Përdorimi i Sharko anti-celulitin dush


Hidroterapi filloi të zbatohet jo një që ndonjëherë. Hipokrati përdoren për trajtimin e ujit, sidomos terapia e tillë është e përhapur gjerësisht në Romë, ajo është e njohur se banjot romake nuk ishin vetëm banja, por edhe një vend për shumë trajtime. Në shekullin e 19-të në Evropë, mjekësia konvencionale ka hidroterapi në krahë, filluan të shfaqen vendpushimet spa ku preferojnë të pushojnë dhe aristokratë të trajtimit. Ndërsa shpikje u shfaq, e cila u quajt "dush pushtetit" - këtë herë procedura është ruajtur pothuajse në formën e vet origjinale, duke pasur parasysh se në zona të tjera të hidroterapi, një mori të risive.


Emëruar në nder të një procedure të tillë, Jean Martin Charcot - shkencëtari i famshëm francez. Ai është konsideruar si babai i shpikjes. Charcot ishte një psikiatër i shkëlqyer, neurolog dhe studiues i talentuar. Dhe ky proces ai zbuluar kryesisht për trajtimin e sëmundjeve të shoqëruara me sistemin nervor qendror.

Dushi Charcot ishte procedurë mjaft popullore dhe të përshkruara nga mjeku dhe nën mbikëqyrjen e tij të aplikuara në shumë spitale. Aktualisht, procedura është bërë përdorur gjerësisht për qëllime kozmetike, të tilla si përdorimi i anti-celulitin dush Charcot dhe për të luftuar trashje, por ideja e tij ishte menduar ende për trajtim.


Shërimi efekt në trup
Përdorimi i shpirtit Charcot përdorur gjerësisht në cosmetology dhe mjekësi: përmirëson funksionin e limfatik dhe sistemin e qarkullimit të gjakut, është ind ngopjes me oksigjen, duke ushqyesve të thithen më mirë që hyjnë në trup. Përveç kësaj, metabolizmin, inflamacion dhe neutralizuar shpërndajë tumoreve.
Dush Charcot rekomanduar nga ekspertët për marrjen shpëtoj e celulitit: ai prishet yndyrë, largon nga toksina trupit dhe ndihmon shifër të saktë. Në krye të kësaj ju mund të shtoni tonik, toning dhe efekt qetësues. Dush Charcot përdorur shpesh në qëllime mjekësore me vorbull dhe banjot terapeutike - me vajra esenciale, ekstrakte bimore, kripë deti dhe kështu me radhë z.

Tani fuqia dush vendosur me funksione të veçanta për të ndihmuar ju të para-përcaktuar parametrat e procedurës. Operatori mund të monitorojnë vetëm gjendjen e pacientit dhe drejtimin e duhur e ujit.

Kjo tregon përdorimin e shpirtit Charcot-së?
Cakto hidroterapi mund vetëm specialist, pasi procedura është mjaft e vështirë. Dushi Charcot treguar kryesisht për sëmundjet e sistemit nervor dhe mbingarkesës psikologjike. Ajo forcon enët e zemrës dhe të gjakut dhe stimulon palcën kurrizore dhe trurit, dhe forcon të gjithë trupin.

Kjo procedurë, si të energjisë dush, ekspertët rekomandojnë celulitit, trashje, ngathtësi e muskujve, e përgjithshme slagging trupin për të përmirësuar shëndetin, relaksim të muskujve, trajtimin e sëmundjeve të sistemit të qarkullimit të gjakut dhe të rrugëve të frymëmarrjes. Osteokondroza, dhe lodhje kronike gjithashtu mund të jetë një tregues për këtë procedurë.

Procedurat kundër celulitit
Si hidroterapi mund të shpëtoj e celulitit? Siç u përmend më herët, procedura e largon toksina nga trupi, stimulon qarkullimin, si dhe lëkurën dhe shtresat - këto janë procese që promovojnë humbje peshe dhe për të zvogëluar "peels portokalli" në lëkurë. Kur e ekspozuar nën avionëve të ndryshme të presionit të ujit të temperaturave të ndryshme pjesë të caktuara të trupit të Bandwidth të madhe, duke rezultuar në "djegia" e yndyrë nën lëkurë. Kjo dukshëm përmirëson tonin e lëkurës, ajo bëhet butë, i përkulshëm dhe të freskëta.


Për të mbështetur një procedurë e tillë nuk është aq e lehtë sa mund të duket - nuk është anti-celulitit përfundon trupit dhe banja, në të cilën ju vetëm të shtriheni dhe relaksoheni. Gjatë procedurës që duhet të qëndrojnë në dush, dhe mban kangjella. Në këtë kohë, një distancë prej 3-35 metra, operatori derdh tuaja avionëve të ujit të trupit. Kjo procedurë - një lloj i trajtimit, si rrymë e ujit të drejtohen në zonat specifike të trupit. Presioni i ujit është relativisht e fortë, kështu që lëkura e ndjeshme mund të ndjeni dhimbje. Megjithatë, eksperti mund të doyazykatysya gjithçka paraprakisht - ajo do të marr procedurën settings individualisht. Para se të filloni për të luftuar celulitin duke përdorur Sharko dush duhet të konsultoheni me një mjek.


Nëse qëllimi juaj është për të shkuar në pushime verore apo detit, është e dëshirueshme që të nënshtrohet më parë procedurat shpirti Charcot, pasi që shumë gra mund të mbetet në skuqje e lëkurës dhe madje edhe bruises - kjo është përsëri thotë se duhet të ketë një qasje individuale në çdo rast. Për të filluar, është e rekomandueshme që t'i nënshtrohen një procedure shpirtit Charcot, dhe nëse gjithçka shkon mirë, kalojnë nëpër kursin e plotë. Më pak se dhjetë trajtime nuk shkëmbejnë në mënyrë efektive mund të përsëritet pas gjashtë muajsh.

Procedura Kundërindikimet

Ashtu si shumë procedura të tjera mjekësore, fuqia dush gjithashtu ka contraindications saj. Kjo procedurë është e kundërindikuar në çdo shtatzëni, me sëmundje të zemrës dhe hipertensionit. Pacientët me onkologji dhe fuqia dush venave është rekomanduar vetëm kur qasja individuale në mënyrë që uji nuk ka efekt në fushat me probleme. E njëjta gjë vlen edhe për sëmundjet e lëkurës (pezmatim i lëkurës, ekzemë dhe kështu me radhë. D.), Që njerëzit e tillë mund të ndodhë përkeqësimin dhe shëndetin e keq të përgjithshëm.

Edhe njerëzit e shëndetshëm duhet të dinë se nënshtrohen procesit të shpirtit Charcot duhet të jetë nën mbikëqyrje mjekësore dhe vetëm për qëllimin që është krijuar. Pra, nuk ka nevojë për të marrë procedurën e parë në një sallon bukurie, pa marrë parasysh për të cilin ofruar një çmim të ulët.