Aspirina dhe mjaltë është mjeti më i mirë për një person


Pothuajse çdo grua kujdeset për fytyrën e saj. Procedurat e përditshme përfshijnë larje, toning dhe aplikoni krem, janë bërë një pjesë integrale e jetës. Por bukuria e procedurave të përditshme nuk është e mjaftueshme për bukurinë duhet ushqyer dhe moisturize lëkurës në maska ​​të ndryshme. Tani, shumë të lirë dhe të lehtë që ju mund të bleni Facials ndryshme të prodhimit vendas dhe të huaj. Por, megjithatë, shumë gra e përdorin mënyrat provuar për të bërë maska ​​në shtëpi. Honey, e cila do të diskutohet në këtë artikull janë mjet i domosdoshëm dhe i provuar për kujdesin e një personi për shumë shekuj. Por aspirina, e përdorur për të ulur temperaturën e lartë dhe si qetësues, ju lutem, disa duke përdorur bukurinë në jetën e përditshme. Aspirina dhe mjaltë është mjeti më i mirë për t'u përballur dhe kjo është me të vërtetë një fakt i provuar.Aspirina copes me lëkurë të problemit. Shumë cosmetologists gjetur
Mënyra më e mirë aspirina që punon mrekulli në lëkurë. Kjo do të thotë jo vetëm
pastron lëkurën, por edhe rejuvenates, zbut dhe qetëson atë. Veçanërisht
Aspirina është i përshtatshëm për lëkurë të prirur për skuqjen, inflamacion dhe skuqje.
Lëkurës me puçrra fytyre nuk është vetëm pamja e shëmtuar, puçrra fytyre mërzit pronari
sëmundshmërisë. Prandaj, duke përdorur mjetet juridike në shtëpi, të cilat përfshijnë mjaltë
dhe aspirina, mund në një kohë të shkurtër për të zgjidhur problemin e lëkurës të pastër. Shkaktimi maskë nga

aspirina dhe mjaltë në mbrëmje deri në mëngjes dhe të merrni lëkurë të freskët të pastër.

Për të maskuar të dizajnuara për lëkurën e problemit duhet të marrë 3
Hape aspirin dozë prej 500 mg, 1/2 lugë zier apo ujë mineral dhe
1 lugë mjaltë. Aspirina pure me një lugë, në tableta saj konsistencës
mjaft e butë dhe për këtë arsye grimcuar lehtë. Holluar me ujë për shtetin
pulpë, shtoni mjaltin dhe përzierje korrigjuar rezulton. Aplikoni maskë në
të pastër, para uniform personi umыtoe dhe lehtë. Shtresë

Maskë duhet të jetë të paktën polusantymetra, të lënë për 15-20 minuta, pastaj pije
së pari me ujë të ngrohtë dhe pije me të ftohtë.

5 tableta aspirina e pres, shtoni atë disa pika të ngrohtë
ujë të zier, 1 lugë mjaltë dhe 1 lugë çdo vaj vegjetal, ideale mirë
të ullirit. Përzierje në masë dhe të aplikojnë për të pastruar lëkurën në Qarkoren
lëvizjet, një lloj skrabyruya lëkurës. Ky aspirina pastrim do të lehtësojë një person nga
lezione të vogla, të shtrënguar poret dhe linjat e bukura edhe rozhladyt. Kohë

procedura varion nga 3 në 5 minuta. Lahen me ujë të ngrohtë pas procedurës.

Merrni 1 lugë mjaltë dhe bukuroshe si shumë vajra kozmetike,
përzierje e tyre së bashku dhe të vënë në një banjë me avull. Sjellë në një gjendje të tillë,
për të bërë mjaltë të lëngshme, por në çdo rast jo të nxehtë. Hiq masë jumbled
nga të nxehtit, shtoni 2 tableta grimcuar aspirina dhe të aplikojnë përzierje në fytyrë.
Para se kjo procedurë është e dëshirueshme për të bërë një banjë me avull për një person apo edhe
vetëm disa minuta për të vënë në një peshqir fytyrë ngjyhet në të nxehtë

uji. Mban maskë në fytyrën tuaj për 20 minuta. Shpëlaj me bilancet e ujit të ngrohtë. Kjo
mundësisht 1 për të kryer procedurën e një herë në javë dhe një muaj më vonë ju do të dini
fytyrë.

Njëlloj efekt shquar jep pastrim maskë e bërë nga 3 tableta
aspirina, 1 lugë mjaltë dhe 1 tbsp kripa e detit. Në shumë përziera
e konsiderojnë duke shtuar disa pika të ujit mineral për të lëkurës me vaj ose
1 lugë Qumësht për lëkurë të thatë. Aplikoni pastrim maskë dhe të pastër të përgatitur
para fytyra në një lëvizje rrethore, butësisht fshij zonat e problemit, sidomos

kapjen kujdes hundë, ballin dhe mjekër zonë. Procedura për 2-3 minuta.
Pastaj lani fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë dhe pije me të ftohtë.

Bazuar në aspirina, i holluar me ujë mineral të ziera ose mund të
marrë plagë të shkëlqyera shtëpi shëruese e cila ndihmon
luftuar skuqjen, në mëngjes, plagët dhe acarim të lëkurës.
Aplikoni në shtëpi së bashku me aspirina mund jo vetëm mjekësore, por edhe
uthull molle, balte kozmetike, manaferrat dhe fruta të ndryshme, gjithashtu i aftë

vajra vegjetale, qumësht, krem ​​dhe salcë kosi.

Në disa raste, të padëshirueshme aspirina skincare entitet?
Së pari, ajo është origjinalitet të kësaj droge. Nuk është e nevojshme
harroni se aspirina - një ilaç dhe ajo ka veti dhe brinjën
reaksione alergjike. E megjithatë, të gjitha këto maska ​​është e dëshirueshme për të bërë
mbrëmje, kur ajo nuk do të dalë në diell. Në një rast tjetër,
personi mund të duket pigmentim.