Përdorimi i lemongrass dhe përgatitjet e tyre


Magnolia kineze hardhi - një hardhi bimë shumëvjeçare. Për përgatitjen e barnave terapeutike, lemongrass përdoren rrënjët, shoots hardhi dhe manaferrat. Përdorimi i lemongrass dhe përgatitjet e saj është bërë obligim për të përmirësuar tonin dhe stimulojnë trupin dhe sistemin nervor, stresi dhe ushtrimin fizik. Lemongrass gjithashtu përmirëson disponimin, eliminon anemi, lodhje dhe marramendje.
Për njerëzit e shëndetshëm, droga magnolia është një mjet i shkëlqyer për forcimin e përgjithshëm të trupit, rritjen e stresit, të përmirësuar performancën mendore dhe fizike dhe eliminimin e lodhjes në ngarkesa të ndryshme. Dukshëm rrit rezistencën imun ndaj ndikimeve të jashtme negative.Përdorin MAGNOLIA rekomanduar në trajtimin e sëmundjeve të shumta të cilat janë të karakterizuara nga përgjithshme dobësisë - një sëmundje të mushkërive, semundje te veshkave, anemia, sëmundje gastrointestinale. Perdorimi i lemongrass mirë në trajtimin e sëmundjeve të tilla si pamjaftueshmërisë vaskulare, hipotension (presionit të ulët të gjakut).
Aplikacionet mjekësore e tij pengon zhvillimin e arteriosklerozës dhe të reduktuar nivelet e gjakut të kolesterolit, përmirëson funksionimin e sistemit kardiovaskular. Përdorimi i një herë, prej barnave me manjolës më pak efektive se sa të rregullt gjatë muajit. Efekti maksimal i drogës do të arrihet brenda dy javësh nga fillimi i zbatimit të saj. Përdorni MAGNOLIA me vitamina rrit efektin pozitiv të trajtimit.

Për të shmangur reaksione alergjike, ajo është e rekomanduar për të provuar të tolerancës së saj. Kjo është bërë duke marrë një dozë të vogël. Saj marrë 20 minuta para një vakt apo disa orë pasi të hahet. Reagimi ndaj drogës mund të shihet përmes 25-35 minuta. Dhe nëse nuk e tejkalojnë doza kur merren me drogë manjolës, trajtimin e tyre pothuajse nuk ka efekte anësore.

Balsam me lemongrass
Përgatitja e një përzierje e gjethe të thata manjolës (1 st.l), rrënjë luleradhiqe (3 lugë), çajit të gjelbër (5 lugë) dhe lë hithër (4 tbsp), përzierje mirë. Krijoj 200 ml ujë të nxehtë, 2 h. Lugë përzierje. Insistojnë 15 minuta, pastaj filtruar. Përdorni deri në 3 herë në ditë për një filxhan të tretë. Kjo balsam pastron gjakun, rejuvenates dhe tonet e trupit.


Komposto me lemongrass
Përgatitja e shurupit me 5 litra. ujë dhe 25 kg sheqer. Well-larë hardhi fruta të freskëta zgjeruar në kavanoza sterilizuar dhe pour shurup nxehtë me kujdes, duke shmangur dëmtimin e kanaçe. Atëherë sterilizuar për 5 minuta. Pas kavanoza ftohtë, të vendosur në një vend të freskët. Është e rekomanduar për të përdorur si një tonik.

Magnolia lëng
Shtrydh lëng nga fruti i hardhisë. Gati për të pour lëng në kavanoza të pastër dhe shterp. Shitore në një vend të freskët. Për përdorim, 1 lugë Lëng lemongrass holluar në 200 ml ujë të nxehtë. Pi 3 herë në ditë. Përdorin atë për të përmirësuar punën e, për uljen e presionit të gjakut, etj


Infuzion të lemongrass
Muzik 1 lugë Schisandra Berry krijoj 200 ml ujë të nxehtë. Vihet në zjarr të ngadaltë dhe të nxehtit, duke mos lejuar që të vlim, për 15 minuta. Le të qëndrojë për disa orë. Rezultuar ekstrakt tendosje dhe për të marrë 3 herë në ditë për 1 lugë gjelle Përdorin atë për të përmirësuar performancën, të rivendosur imunitetin, eliminimin e stresit dhe depresioni, lodhje kronike, parandalimin e stresit të lidhur me ngarkesa të ndryshme.

Jam me lemongrass
Vlim shurup prej 600 ml ujë dhe 1 kg sheqer 1/4. Hidh në 1 kg. edhe larë hardhi fruta. Le të qëndrojë për gjysmë ore, atëherë vihet në zjarr dhe vlim për 5 minuta. Pastaj ftohtë dhe vihet në bankat. Shitore në një vend të freskët. Përdorin atë për presion të lartë të gjakut, si një agjent forcim.


Lymonnykovыy jam
Fshij nëpër një sitë të një kilogram e manave hardhisë. Gjysma një kilogram sheqer shtuar në pure rezulton dhe kuzhinier deri të trasha të plotë. Gatuar dhe ftohur përkthyer bllokim në kavanoza të vogla. Shitore në një vend të freskët.

Lemongrass thata
Frytet e manjolës është derdhur në një fletë pjekje në një shtresë të vetme dhe vendin në furrë, preheated në 60 gradë. Thata intermittently për disa ditë.
Vines dhe le finely copëtuar lemongrass, derdh në një fletë pjekje në një shtresë të vetme dhe të lënë të thatë në një vend të ventiluar mirë. Thata hardhi fruta lë dhe, si çaji i zakonshëm brewed dhe pije për të rimarrë ton trupit dhe lodhje, si dhe kundër poshtër.


Tretësirë ​​e manjolës farë
Farat e manjolës pije dhe për të hequr çdo manaferrat. Pastaj ata bluaj me kujdes dhe pour vodka. Vendin në një vend të errët për 14 ditë. Mbaruar tretësirë ​​përdorur 25 pika tre herë në ditë. Pini si një ilaç në periudhën postoperative, me rritjen e aciditetit të stomakut, me presionin e ulët të gjakut. Gjithashtu rekomandohet përdorimi në të qenët i përgjumur, ulur vëmendjen, gjatë përshtatjes fizik dhe mendor, përkeqësimi i ndjeshmërisë varion (dëgjim, shikim, etj), dhe forcon trupin si një droge.


Droga magnolia - nuk përdoret për çrregullime të gjumit, presionin, çrregullimit të zemrës dhe të ngazëllyer. Mos harroni se përdorimi i drogës me lemongrass, një efekt stimulues, dhe për të shmangur rrëmujë gjumit, duhet të zbatohet jo më vonë se 07:00.