Mjetet juridike homeopatik për trajtimin e ftohjet


Nëse ju të gjeni të vështirë për të hequr qafe inflamacion kronik i fytit, atëherë ne duhet të shikojmë për kauzën e stresit të shpeshta dhe çrregullimit të mëlçisë. Çfarë mjete të tjera homeopatik për trajtimin e ftohjet rekomandojë specialistë në këtë fushë?
Ftohjet - nuk është e pazakontë, sidomos gjatë sezonit të ftohtë. Pra, të marrë droga të fuqishëm nuk janë të justifikuara gjithmonë. Nëse ju doni të provoni një alternativë, ju mund të zgjidhni mjetet juridike homeopatik.

Zgjedhja natyrën e mjekësisë njerëzore
Para së gjithash, për të parandaluar ftohjet është e rëndësishme për të mbajtur trupin tuaj, ose më mirë, sistemin e tij nervor. Pra, thonë homeopaths. Mjetet juridike homeopatik janë më shumë se drogat e zakonshme të sintetizuara të fuqishëm, por në qoftë se ju të jetë i durueshëm, rezultatet mund të jenë shumë efektive. Sidomos në qoftë se ata besojnë. Ky mjekim të kërkojë zgjedhjen individuale, duke i lejuar për kushtetutën e njeriut. Në homeopati ndarë njerëzit në katër grupe.• Lloji Pulsatilla. Për këtë lloj përkasin femërore, të dobët, në përputhje, Moody dhe njerëz të dyshimtë. Ata gjithmonë e nevojshme rehati dhe mëshirë nga të tjerët. Ata janë të prirur për ndryshimet e papritur në humor, duke u përpjekur për të kënaqur të tjerët dhe shpesh ndjeni dëshirën për të ngrënë etjen e ëmbël dhe të butë. Njerëz të tillë mund të ndihmojë në mjetet juridike homeopatik përmbajnë pulsatyllu bimore.
• Lloji i Aurum. Kjo natyra arrogante, fodulle dhe zamknutыe.Ony sigurt e kompetencave të tyre, ato janë karakterizuar nga një sjellje të fortë dhe shpesh dramatike, por për shkak se njerëzit rreth tyre janë të frikësuar dhe të ndjehen personalitete të forta. Por në realitet një natyrë e tillë shpesh mund Aurum dëshpërim, që të konsiderojnë veten të pavlefshme, ofenduar nga ndonjë kritikat. Në mënyrë tipike, këta njerëz vuajnë nga dhimbje koke, për më tepër ata janë të ndjeshëm ndaj dritës të ndritshme dhe zhurma. Ata janë të inkurajuar të marrin një përgatitje homeopatik si Aurum metallykum.

• Lloji i Sepia. Kjo natyrë aktive. Ata dyshohet se duke u përpjekur për të shpëtuar nga veten e tyre dhe në këtë mënyrë vetëm zbrazë sistemin e vet nervor. Njerëz të tillë shpesh kanë për t'u ndarë mes punës dhe familjes, ata nuk fle, të pakënaqur me pamjen e tyre dhe nga ana tjetër sarkastik e mendjes. Njerëzit shkruani Sepia për të mësuar për t'u çlodhur dhe për të marrë mbrëmje mjetet juridike homeopatik, të cilat përfshijnë Sepia.
• Lloji Ignatius. Ky popull romantike shpesh bien në depresion, sepse mendimi i tyre i botës nuk korrespondon me realitetin e jetës. Ata janë shpesh të mbyllur në veten djegur, u tërhoq. Këta njerëz janë të prirur për overeating, në mënyrë që ata jo vetëm duhet të përpiqen për të komunikuar në kompaninë më të këndshme, por preferojnë produkte të ulët yndyrë dhe për të marrë drogë Ignatius.

Ia vlen të përmendet se kjo qasje është mjaft e përgjithshme, dhe për të vendosur saktë dhe të zgjedhin trajtimin korrekt vetëm mund të specializuara.

Sekretet e Vetëqeverisjes Mbrojtjes
Përveç rekomandimeve të përgjithshme, ka edhe disa truket dhe sekretet që ndihmojnë në trajtimin e ftohjet.
Sekreti i parë. Trajtimi fyt shoqërues, mëlçisë dhe nervat. Sipas homeopaths, nasopharynx sëmundja është vetëm maja e ajsbergut. Pjesë e tij nënujore të përbëjë një shkelje të sistemit të tretjes, dhe tendosje sistemin nervor, e cila e bën muskujt tanë të pushojnë.

Për shembull, faringjit lidhur me shkeljen e rrjedhjes së biliare. Kjo fyt po ia zunë frymën si diçka, ai ndezi murin prapa. Nëse kësaj i shtohet edhe ndjenja e të qënit të mbërthyer në fyt apo flokëve fëmijën mbërthyer, shkaku i sëmundjes, më shumë gjasa, është tendenca për kapsllëk.
Marrëdhënia e mëlçisë dhe sëmundjet e fyt për mjekësi tradicionale nuk është e qartë, por trajtimi i ftohjet duhet të fillojë me të mëlçisë. Për ta bërë këtë, të përshtaten komplekset homeopatik. Ato përfshijnë substanca që normalizuar mëlçinë dhe kanë efekt choleretic dhe relaksuese përbërësit që hequr ligaments tepërta tensionit dhe muskujt.


Sekreti për një tjetër. Kundër ujë të ftohtë do të ndihmojë. Të dridhura nuk bien në bronke dhe mushkëri, së bashku me të duke marrë ilaçe homeopatik mundet pas çdo vakt gargarë me ujë të ngrohtë zier. Kur inflamacion i bajamet një alokimin e toksinave që ndikojnë në degën e nervit vagus. Rezultati i kësaj është acarim dhe kollitjes.
Paralajmërojnë kollë mund të jetë për shkak të bajamet larëse. Por përdorimi i mouthwashes antiseptik dhe fyt lubricating duke përdorur zgjidhje dezinfektimin për trajtimin e ftohjet homeopaths rekomandojmë vidyazykatysya si fyt mund të zhvillojnë rritje e jashtëzakonshme. Në nasopharynx e njeriut si në zorrë e tij, të jetojë bakteret e dobishme, dhe në qoftë se ata të shkatërrojnë, mund të zvogëlojë rezistencën për ftohjet.


Tretë sekret. Si të merren me një hundë i lëngshëm. Nëse hundë juaj shkon, varrosin atë vaj të dobishme TUI ose mjetet juridike homeopatik të tilla si "Эdas" ose "Euforbium." Disa përdorin ilaç i vjetër popullore - lëng qepë me vaj. Megjithatë, ajo është shumë kaustike dhe përdorimi i saj çon në djegie të vogël të mukozës. Më të mirë për të dhënë preferencë Allyum drogës që përmban substanca të njëjta dhe të siguron një veprim të butë dhe efektive.
Në disa raste, hundë i lëngshëm konstante është pasojë nuk shërohet adenoids tek fëmijët. Heqja e tyre nuk përfitojnë për shkak të indeve adenoid shpesh rritet përsëri. Por trajtim homeopatik është e mirë, pasi që, ndryshe nga operacionet ajo ndihmon të luftuar shkakun e sëmundjes dhe mund të përdoret në çdo moshë. Në mënyrë tipike, lehtësim ndodh pas 3-4 javësh, por për asgjësimin e plotë të adenoids mund të jenë të nevojshme dhe një vjet e gjysmë.