Përdorimi i mjeteve juridike popullore celulitit


Fjalë "celulitin" seksi frikshme femër, që nga mosha e dhjetë. Vajzat shohin veten në pasqyrë, duke kërkuar yndyrë dhe "portokalli zhvishem". Në ditët e sotme, raftet e dyqaneve janë plot me të gjitha llojet e produkteve celulitit, duke filluar nga çmimi minimal, një duzinë rubla pak dhe duke i dhënë fund qindra dollarë. Megjithatë, jo të gjithë janë në gjendje për të parandaluar, dhe edhe më shumë për të celulitit. Dhe në qoftë se një grua është tashmë 30 dhe unë dua të shikoni 20 pastaj të bëjë çfarë të bëj? Atëherë ju duhet të mbani mend se ka edhe përdorimi i mjeteve juridike popullore celulitit, i cili duket për të punuar jo më keq se krem ​​të shtrenjta dhe serums. Në këtë artikull ju do të mësoni se çfarë mjetet juridike popullore mund të zbatohet në celulitit.


Përdorimi i mjeteve juridike popullore celulitit
Në radhë të parë ne sigurisht vënë mjaltë. E pra, si pa të, të kuruar shumë dhimbje, dhe në kozmetikë dhe edhe më shumë mjetet më të mira për të gjetur.

Pas një dush të nxehtë, të zbatohet në zonat problematike të trupit (hips, mollaqe, bark) mjaltë të lëngshme. Përhapur atë në mënyrë të barabartë mbi sipërfaqen e tërë. Tani ushtrojë duart e saj të trupit dhe të përpiqet për të detyruar ata të heq gjërat lëvizjen pohlopыvayuschye. Çdo herë që ju e vështirë dhe më e vështirë ajo do të marrë larg nga lëkura, ju mund të jenë dhimbje dhe skuqje. Në këtë pikë ju duhet për të ndaluar. Heq me të larë mbetjet e mjaltit me ujë të ngrohtë, e thatë trupin dhe lyej me ndonjë krem ​​apo perime vajra, përshtatshme në mënyrë ideale portokalli, limon ose ulliri, luledielli, madje edhe të zakonshëm.


Një nga mjetet juridike popullore në luftën kundër celulitit është mustardë. Më të zakonshme, blerë në dyqan, vetëm pa aditivëve rrikë, etj

Përzierje mustardë dhe mjaltit në një raport prej 3: 1. Merrni 3 lugë mjaltë, 1 tbsp mustardë, përzierje tërësisht dhe të zbatohet në zonat problematike të trupit, të mbuluar të lartë me plastike përfundojë dhe zakutuyemo rroba të ngrohta. Ajo mund të jetë e ngrohtë triko, pantallona, ​​në fund ju mund të vetëm të qëndrojnë nën një batanije të ngrohtë. Mban maskë mustardë mjaltë për 15-20 minuta. Pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë. Kjo procedurë duhet të bëhet çdo ditë të tjera për një muaj.


Në vendin e dytë ne kemi vënë llum kafeje. Një asistent në luftën për bukurinë dhe rininë.
Përdorimi i llum kafeje na jep në fund të fundit të butë, i zhdërvjellët dhe të butë të lëkurës.

Pas kafe yspytyya, vë një paketë trashë për një javë. Keep it në frigorifer. Pastaj merr një dush të nxehtë dhe të fillojnë të fshij llum kafeje, nga këmbët dhe në rritje deri në supet dhe qafën. Në kofshët, mollaqe dhe stomak të ndaluar më tërësisht fshij në mes të tyre të paktën 2-3 minuta. Koha për tërë procedurës do të ju 10-15 minuta. Trupi është pastaj pije me ujë të ngrohtë.


E pra, në vendin e tretë, kohët e fundit kemi vënë aq të dashur sapun anti-celulitit. Çfarë është mjaft e lehtë për të bërë me duart e tyre.

Për të filluar, të blerë një në dyqan fëmijë bar të bardhë sapun me pa ngjyra dhe shije. Fshij atë në një rende trashë dhe vendin në një tigan të vogël, shtoni në të 100 ml ujë të thjeshtë dhe trazim. Në një tigan të dytë të derdh ujë, vihet në zjarr dhe të sjellë një çiban, banjo me avull do të bëjë. Vendi pan me sapun dhe ujë dhe do të lejojë sapun të kthehet në qull me miell misri, shtoni 2 lugë vaj perimesh, 3-5 pika limon apo vaj portokalli, 1 lugë gjelle kafe, 1 lugë gjelle mjaltë dhe 2 lugë finely copëtuar arra. Shpejt dhe përzierje tërësisht. Vë në një myk sapun dhe le të të ngurtësohet. Përdorin ato mundësisht 2 herë në mëngjesin e ditës dhe në mbrëmje. Pas 2-3 javësh të celulitit do të jetë mbi.


Ajo do të duket se receta janë të thjeshta, por ato ndikojnë pozitivisht në gjendjen e lëkurës. Megjithatë, gratë që janë të prirur për venat me variçe përdorin mjaltë kundërindikuar.