Përbërja kungull vaj dhe aplikimi


Kungull është i njohur për vetitë e saj shëruese që nga kohët e lashta. Ajo është zhytur lehtë në trup dhe është një tonik, sepse ka një shumë të ushqyesve. Ajo është këshilluar për të hyrë në dietë dhe pediatricians dhe nutritionists. Në këtë artikull të titulluar përbërjen e naftës kungull dhe përdorim, ne mësojmë më shumë për këtë produkt të vlefshme dhe të dobishme.
Përbërja. Vaj kungull është prodhuar nga fara kungull. Rreth
2-3 kg fara nga 1 litër vaj kungull. Përbërja e naftës kungull
me të vërtetë shumë vitamina dhe minerale të dobishme. Ajo


ndoq nga pothuajse të gjitha vitamina B, si dhe A, E, C, K, P, F dhe
al. Numëroj të gjitha micronutrients dhe macronutrients është e pakuptimtë, sepse
ka më shumë se 50 minerale të rëndësishme për substancat e njeriut.

Aplikoni vaj kungull për përmirësimin kardiovaskulare dhe
sistemi i tretjes. Ajo gjithashtu ka efekte të dobishme për potencë mashkull,
përmirëson funksionin riprodhues, përdoret me sukses në cosmetology,
Dermatologji dhe gatim.
Në kungull vaj përmban Omega 3, magnez, kalcium, hekur, fosfor dhe

vitamina që janë të dobishme për trupin e njeriut. Vitamina "A" në kungull
vaj jo më pak se karrota. Vitaminat e përfshira në vaj, të rritur
Imuniteti, përmirëson disponimin dhe tretje, pastruar trupin e toksinave dhe
slags.

Në mjekësi, vaj kungull përdoren për trajtimin dhe parandalimin. Gjalpë
normalizes sekretimit të biliare, rikthen strukturën e mëlçisë, duke krijuar punë
sistemi i tretjes. Heq inflamacion të zorrëve dhe të stomakut. Mjekët
rekomanduar për të përdorur naftës në sëmundje të tilla: hepatiti, kesh,

gastrit, ulçerë stomakut, diskinesia tëmth, cholecystitis, gastro,
fryrje, kapsllëk.
Vaj kungulli nxit elasticitetin e enëve të gjakut, ul keqe
kolesterolit, normalizimin e tensionit të gjakut. Magnez dhe kalium, të cilat janë në
Përbërja e naftës forcon zemrën. Ajo mund të përdoret si një parandalues
kuruar atherosclerosis, hipertensionit, anemi, sulmet në zemër dhe tru.

Naftës kungull është veçanërisht e dobishme për funksionin seksual mashkull dhe femër. Ajo
përdoret për trajtimin e infertilitetit. Si për burrat, vaj është përdorur

për trajtimin dhe parandalimin e prostatitis. Gratë janë të dobishme për të përdorur vaj, sepse
ajo nxit ekuilibrin hormonal dhe heq gjatë
periudhë.
Vaj kungull me përdorim të rregullt ndihmon në luftën e sistemit imunitar
sëmundjet alergjike dhe infektive.

Sa më shpesh të jetë e mundur ajo duhet
përdorin në gatim. Naftës kungull nuk mund të jetë subjekt për të ngrohur
përpunimi kështu që humbet të gjitha pronat e dobishme dhe, për më tepër, do të
kancerogjene. Ata mund të rimbushet sallatë perimesh, pjekur të paraqesë në

patate, etj
Shumë njerëz përdorur për të përdorur
ulliri ose vaj luledielli, por tani ju lehtë mund të blejnë dhe të
Të tjerët edhe vajra bimore të dobishme, të cilat janë në vitamina, makro dhe
micronutrients. Për trupin është edhe më mirë në qoftë se ju përdorni të ndryshme
vajra vegjetale, kështu që trupi është i ngopur me e dobishme të ndryshme
substanca.