosaunas.


Contraindication
Procedura Criosauna konsiderohet i sigurt për një person të shëndetshëm. Por ka kufizime dhe Anëshkrim e kësaj procedure në disa sëmundjeve. Pra, së pari është e nevojshme të konsultoheni me mjekun për të shmangur efektet anësore të padëshiruara.
Ne duhet të dini se ka një numër të kufizimeve për gratë shtatzëna. Jo fundi i ndikimit të temperaturave të ulëta në trupin e grave që gji. Megjithatë, rezultatet pozitive janë marrë në rastet kur-ushqyer gjirit gratë për më shumë se një vit. Ata cryosauna sigurt.

Criosauna kundërindikuar në praninë e një numri të sëmundjeve të sistemit nervor dhe të frymëmarrjes, sëmundjet kardiovaskulare, arteriosklerozës dhe ndjeshmërisë ndaj trombozë, dhe intolerance të ftohtë (ashtuquajturës alergji të ftohtë). Kësaj liste perfshin kancerin, sëmundjet të sistemit urinar. Gripit dhe sëmundjeve akute respiratore, të marrë krioprotsedury jo. Në qoftë se një person ka një tendencë për claustrophobia, frika e hapësirave të mbyllura që procedura e tillë nuk është i rekomanduar.


Subjekt i të gjitha rekomandimeve të mjekut dhe një qëndrim pozitiv do të ju ndihmojë cryosauna aktivizon mbrojtjet e trupit, për të përmirësuar pamjen dhe të gjejnë qëndrim të shëndetshme mendore.