Dietë grejpfrut për të forcuar mbrojtjen


Një nga të dobishme, e thjeshtë dhe e shijshme dietë konsiderohet hreypfrutovaya. Kjo jo vetëm që ndihmon shifrën rregulluar, duke u shpëtoj kilogram panevojshme. Me këtë dietë të thjeshtë mund të forcojnë shëndetin e tyre. Fakti që grejpfrut është një burim i vitaminës C dhe shumë ushqyesve të tjera. Konsumi ditor i grejpfrut ndihmon normalizimin e tensionit të gjakut dhe për të parandaluar sëmundjet e sistemit kardiovaskular, ngopjes së trupit elementeve të dobishme gjurmë, përmirësimin e traktit digjestiv dhe eliminimin e toksinave.


Dietë grejpfrut është e përkryer për sezonin e ftohtë, kur disa bimëve të freskëta, perime dhe fruta, si dhe stimulon qarkullimin e gjakut dhe normalizes thermoregulation. Përveç vitaminës C, si pjesë e një grejpfrut, ose filma në vend të bardhë fetusit përmban Naringenin substancë biologjike është flavonydom dhe i jep fruta një shije të hidhur. Naringenin - një sistem mbrojtës mrekullueshme modulator e trupit te njeriut, përmirëson metabolizmin. Studimet e shumta shkencore kanë treguar se Naringenin rrit mëlçinë, duke shkaktuar atë për të djegur dhjamin, pa akumulojnë ato. Prandaj, në një larmi të madhe të dietë zgjedhje grejpfrut për të rritur mbrojtjen e trupit dhe humbje peshe është më e përshtatshme.


Dietë dietë grejpfrut dhe rregullat e sjelljes
• Baza e dietë është grejpfrut që duhet të hani me çdo vakt, pastruar vetëm nga lëkura e jashtme.
• Është tërhequr vëmendja për faktin se ju keni aciditetin e stomakut. Me rritjen e aciditetit, hani fruta pas 20-30 minuta pasi të hahet. Në aciditet të ulët - për 20-30 minuta para ngrënies.
• Në vend të një fetusit për të forcuar mbrojtjen e trupit dhe djegur dhjamin për të pirë lëng grejpfrut me tul. Prerë në feta dhe shtrydhje grejpfrut blender. Si e tillë, lëvore dhe filmi nuk do të sjellë shqetësim në përdorim, dhe cilësitë e dobishme të këtij fruti të mrekullueshëm tropikale mbetet.

• Në dietë grejpfrut përmban proteina, yndyrna dhe karbohidratet, duke e bërë atë të plotë. Zgjidhni këngët ushqime malozhyrni dhe më pak kalori. Cook për një çift të ngrënies, gatuaj dhe të piqem ose kuzhinier me një sasi minimale të vajit vegjetal në tigan me shtresë jo-ngjit.
• 3-4 herë në javë për mëngjes me grejpfrut hani një vezë të zier.
• Është e dobishme për të përdorur drithëra gatuar, gatuar pa sheqer dhe qumësht, me një sasi minimale të kripës. Gjinjtë mund shije të thata fruta, arra, vajra vanilje, kanellë, perime. Kombinimi drithëra me perime, të pasura me vitamina mund të gatuaj enët që janë të dobishme për traktin digjestiv dhe të kontribuojë në forcimin e mbrojtjen e trupit.


• Me mish, peshk enët, enët e pulave, garniturë perimesh hani ushqime përveç patate.
• shumëllojshmëri të pjatave makarona dhe janë konsideruar dietik. Cook makarona në përputhje me rregullat themelore të dietës. Përdorni për gatim recetave të ndryshme të kuzhinës italiane, i cili kombinon një shumëllojshmëri të produkteve.
• Mundohuni të pini më shumë ujë të thjeshtë. Vëllimi pirë ujë në ditë duhet të jetë të paktën 8-10 gota.
• Ulja e konsumit kafe dhe çaj të zi ose të gjelbër për 2-3 gota në ditë. Është e dëshirueshme që këto pije nuk zëvendësojë ujin tuaj, si ata të promovojnë dehidratim, i cili nuk lejon toksina në trup dhe redukton imunitetin.

• Një i zgjedhur ndihmë çajit bimor, fruta për të forcuar vetitë mbrojtëse të trupit dhe të stimulojë metabolizmin.
• Erëza pini në moderim, pasi ato nxisin oreksin. Të përjashtuar nga dietë e djegëse, i yndyrshëm, ushqime të skuqura thellë dhe të tymosur nga dietë.
• Numri i vakte në ditë duhet të jetë të paktën 2 herë dhe jo më shumë se 4 herë në ditë.
• Vakt e fundit duhet të jetë jo më pak se për 2-25 orë para gjumit.

• ushqim Total ngrënë 1 hahet jo më shumë se 200-300 gram plus një grejpfrut.

• Mundohuni të mos hani në lëvizje. Le vakt do të jetë një ritual i këndshëm. Vendi vakt dhe mjedisi përreth duhet të nxisin tretje më të mirë të ushqimit dhe të ushqyesve që ndihmojnë për të normalizuar metabolizmin, forcimin e imunitetit, vitalitetin dhe të lehtësojë problemin e peshë të tepërt.
• Mos harroni për ushtrime fizike për të forcuar korse të muskujve dhe për të parandaluar sagging lëkurës që mund të ndodhë gjatë humbje peshe.
• Procedurat kozmetike, banjot aromatike, lavazheve vagjinore, dush dhe sauna, masazh të gjitha këto metoda është një shtesë e madhe në dietë, reduktimin rrugën për bukurinë dhe shëndetin.

• Mundohuni të kontrollit të ushqimeve kalori. Kur gatim, peshat përdorim ose matjen filxhan.
• ushqimet Cook në 1 kohë.
• Mundohuni të duhur të kombinuar ushqime.
• Mos harroni se fruta, lëngje perime, qumësht, kos, Mare, Ira është ushqim, nuk pi.
• kontrolluar peshën tuaj të përditshme dhe të regjistrojë rezultatet e arritura në Notepad dhe momente të këndshme.

Përgatitja për dietë
• Shkruani qëllimin për të cilin ju aspirojnë: sa kilogram ju dëshironi të humbni peshë, forcimin e imunitetit, përmirësimin e lëkurës, traktin gastrointestinal dhe kështu me radhë.

• Bëni një plan të detajuar të humbjes së peshës në javë, raspishut të gjitha aktivitetet në ditë: masazh, sauna, eci në beautician, ushtrimi fizik, marrja e banja Wellness dhe më shumë.
• Shkruani orarin e aktivitetit fizik.
• Bëni një menu të detajuar për çdo ditë.

Kundërindikacionet:
Dietë grejpfrut nuk është e rekomanduar për njerëzit alergjike të frutave agrume dhe vezë.
Ushqimi është i kundërindikuar në ata që janë anomalitë serioze në traktin gastrointestinal, sistemi urinar.
Gratë shtatzëna dhe lactating në periudhën e parë të menopauzës në çdo dietë duhet të merren me kujdes.

Tjetër dietë kufizime grejpfrut nuk është.