Mjetet juridike popullore për uljen e kolesterolit


Për vite të tëra, trupi i njeriut mund të mblidhen kolesterolit, dhe ndonjë problem të veçantë shëndetësore në fillim ajo do të ndjehen. Aty qëndron problemi, sepse me kalimin e kohës të grumbulluar kolesterolin, përfundimisht mund të bëhet një problem serioz. Më saktësisht do të thotë se problemi nuk është substancë, e quajtur kolesterol, sepse trupi i njeriut një sasi të caktuar të tij është me rëndësi jetike. Problemi është, grumbullimi i tij i tepruar në enët e gjakut mund të çojë në probleme serioze me enët e gjakut, sistemin kardiovaskular.


Duke folur në lidhje me asgjësimin e plotë të kësaj substance të rëndësishme zhyropodobnoho nga të cilat organet tona të prodhojnë sasi të mëdha të hormoneve, nuk është e nevojshme, por reduktimi i tij në qoftë se nuk e kolesterolit të tepërt duhet të flasim veçmas. Sigurisht, ka disa ilaçe që ndihmojnë në këtë çështje, por theksoj vëmendje se si për ta bërë procesin si të sigurt, më të afërt të natyrshme. Për këtë ne konsiderojmë se ka mjete popullore për uljen e kolesterolit, më shumë rregullimin e numrit të saj në trup.


Pjesa më e madhe e kolesterolit të prodhuar nga trupi dhe vetëm rreth një e pesta e tij nga ushqimi. Nevoja Teprica kolesterolit për të shpëtoj trupin kështu që nuk ka fatkeqësi bërë për shëndetin tonë, por mjetet më efektive për të ulur kolesterolin? Para se të përshkruajnë disa mjete të veçanta, unë do të doja të them shkurtimisht se disa ushqime janë gjithashtu në gjendje të merren me kolesterolit të tepërt, kështu që ju duhet të përdorni këto produkte sa më shpesh të jetë e mundur. Për të nxitur procesin e heqjes kolesterolit nga trupi nevojë për të marrë lëng të rrepkë, panxhar, vaj vegjetal. Buka e drithërat në gjendje të tërheqin tepërt e substancës së drithërave, miell, perime, fruta - e gjithë kjo duhet të jetë vazhdimisht në tryezë në një formë apo në një tjetër, mundësisht të papërpunuara ose të ziera.


A) Mjetet juridike popullore përdoren për shekuj, janë plot me disa bimë shumë të efektshme, duke përfshirë edhe ata që ishin tani në uljen e kolesterolit. Natyrisht, në të kaluarën kurrë një gjë e tillë si kolesterolit nuk e di, por kjo është në lidhje me flaxseed, si një mjet i shkëlqyer për të përmirësuar cilësinë e gjakut, ka kohë që njihet. Fara liri janë të dobishme për gjak, nëse në bazë të tyre të përgatitur zierje ose infuzion dhe konsumohen çdo ditë. Për ta bërë këtë, një lugë gjelle e këtij produkti duhet të zaparyty ujë të vluar dhe, në varësi të asaj që ju doni të gatuaj mund të japë vlim në një banjë me ujë (nga supë), ose thjesht le të qëndrojë për disa orë (të jetë infuzion të rregullt). Dhe, që të dy do të jetë po aq e dobishme për marrjen shpëtoj e kolesterolit të tepërt, por në flaxseeds shtese mund të përdoret dhe vetëm duke shtuar ato si ushqim. Për këtë të jetë më i përshtatshëm për të bluaj ato në një mulli kafeje dhe në çdo vakt shtoni pak. Ajo përmirëson tretjen, stabilizon presionin e gjakut, kontribuon në lëngëzimin e gjakut, kundërshtoi formimin e pllakave sklerotike në enët e gjakut, stabilizon traktin gastrointestinal.


B) Aktualisht, rol të veçantë luan se si do të përgatisë mjetet juridike popullore për të trajtuar Sëmundjet e ndryshme, duke përfshirë uljen e kolesterolit. Kjo do të jetë një bari, bimëve të mbledhura personalisht ose të blera në farmaci në treg. Për fat të mirë, shumë nga përbërësit e nevojshme dhe janë edhe tarifat gatshëm është në shitje në farmaci që na shpëton nga korrje ata vetë. Përveç kësaj, disa prej nesh e di se si për të dalluar një fabrikë të veçantë dhe se ajo është e dobishme. Për shembull, lule e përshtatshme bli: ata mund të mbledhin veten, dhe ju mund të blini të gatshme. Lule Lime duhet së pari të shtypur, bluaj në një mulli kafeje mund. Duhet të aplikojnë një lugë çaji tri herë në ditë për një muaj. Vihet re se kjo do të thotë jo vetëm që ul kolesterolin, por gjithashtu ndihmon për të reduktuar peshën që mund të përdoret me sukses nga ata që dëshirojnë të heqin qafe kilogram panevojshme. Megjithatë, një plus i madh për gjendjen tonë të veçantë është se lule të rreme janë të dobishme në gjak, dhe përmirësimin e shëndetit në përgjithësi.


B) Në qoftë se ju nuk do të shkojnë shumë thellë në proceset që ndodhin në trupin tonë dhe në një farë mënyre të lidhur me formimin e kolesterolit, ne vërejmë një detaj: Ekspertët thonë se kolesterolit në trup mund të jetë "i dobishëm" dhe "të dëmshme". Kjo ndarje është mjaft e kushtëzuar, sepse ne themi se për se numri i të ashtuquajturit kolesterolit "të dëmshme", ishte më pak vidyazykatysya të jetë përdorimi i yndyrave të ngopura dhe i fortë që përmbahen në disa produkte. Të pasura me yndyrna të tillë viçi, mish qengji, duhet të kufizojnë përdorimin e krem, gjalpë, djathë, qumësht e tërë. Ajo është në yndyrna shtazore përmban kolesterol "i keq".


D) Ka disa mjete popullore për të reduktuar "të dëmshme" kolesterolit, Propolisi dhe jonxhë. Propolisi tretësirë ​​është e dobishme për anijet e pastrimit, për të përdorur atë tri herë në ditë për gjysmë ore para ushqimit për 4 muaj (7 pika tretësirë ​​30 ml të ujit). Luzern - një mjet i madh për largimin e kolesterolit. Fresh fara jonxhë barishte, rritur mundësisht në shtëpi, të prerë në një formë të re (lakër) për të ngrënë menjëherë pas shoots u ndërprenë. Ju mund të shtrydh lëng nga jonxhë, e cila duhet të merret tri herë në ditë për dy lugë gjatë muajit. Pas arritjes së një nivel të pranueshëm të kolesterolit në trup, duhet të vazhdojë për të ngrënë të drejtë dhe të ndjekin dietat dobishme për të shmangur ri-akumulimin e kolesterolit "të dëmshme".