Kafshon mushkonjë ilaç


Ne jetojmë në një planet të insekteve të ndryshme: disa kanë frikë prej nesh, të tjerët ne admirojnë për shkak të bukurisë së tyre natyrore, ndërsa të tjerët të na kafshojë. Mendoj që ne po flasim për nuk është e vështirë: është e nevojshme për të dalë në Buburrecat horizont, kështu që sapo seks më të drejtë kanë filluar të nxitojnë në një panik, dhe ata duhet të shohin me krahë ngjyra flutur dhe një model të çuditshme, kështu që ata menjëherë u përhap në një buzëqeshje dhe admirim. Kur veshi mushkonjë tij itchy gjatë natës, ajo nuk shkakton asgjë, por acarim, pagjumësi pritje përmes mysafir prystavucheho dhe blisters itchy kuqe në mëngjes - jo një perspektivë të mirë për çdo njeri.


Që kapur mushkonjë nuk është aq e lehtë, dhe nganjëherë nuk lejojnë uyazyka kap ato insektet me hundë të madhe (nëse rasti pranë ujit - det ose të peshkimit, për shembull, ata mund të mblidhen rreth një tufë), njeriu shpiku një dinak do të thotë për të luftuar ato - Mushkonja Repeller .
Sot, dyqanet tona ofrojnë format e tyre krejtësisht të ndryshme: gels, sprays, pllaka, spirale tymi portative, Scarers tejzanor dhe të tjerët. Rreth tyre formuan shumë mite në lidhje me dëm të njerëzve, dhe për këtë arsye është e nevojshme për të kuptuar që ato janë më të sigurta, më efektive dhe më i përshtatshëm.

Mushkonjë Moderne


Kështu, konvencionale thotë mushkonja mund të ndahen në dy grupe:

 • Fondet që vrasin insektet - janë shumë toksik për njerëzit.

 • Droga largojë mushkonjat - ata nuk e vrasin insektet, por kanë një mbulesë të pakëndshme për ta; më pak toksik për njerëzit.


 • Mjetet për mushkonjat
  Mënyra më e zakonshme për të trembë larg mushkonjat - llak . Ai mbulua mbi lëkurë në një distancë prej 20-25 cm (në zonat e hapura të trupit) dhe është e vlefshme për 4 orë (në mesatare). Ai është i përshtatshëm për qëndrim në natyrë, ujë, dhe ku keni të gjithë kohën për të lëvizur.

  Një nga këto mjete - Gardex Klasik . Kjo tretësirë ​​ujore nuk lë gjurmë yndyrë, kështu që nëse rastësisht ajo merr në veshje tuaj, gjë do të jetë i prishur. Aplikimi i saj duhet të përsëritet çdo 4 orë. Ky mjet mund të përdoret nga mushkonja për gratë shtatzëna, sipas prodhuesit. Megjithatë, çdo mjet të sigurt të mushkonjë mund të shkaktojnë alergji, dhe para përdorimit të kërkojnë leje nga mjeku juaj.
  Gjithashtu, përveç sprays, nuk është një mjet i lëvizshëm për mushkonjat - spirale . Ky mjet është i ndezur, dhe efekti i tij ngjan shkopinj budiste aromatike - zhardhokët tymi përhapet përreth dhe erë pengon mushkonjat. Megjithatë, shkencëtarët në Kaliforni besojnë se kjo është një metodë e rrezikshme, si me substanca burnup në carcinogens ajrit formuar, të dëmshme në mushkëri. Prodhuesit rekomandojmë hedh në dhomë pas përdorimit. Gjithashtu vlen të përmendet është se jashtë nuk është mënyra mjaft i përshtatshëm, sepse tymi rozviyuyetsya dhe era e fortë efektiviteti i saj do të jetë zero.

  Një nga këto mjete prodhon firma Raptor - Prodhuesi pohon se spirale duhet të përdoret jashtë. Kur ajo identifikon alletryn vdekshëm. Kjo do të thotë nga njëra anë pengon insektet, dhe të tjera eliminon ato alletryna.
  Gjithashtu sot, mund të gjenden Pajisje me ultratinguj , e cila pengon mushkonja, kjo duket si transmetues. Megjithatë, efektet e saj në trup nuk njihet plotësisht, pajisje të tilla duhet të përdoren me kujdes, sidomos gratë shtatzëna.
  Mjetet për shkatërrimin mushkonjat

  Pllaka, të cilat janë të lidhura me një prizë rryme duke përdorur pajisje të posaçme, të vrarë mushkonjat. Natyrisht, ndikon toksike në njerëz, kështu që këtu ai duhet të pyes veten: a është e vlefshme për të shkatërruar insektet, në qoftë se ajo do të dëmtojë zemrën?
  Këto pllaka janë lënë gjatë natës të përfshira, është e rëndësishme për dhomë provitryuvalosya. Shumica e tyre - Bastisje .
  Spray mushkonjë mund jo vetëm të tmerrshme, por edhe të shkatërruara. Ata janë të veshur në lëkurë, dhe raspыlayutsya rreth. Më të popullarizuara të tyre - i njohur për të gjithë dichlorvos. Ajo është toksike për njerëzit, në mënyrë që fëmijët dhe kafshët jo të mirë të jetë në një dhomë ku kjo llak toksike aplikuar.

  Si mund të vajosësh kafshon mushkonjë?


  Shumë njerëz pyes veten se çfarë mund të shpifjeve kafshon mushkonjë në qoftë se ajo ende ka ndodhur dhe mbrojtja nuk keni punuar:

 • Kur sensibilitet për alergji për të pirë mënyrë antihistamine - kafshoj ndalesa kruarje.

 • Vajosësh alkool zakonshme mjekësore - ai pastron dhe podsushyt lëkurën dhe prishin mbaresa nervore, kështu kafshoj do të kruhet.

 • Gjithashtu, në një farmaci ju mund të bleni pomadë për alergji dhe të aplikojnë atë në kafshimit të heqin qafe e kruarje.