Bimeve terapeutik jonxhë për trupin


Bimeve terapeutik jonxhë për mjekësi të shkëlqyer të trupit. Mjafton të themi se centrali përmban vitaminë C katër herë më shumë se agrume. Plus vitamina C, E, B6, carotene beta dhe madje edhe vitamina U, mund të mbrojë kundër formimit të Ulçera duodenale. Udhëheqësi i alfalfa dhe minerale. Përqindja e kalciumit në të - më e larta në mesin e bimëve studiuar. Paraqitur në formë lehtësisht të tretshëm kalium, hekur dhe magnez. Dhe një burim i madh i proteinave.
Duke zvogëluar funksionet e pankreas dhe tiroide gjëndra në trup, sëmundjet e stomakut, zorrëve, mëlçisë dhe veshkave, anemia, diabeti, për të përmirësuar metabolizmin, parandalimin e kancerit, nivelet e ulëta të kolesterolit në gjak në mjekësinë popullore Evropiane, e përdorur kryesisht zarzavate dhe jonxhë kulture .Hmelevydnuyu jonxhë përdorur në sëmundjet gjinekologjike, Trichomonas coleitis (3 lugë barishte të thatë pluhur i hedh 05 litra ujë, zierje për ngrohje të ulët për 5 minuta, të lënë 1 orë, tendosje, e përdorur për douching). Në Kaukaz, grimcuar në pluhur barishte të thatë përdoret si një hemostatic dhe plagë shëruese agjent për shkurtime, spërkatje spote probleme.

Një Luzern hënë gjelbër rekomanduar si një qetësues me rritjen excitability nervor të trupit. 2 tbsp herbs copëtuar thatë dhe rrënjët derdh 05 litra ujë, zierje për ngrohje të ulët për 5 minuta, që të insistojnë orë, ikjen. Pini një gjysmë gotë 3 herë në ditë. Ose 1 tbsp Rrënjët copëtuar pour 1 tbsp. ujë të vluar, dy deri në tre orë, ikjen. Pini një filxhan e treta apo gjysma 3-4 herë në ditë. Luzern dhe zarzavate e saj rekomandojnë që gratë në periudhën e premenopausal, si dhe grave të moshës riprodhuese, ndërsa reduktimin e nivelit të estrogjenit. Shfrytëzimi racional i drogës bimëve me atherosclerosis, çrregullime metabolike, diabeti, sëmundjet e joints.


Seal dhe 2 lugë trupin bari pour 2 tbsp. ujë të vluar, të përfundojë në 4 orë, tendosje. Pini 1/3 filxhan 3-4 herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. Ose 5 tbsp barishte të thata pluhur i hedh 05 litra vodka, këmbëngulin 2 javë në një vend të errët, lëkundje herë pas here, thahet. Merrni 10 pika në 50 ml ujë 3-4 herë në ditë për 30 minuta përpara se të hahet. Ju mund të në bazë të grurit farë trajtimit shtrat alfalfa dhe është shtuar në salads. Shije ata ngjajnë bishtaja.

Contraindications - eritematoza sistemike lupus. Sot në farmaci mund të gjenden ekstrakt mjekësore me jonxhë dhe kapsula pastër klorofil ose formë të lëngshme. Dhe për të marrë atë në shtëpi, ajo është e mirë për të përgatitur koktejet shëndetshëm jeshile përmbajnë klorofil, por jo vetëm të pasura me vitamina, minerale, fibra. Për ta bërë këtë, bluaj në blender alfalfa freskëta bar me marule, spinaq, hithrat, bimë e gjelbër bar, brokoli, etj Marrë në mënyrë arbitrare.


Ftohur me ujë të zier të holluar peshën me trashësinë e dëshiruar, për të përmirësuar shijen që ju mund të shtoni mjaltë ose lëng të ëmbël. Pini kokteje bëra fllad e mëposhtme e kujdes në ditët e para. Doza e posaçme për pritjen e kokteje të gjelbra atje - për të rritur atë 1-2 tbsp. një ditë, në varësi të tolerancës. Smoothies jeshile të ndihmojë të ruajtur shëndetin dhe energjinë në moshë të vjetër, sepse ata japin efekt terapeutik dhe parandaluese në sistemet kardiovaskulare dhe respiratore. Nga rruga, dimrit bari trajtimi jonxhë mund të jenë të ngrira dhe të përdoren sipas nevojës, siç përshkruhet më sipër.