Shiitake Mushroom për parandalimin e sëmundjes


Kërpudha Shiitake - kërpudha më spektakolare, të cilat, së bashku me xhensen, vlerësuar në Japoni, Kinë dhe Lindjen e Largët. Kjo qëndrueshmëri rritet kërpudhat, në gjendje për të vonuar lidhjes e trombocitet, e cila ndihmon për të shmangur formimin e mpiksjen, është një tonik për gjakun që hyn në zemër. Kërpudha shiitake është aktiv kundër formimit të pllakave që përmbajnë kolesterol, të aftë për të ulur presionin e lartë të gjakut.
Nëse marrim parasysh kërpudha shiitake për parandalimin e sëmundjeve të zemrës (si një ushqim shtues), në këtë rast, ky produkt është më e përshtatshme, pasi ajo pengon formimin e mpiksjen e gjakut, ul kolesterolin dhe presionin e lartë të gjakut. Në mënyrë që të zvogëlojë presionin për një javë për 20 njësi, ju duhet të marrë çdo ditë në vetëm 2 kërpudha shiitake vjet!Indikacionet dhe Kundërindikimet për kërpudha shiitake përdorimi.
Indikacionet:
- semundjet virale;
- forcimin e imunitetit;
- forcimin e sistemit nervor;
- sëmundjeve infektive;
- sëmundje të mëlçisë;
- CFS (sindromi i lodhjes kronike);
- për të lehtësuar gjendjen në kanceri dhe AIDS-it;
- për të rritur humor pozitive emocionale;
- sklerozë;
- sëmundje kardiovaskulare;
- herpes;
- diabeti;
- Rehabilitimi pas radio - dhe kimioterapi.


Kundërindikacionet:
- astma;
- shtatzënisë dhe laktacionit;
- produkt origjinalitet (alergji, dispepsi - reduktuar dozen ose të ndaluar përdorimin);
- përdorin tretësirë ​​kërpudha shiitake dëshirueshme për të trajtuar fëmijët nën 5 vjet.
Kujdes
Ilaçet nga kërpudha shiitake kombinuar me ndonjë ilaç përveç aspirina dhe tretësirë ​​e Aconite.

Kërpudha Shiitake Aplikimi për parandalimin e sëmundjes
Parandalimi i kancerit.

Shiitake kërpudha pluhur insistojnë në vodka në normën prej 40 gradë - kërpudha 50 g (33 g) pluhur në 075 litra (1/2 litra) e vodka. Enë qelqi me tretësirë ​​vënë në 2-4 javë në frigorifer, ose në një dollap me kyç 10-14 ditë. Duke këmbëngulur shkundur përditshme. Merrni 1 lugë gjelle tretësirë tri herë në ditë për 40 minuta para ngrënies. Për trup Addictive mund të fillojë me një dozë më të ulët. Të parandalohen për një muaj, pastaj dy javë për të marrë një pushim. Rrotullohen brenda gjashtë muajsh - një vit.
Parandalimi i ulcerat gastrike, impotencë dhe forcimin e imunitetit.

Ajo duhet të marrë 1 lugë pluhur kërpudha nga 1 deri 3 herë në ditë 40 minuta para ngrënies dhe në mbrëmje para gjumit. Të parandalohen gjatë muajit, 2 javë pas një ndërprerje. Rrotullohen brenda gjashtë muajsh - një vit.

Parandalimin e sklerozës multiple.
1. 10 lugë (20 g) kërpudha shiitake pluhur vendas 1/2 litër vaj liri, ndezur në një banjë me ujë për 37 gradë. Llokoçis dhe të vënë në një vend të ngrohtë (pranë baterisë mund) të ftohtë, pastaj ftoh. Për të zbutur shijen që ju mund të shtoni një sasi të vogël trumzë. Merrni 2 lugë 40 minuta para një vakt, në mëngjes dhe në mbrëmje.

2. 10 lugë Kërpudha (20 g) Shiitake insistojnë pluhur 1/2 litër konjak, të qëndrojnë në frigorifer për 2-4 javë, ose në një dollap me kyç 10-14 ditë. Me këmbënguljen e dridhen përditshme. Got një mjet për parandalimin e sëmundjeve të marrë 1 lugë çaji 40 minuta para ngrënies në mëngjes dhe në mbrëmje, plus - në mbrëmje për të ngrënë 1 tbsp vaj flaxseed.

Për versioni i parë dhe i dytë i parandalimit MS duhet gjithashtu të marrin:
- 1/2 lugë pluhur eggshell ditë pounded duke shtuar atë në ushqim; çdo ditë për kapsula vaj katër peshku (nëse ka contraindications: diabeti, sëmundjet e mëlçisë, alergji, etj);

- tretësirë ​​të farave mordovnyka: 2 tsp (4 g) në 200 ml vodka, këmbëngulin 2 javë, të marrë 1 lugë (30 pika) pas naftës pritja mbrëmje flaxseed.
- një herë në javë, pini një gotë ujë mineral me një rënie prej 5% tretësirë ​​të jodit dhe 1 lugë molle uthull musht;
- Lëngje të freskëta (panxhar, karrota, lakër, mollë);
- rekomanduar për të pastruar zorrët duke përdorur enemas.
Kapsula liri të naftës, jod dhe vaj peshku mund të gjenden në farmaci, eggshells - "ekstrakt" zemra, dhe fara mordovnyka gjeni në herbalists. Merrni 1 muaj, 2 javë më pas të marrë një pushim. Rrotullohen brenda gjashtë muajsh - një vit.


Parandalimi i hipertensionit.
1. Merrni dhe këmbëngulin 10 g (5-7 teaspoons) kërpudha shiitake pluhur në 1/2 litër vodka apo konjak, ose ulliri (liri), vaj të nxehtë në 37C në një banjë me ujë në një enë qelqi. Mbush në një frigorifer në një vend më të largët nga frigorifer për 2-4 javë, ose në temperaturën e dhomës për 10-14 ditë. Në kërkesë do të thotë shkundur përditshme. Pastaj ju mund të filloni duke marrë infuzione - 1 tbsp 40 minuta para ngrënies tre herë në ditë.

2. Merrni 1 lugë pluhur kërpudha shiitake për 40 minuta para mëngjes dhe në mbrëmje para gjumit. Vazhdo profilaksi për një muaj, pastaj të bëjë një pushim për 2 javë. Rrotullohen kështu që brenda gjashtë muajve - një vit.