Perdorimi i dietat në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme


Sëmundjet e caktuara të kërkojë respektimin e pacientit me dietë terapeutik. Megjithatë, trajtimi i sëmundjeve të ndryshme dietë në mënyrë të konsiderueshme ndryshojnë për shkak se produktet e ndryshme apo, anasjelltas, përjashtimi i tyre të ketë një ndikim të ndryshëm në rrjedhën e një sëmundje. Përdorimi i duhur i dietë zvogëlon rrezikun e sëmundjeve kronike, dhe për të zvogëluar nevojën për përdorimin e drogave. Por përdorimi i dietat në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme jep vetëm një ide të përgjithshme të rregullave të furnizimit. Para së gjithash ju duhet të shihni një mjek i cili diagnostikuar saktë dhe të vënë të përshkruajnë trajtim të duhur.


Më poshtë janë renditur disa sëmundje dhe aplikimin e dieta për trajtimin e tyre.

Ulçerë peptike dhe Ulçera duodenale, gastrit
Kjo duhet të jetë një dietë të plotë me përjashtim të ushqimit që të irritojë stomak, gjatë vonuar dhe e vështirë që të tretet. Shkalla e përditshme e 100 gram të proteinave, 100 gram yndyrë, karbohidratet - 100 g vlera e energjisë - 3000 kcal. Ne rekomandojmë përdorimin e produkteve në vijim: mish ligët, patate, karrota, lulelakër, të ulët-yndyrë kos, gjizë, hikërror, kënaqur, bollgur, fruta ose të pjekur një lënë pas dore, supave me perime pureed, bukë të thata. Përjashtojë: kifle, mish yndyror dhe peshk, grurë, qull misri, fasule, fruta papjekur dhe manaferrat, lakër, rrepkë, kastravec, perime turshi dhe kërpudha, qepë, lëpjetë.


Semundja e zorreve me konstipacionit kronik
Dietë në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të zorrëve dhe kapsllëku duhet të jetë i plotë dhe të përfshijë ushqime qe rrisin peristaltikės. Shkalla e përditshme e 100 gram proteina, yndyrë - 130 g, karbohidratet - 400 g vlera e Energjisë - 3000 kcal.
Në ushqim përdoret miell i pasitur bukë, mundësisht grumbull djeshëm, mish ligët, peshk dhe pulave, supave perime, mel, hikërror, qull elb, produktet e qumështit, domate, tranguj, kungull, lulelakër, kungull i njomë, panxhar, karrota. Gjithashtu e dobishme për të pirë një zierje e hips u rrit, fruta, fruta të thata, fruta dhe lëngje perime. Eliminimi bukë të bardhë dhe bagels, oriz, bollgur, ushqime të tymosur dhe të konservuara, bizele, fasule, radishes, çokollatë, seasonings pikante dhe salcat yndyrore.


Diabeti ashpërsia moderuar
Me një sëmundje të tillë komplekse të tilla si diabeti, përdorimi i dieta duhet të bëhet me kujdes dhe me dijeninë se vlera e energjisë në ushqim duhet të reduktohet në mënyrë të moderuar nëpërmjet përdorimit të karbohidrate dhe yndyra dhe futje e sheqerit duhet të shmanget ose të përdoren zëvendësues (xylitol, sorbitol). Shkalla e përditshme e 100 gram proteina, yndyrë - 75-80 gram (30% perime), karbohidratet -. 300 -350 g vlerë të Energjisë - 2300-2500 kcal.

Në krunde ushqim i rekomanduar, bukë gruri, supave të ulët-yndyrë, mish ligët dhe peshku, të ulët-yndyrë gjizë, djathë, produktet e qumështit, patate, hikërror, mel, qull elb, fasule, perime, dhe varieteteve të thartë-ëmbël e frutave. Të përjashtuar nga dietë e produkteve brumë galetë, supë yndyror, mish, peshk dhe djathë, oriz, bollgur dhe makarona, perime marinuar, rrush, Sheqeri, reçeli, rrush, karamele, pije e ëmbël.

Adiposity
Thelbi i dietë është për të zvogëluar vlerën e energjisë në dietën e përditshme në kurriz të karbohidrateve, yndyrave dhe më pak përdorim për të hyrë në sasi normale e proteinave. Këto të ardhura prerë kripë në trup, si dhe produktet që kontribuojnë në shkeljen e oreksit.


Shkalla e përditshme e proteinave - 110 g (60% e kafshëve) yndyrë - 80 gram të karbohidrateve -. 150 g vlera e Energjisë - 1700-1800 kcal.
Bukë (thekra, krunde, pasitur) është përdorur në një sasi prej 100-150 gram në ditë. Supave shumë të dobishme perime, me pak drithëra, supë, hash. Ju mund të gatuaj supave mish ligët ose supë peshku. Lejohen të përdorin prodhimet e detit, mish pa dhjamë, produkte qumështi dhe drithërat (hikërror, elb, elbi). Përmbajtja Zoom në dietën e zarzavate të freskëta dhe fruta, si dhe numri i ujit të pastër. Të jetë i sigurt për të përjashtuar pastë, makarona, mish yndyror, peshk, salcice, mish të tymosur, ushqime të konservuara, salcat, majonezë, krem, herbs dhe erëza, kakao. Të zvogëlojë sasinë e patate, fruta e ëmbël dhe manaferrat.


Sëmundje kardiovaskulare, i shoqëruar nga dështimi të qarkullimit të gjakut
Dietë është për të zvogëluar vlerën e energjisë në dietën e përditshme nga yndyrë dhe karbohidratet, të kufizojë futje kripë, dhe substanca që nxisin sistemin kardiovaskular dhe nervor. Shkalla e përditshme e proteinave - 90 gram, 70 gram yndyrë, karbohidratet - deri në 400 g vlerë të Energjisë - 2500 kcal.
Në ushqimin e rekomanduar për të pirë supë, bukë të thata, produkte qumështi, të gjitha llojet e perime të ziera dhe lloji pjekur, fruta të buta, reçeli, mjalta. Ju gjithashtu mund të përdorni lloje të ndryshme të drithërave dhe makarona. Përjashtojë pasta dhe bagels, bukë e bardhë, fasule, të kripura, perime turshi, të gjitha llojet e mish i tymosur dhe salcice, mish yndyrshëm dhe djathë, si dhe heqjen çaj të fortë dhe kafe. Ulja e konsumit të ushqimeve të kripura deri në një minimum, të marrë më fluide, në formën e ujit të pastër.


Sëmundjet akute infektive
Nëse keni nevojë për të reduktuar sëmundjet infektive enerhotsinnist nga yndyrë dhe karbohidratet. Shkalla e përditshme e yndyrë 70 gram karbohidrate -. 350 g vlera e Energjisë - deri në 2300 kcal.
Të rritur sasinë e vitaminave përmes përdorimit të patate, panxhar, lakër, domate, produktet e qumështit, arra dhe fruta. Përjashtojë supë ushqyes, salcice, ëmbëlsirat, qumështi.
Në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme, pa nevojën e dieta të veçanta mjekësore, ju hani plotësisht, por përjashtojnë produkte akute dhe trudnousvayvaemыe - mustardë, piper, mish yndyror dhe pulave. Shkalla e përditshme e proteinave - 90 gram -100 gram yndyrë, karbohidratet - 400 g vlera e energjisë - 2900 kcal.