Tableta BronhypretHome / Shëndeti / Medicines dhe droga / pilula Bronhypret


Medikament "Bronchipret" i referohet një grupi të agjentëve antitussive. Në dispozicion në formën e pikave, shurupe dhe tableta.Përbërja dhe funksionimi i hape Bronhypret
Tableta Bronhypret me përbërje të kombinuar. Pjesë e ekstrakte bimore, ilaçe vepruar expectorant.Përbërës kryesor aktiv - ekstrakt nga trumzë. Kjo substancë ka një përbërje të naftës dominuar thelbësore fenol thymol. Ai gjithashtu përmban acide organike, flavonoids, minerale dhe komponimet terpene.Në zgjedhjen e vajra esenciale përmes rrugëve të frymëmarrjes, është një rritje në mukozën e furnizimit të gjakut dhe rrit gjëndrra sekretuese të vendosura në indet epiteliale të bronke. Trumzë Oil ofron anti-inflamator, antimicrobial dhe veprim bronhospazmolytycheskoe. Efekti antimicrobial i thymol kusht.Komponenti tjetër është hape bronhypreta ekstrakt aguliçe që ka një përmbajtje të lartë të saponins që promovojnë ndarjen e pështymë.Eksipientet:• shurup glukozë dhe dimetikon;• silicë dhe talk;• monohydrate lactose dhe celulozë;• dhe riboflavin stearate magnezi;• dioksid titani klorofil pluhur;• natriumi sakarinë dhe karamele mente aromatizues;• metylhydroksypropyltsellyulozaPër shkak të përbërësve të bimëve, droga kanë efekt expectorant, e cila në masë të madhe lehtëson prodhimit prodhuar pështymë nga kollitjes.Thymol shfaqet mushkëritë. Flavonoids - përmes microflora ndarjen zorrëve është zhytur mirë. Sigurimi është kryesisht në urinë. Saponins aguliçe zhytur pjesërisht në zorrët.Perdorimi i medikamentitBronhypret obligim për sëmundjet inflamatore të rrugëve të frymëmarrjes karakterizohet nga prania e kollë produktive - bronkit, trakeobronkiti.BatchingPllakat drogës përshkruara për të rriturit dhe fëmijët mbi vjet 12ti. Merrni 01:00. tri herë në ditë. Pas vakt. Tabletat duhet të gëlltiten pa përtypjes dhe të pijë ujë në sasi të vogla.Në doza të tepërta mund të jenë të vjella dhe diarre.Side EfektetDrogës mund të shoqërohet me alergji, të përzier, simptomat mostretje. Në raste të rralla puçrra në lëkurë, e cila sugjeron mbindjeshmëri të drogës. Reaksionet alergjike mund të shfaqet vështirësi në frymëmarrje, ënjtje të fytyrës, fyt. Nëse reagime të parë të ngjashme pas marrjes bronhypreta duhet të ndalojë marrjen e drogës dhe të kërkoni këshilla mjekësore.ContraindicationTableta Bronhypret janë kundërindikuar:• Kur tepër i ndjeshëm;• epilepsi;• sëmundjeve të mëlçisë;• në varësi të alkoolit;• lëndime të trurit• ShtatzëniaGjatë shtatzanisë dhe ushqyerjes me gji mund të marrë drogë, por vetëm nën mbikëqyrjen e mjekëve specialistë. Çdo rast është i vendosur në mënyrë individuale.Ndërveprimi Bronhypreta me medikamente të tjeraTrajtimi i njëkohshëm me këtë drogë shkakton rrit përqendrimet antibiotik në rrugët e frymëmarrjes. Në një administrate paralele të disa lloje të agjentëve antitussive, shkelur shkarkimin e gëlbazë.Bronhypret lejohet tableta të kombinuara me agjentë antibacterial.Mbani mjekim rekomandohet për temperaturat deri në 25OS, të mbrojtura nga drita.