Fasule dhe bizele në mjekësi tradicionale


Fasule dhe bizele janë bimët më të njohura bathë, të cilat përdoren si ushqim në vendin tonë. Ata janë kaq të pasura me pronat e ndryshme të dobishme, ajo me të drejtë mund të quhet një burim i vitaminave. Fasule dhe bizele të përdorura nga s'mbahen mend kohë për ushqim, përgatitjen e tyre kanë enët e ndryshme, nga supave dhe e mbarimit të konservimit. Por bizele rinj gjelbër ka qenë prej kohësh një pjatë të shijshme në fëmijët. Në këtë artikull ne do të diskutojmë se si fasule dhe bizele përdorur në mjekësinë popullore, minerale tyre dhe cilësitë medicinale, si dhe përbërja kimike dhe vitamina të përfshira në këto bimë të dobishme.


Fasule në mjekësinë popullore
Në fasule përmbajnë sasi të larta të proteinave, niseshte dhe karbohidratet. Për proteina, ajo shpesh barazohet me mish. Struktura e fasule janë pothuajse të gjitha të nevojshme dhe të dobishme për mineralet e trupit tonë, vitamina B1 B2: B6 B12 acid Askorbik, vitaminë PP dhe shumë sende të tjera. Një shumë e fasule në zink dhe bakër. Fasule ka plagë shëruese, diuretik, pastrimi, qetësues dhe efekte anti-diabetik. Në mjekësinë popullore, fasule të përdorura në sëmundje të tilla si gastrit me aciditet të ulët, reumatizma dhe përdhes, diabet dhe edemë të lidhura me sëmundje kronike të zemrës, mëlçisë dhe veshkave kronike, acid urinës diatez dhe si një produkt kozmetik.


Kur gastrit është e rekomanduar për të marrë supë bathë, e cila është përgatitur nga fasule fruta pjekur. Fasule të ziera deri tenderit në një shumë të ujit, pastaj derdhur të lëngshme dhe të marrin 1/2 filxhan 3-4 herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet.
Kur përdhes dhe reumatizma duke përdorur pods e fasule, e cila është brewed në sasi prej 1 filxhan 1 litër ujë të valë tharë. Vihet në zjarr dhe vyvaryuyut për ngrohje të ulët nën kapak të mbyllur për gjysmë ore. Pastaj filtër supë dhe për të marrë 1/2 filxhan 3-4 herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet.


Në diabet si agjent hypoglycemic është përdorur edhe në mjekësinë popullore, bishtaja. Para gatim supë, ata duhet të jetë e thatë. 1 tbsp fletëpalosje copëtuar Bean pour dy gota me ujë të valë dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për 15-20 minuta, pastaj tendosje supë dhe për të marrë një ditë në 1 filxhan tri herë në ditë. Gjatë marrjes së supë me pods Bean mundësisht çdo ditë për të kontrolluar glukozës në gjak.

Peas në mjekësi
Në bizele, si në fasule përmbajnë një numër të madh të proteinave, kështu që është e rekomanduar për të futur në dietë gjatë Kreshmës kur hahet mishi është e ndaluar. Ndryshe mishit proteina të përfshira në bizele tretet dhe absorbohet shpejt nga trupi në krahasim me produktet shtazore është shumë më mirë. Në bizele në një numri të madh përmban të gjitha vitamina B, vitamine PP, A, E, H, acid folik, beta-carotene, si edhe bakrit, zinkut, magnez, kalium, sodium, kalcium, hekur, fluor, kromit, bor, molibden , kobalt, nikeli, stronciumit, kallaj, alumini dhe zirkoni. Me supave bizele, drithëra, pelte, salads, vlim atë, merak dhe të konservuar. Ndryshe nga shumë bimë ushqimore, trajtimit të ngrohjes, bizele të mos humbasin pronat e tyre të dobishme dhe të mbetet në formën e saj origjinale.


Në mjekësinë popullore përdoret për të trajtuar bizele e sëmundjeve të tilla si kanceri, astma, arterioskleroza cerebrale, diabeti, tuberkulozi pulmonar, lëkurë erizipelë, puçrra fytyre dhe ekzemë inflamacion të lëkurës.
Kur gurët në veshka dhe fshikëz, mjekësisë tradicionale rekomandon marrjen e një zierje e frytit të bizele në raportin e 2 lugë bizele dhe 1 filxhan ujë të sjellë një çiban. Filtri supë dhe për të marrë 1/4 filxhan 3 herë në ditë.
Nëse bizele urth thatë janë tokë në miell dhe për të marrë 1 lugë çaji, larë poshtë me shumë të ngrohtë zier ujë 3 herë në ditë.

Për trajtimin e vlon, puçrra fytyre dhe plagët ekzemë janë bizele të thata, terren duke mulli. 1 tbsp miell pea holluar mjaltë për të marrë një slurry dhe aplikuar në vendin e prekur, sigurimin leckë të lartë.

Megjithatë, këto dy bimë minerale kanë contraindications tyre. Fasule dhe bizele nuk janë të rekomanduara për përdorim në ushqim për njerëzit që vuajnë nga ulçerë stomakut, përdhes, gurët në veshka, vanitet dhe vanitet. Ne nuk duhet të hani në sëmundje akute e stomakut dhe zorrët.


Fasule të përdorura në ushqimin duhet vetëm para vidvaryvshy e fasule djathë nuk mund të hahen. Sa për bizele, jeshile i ri si ajo mund të administrohet në ushqim. Të dyja këto bishtajore duhet të gatuaj për një kohë të gjatë, si në formën e fasule të papërpunuara ose nedovarennom, dhe bizele mund të shkaktojë jo vetëm dispepsi, por dhimbje stomaku.