Masazh dhe anti-celulitin


Blej anti-celulitit fiks nuk është e nevojshme, ndoshta në shtëpinë tuaj ka doreza me liri trashë ose leshi - veshin atyre dhe trajtojnë fushat me probleme. Fshij parë thatë trupin për të rritur qarkullimin e gjakut në indin nënlëkuror. Pastaj të përsëritur masazh gjatë larjes, duke shkaktuar xhel, ecin pas doreza leshi mishi, duke filluar me këmbë dhe në rritje për kofshët, duart dhe gishtat për të fshij mbi supet e tij. Çfarë massager dhe thelbësore anti-celulitit?
Në luftën kundër celulitit të gjithë të mirë. Ju gjithashtu mund të përdorni një peshqir. Merrni atë me dy duart në fund, tërheq dhe shpejt peretyahayuchy pastaj një ose pala tjetër, fshij të gjithë trupin - nga këmbët e prapme të qafës dhe mjekër të ulët. Vetëm mos harroni: gjirit nuk mund ta prekni atë! Butësisht fshij kofshë, prirje këmbë, të vënë në një stol të ulët - në mënyrë të përshtatshme. Kur kthehet përsëri, nuk e mbani peshqir horizontalisht dhe pak sakte. Për të rritur efektin në fund të peshqir roll procedurë në tërheqje. Pse nuk e bëjnë massager me butonat që janë atje në çdo amvise? Kruhlyash duhet të jenë të mëdha, të trashë dhe të qetë. Me materialet e preferuar plastike ose druri, por jo metalike. Buttons Pryshyyte rreshtat vertikale konkave anën brenda (për lëvizshmëri më të madhe) për të hequr materiale të ngurta. Deri në skajet e trajton Rregullo hartimin e handbags sintetike. Avantazhi i kësaj massager është se ai lejon një fshij mirë dhe gatuaj shtresat më të thella të yndyrë dhe madje edhe për të punuar muskujt këmbë, armëve, prapa dhe qafën.Ayurveda rekomandon rrotullohen trupit nëpërmjet mushkëritë harmoni apo pambuku qese e bimëve. Në dy gota me ujë të valë, të marrë një grusht oriz dhe 3 c. l. daisies, marigolds, nëna dhe njerka, karamele mente ose 2 tbsp. l. lë barbarozë livadh dhe karamele mente, 3 - lule Calendula dhe 4 - kamomil. Dhe ju mund të bëni pa oriz, disa bimeve. Shtrydhur nxehtë (por nuk djeg!) Fytosmes, ndajnë atë në katër pjesë, vendosur në katër çanta dhe kravatë fort. Para procedurës marrë një dush (kripë në djersën e zvogëlon fuqinë shëruese të bimëve), merr duart në qese dhe ecin nëpër ato zona problematike. Kur çanta ftohtë, të ndryshuar ato në të nxehtë të tjera. Kohëzgjatja e masazh - 06:55 minuta.


Qep me liri apo peshqir të gjatë, qese të ngushtë dhe plotëso atë me zgjedhjen e pebbles, rërë, hikërror, fasule apo gropa qershi (filler mund të jetë pak e ngrohtë në tigan). Në të dy anët e nyje kravatë, duke lënë skajet të lirshme - trajtuar. Sidomos fshij përshtatshëm folds këtë qese e yndyrë në anën e pasme. Qep qese nuk duan të? Pastaj merr një diametër katër banesë guri-holыsha prej 5-6 cm, ngrohjes e tyre nën drejtimin ujë të ngrohtë, fshij me një peshqir dhe të aplikojnë për zonën e problemit të lëkurës për disa minuta.


Edhe me misër dhe mund të ndërtojë massager mjet kundër celulitit. Merrni lakër pjekur të madhësisë mesatare, hiqni gjethet dhe kohën e duhur të thatë. Shtrihen zonat problematike, përdorni misër si rul. Lëvizin atë lart, gradualisht duke rritur presionin, sikur squeezing lëng qëndruar në indin nënlëkuror dhjamor.

Me kokrra ovale masazh është pa dhimbje. Për të rritur ndikimin dhe procesin sipërfaqe të madhe, ju mund të lidheni disa misri "bosht". Për këtë është e nevojshme për të imponuar pirun në shufra ndërprerë në skajet dhe të sigurt me arra mbi pllaka në mënyrë që të marrë dizajn të ngjashëm me numërator. Detajet për prodhimin e drogave të tilla dhe celulitit massager patjetër atje në projektuesi të fëmijëve. Cobs misri në dorë nuk ishte? Nuk ka problem! Nanyzayte një bobinë trashë teli prej druri e fije. Shtytje projektimin tuaj në formën e sipërfaqes trajtuar (p.sh., hip - gjysmërreth) dhe Kata nga poshtë-lart, atëherë rritje, dobësimin e presionit. Në mënyrë të ngjashme, ju mund të ngasin gunga rruaza të madhësive të ndryshme dhe nga gurë të ndryshme - dhe madje disa rruaza. Nanyzayte tyre (një i madh ose disa të vogla) në tela ose metalike shufra dhe të sigurt për të trajtuar të vogla - do të jetë një massager madhe mini! Rastësisht, të njëjtat pajisje të përdorura dhe ekspertë, si dhe për të luftuar celulitin dhe mjetet që ata preferojnë të përdorin rruaza bërë nga qelibar, carnelian, silicë ose feldspat.