Mjetet juridike popullore për humbjen e oreksit


Mbipesha, trashje - një kamzhik i shoqërisë moderne. Çdo vit nga sëmundjet që lidhen me trashje, mijëra njerëz vdesin, shumë njerëz përjetojnë ndjenjat e hidhërim dhe inferioritetit ndaj sfondit të trashje të tij, por asgjë nuk mund të ndihmojnë veten: Unë dua për të ngrënë, hani dhe hani. Vetëm disa nga ata që duan të humbin peshë duke ndjekur dietë dhe duke i dhënë dorë të hahet tuaj të përditshme të aftë filluar të sjellë në fund të saj logjike dhe atë njësi shumë të gatshëm që të vazhdojë t'i përmbahet dietë të përshtatshme për jetën e për të marrë më të mirë përsëri në disa javë.


Ne nuk do të flasim për arsyet që çojnë në trashje. Ju mund të fajësojnë specialistët e ushqimit, të ashtuquajturat ushqime të shpejta që apeli për tifozët e tij shumë të hani produkte përmes mashtrimeve të ndryshme, por ju mund të trajtoni veten në mënyrë kritike, nuk mund të rezistojë shijshme. Ne vetëm të vini re se në mënyrë që të humbasin peshë në mënyrë efektive dhe të shpëtoj prej kg shtesë ishte dhe është vetëm një mënyrë e sigurt vetëm - për të ndjekur dietë korrekte dhe shudnuvshy, të vazhdojë për të ngrënë si duhet. Për të mbështetur trupin e njeriut në mënyrë që të numër goxha të caktuar të kalorive që vijnë me ushqim, një tjetër vetëm do të dëmtojë. Si për të kufizuar dëshirat e tij, sepse njerëzit duan të hanë një të plotë vazhdimisht? Ka disa mjete popullore për të reduktuar oreksin, të cilat mund të përdoren në procesin e humbjes së peshës, dhe të kontrollojë dëshirën e tyre për ushqim.


Vetëm një pjesë e vogël e atyre që vendosën vullnetarisht për të humbur peshë duke kufizuar veten për ushqim, të arritur rezultatin e dëshiruar, shumë të frustruar dhe dhe nxori dorën e tij në çdo gjë, rritet përsëri në frigorifer. Disa mjete popullore që janë të mira për të ndihmuar të reduktuar oreksin.

A) Para çdo vakt, ekspertët këshillojnë që të pini një gotë me ujë të ftohtë. Kështu, ulur pak oreks, krijon një ndjenjë të vogël se stomaku është plot, kështu që ushqimi "përshtaten" atë më pak. Përveç kësaj, ajo është pohuar se ai lejon ujë të ftohtë për të humbur kalori në trupin e saj jashtë të nxehtë për temperaturën e trupit. Trupi i tillë mashtrimit mund të përfitojnë, por vetëm pini ujë në vend të ushqimit, zakonisht dështojnë.


B) Është vërejtur se bishtajore: bizele, fasule, thjerrëza jo vetëm të ndihmojë për të përmirësuar tretje, por edhe të çojë në një ndjenjë të shpejtë të plotësinë kështu që ju duhet të shkoni me këtë fakt kur hartimin e dietën e tyre. Përveç kësaj, gjatë dietës problemi kryesor është mungesa e materialeve të nevojshme. Në Bean përmban sasi të mëdha të proteinave pjesërisht vidyazykatysya lejon përdorimin e sasive të mëdha të mishit.

Sigurisht, duke përdorur mjetet juridike popullore për të reduktuar oreksin ndryshme bimor të ndihmojë në uljen e peshës. Është e nevojshme që të zbatohen ato për uri të pengoi ty nga vidyazykatysya objektivi, të zvogëlojë dëshirën për të ngrënë.


B) Është e nevojshme për të marrë bar, yarrow, Wort St John bari për 40 oz, dhe Cystoseira mjekër -. 20 oz. Pastaj përzierje. Taksa e gatshme është i matur në numrin e dy shekujve. l., e ndjekur nga një litër 05 mbush. e ujë të vluar. Mbush për gjysmë ore, atëherë merret me gojë tri herë në ditë për një gotë.

D) Mix. Cystoseira mjekër -. 100 gr, fryt i anise dhe jamball root - 50 oz. Të matur sasinë në dy shekuj. l. dhe derdh një pintë ujë të valë. Insistojnë gjysmë ore, pastaj të marrë një gotë tri herë në ditë.

Mjetet juridike popullore përdoret për të reduktuar oreksin, mjaft të ndryshme. Në ushqimin e kaluar ndonjëherë pyetje populli rrinte aty për shkak se disa mjaft akut i trashë, kryesisht kompetenca njerëzit e. Mjekët detyruar përpjekur për të gjetur mënyra për të shpëtoj shtëpinë e mëkatit lakmi të pangopur. Është e vështirë të thuhet nëse këto përpjekje ishin të suksesshme, megjithatë, disa fonde edhe sot. Natyrisht, shumica e tyre të bazuar në magazina perimeve.

D) Ai duhet të përzierje leh buckthorn, lë karamele mente, duke marrë ata për 100 gr., Dhe rrënjët e luleradhiqe dhe fruta kopër, doling 50 oz tyre. Pasi të gjithë përbërësit janë të përziera, i hedh ujë të vluar duhet të mbledhë në sasi prej 200ml dhe të lënë për gjysmë ore. Ky infuzion për të pirë para gjumit, para Tendosje atë.


E) Merrni Salvia officinalis, Calluna gjithë 100 gr., Pastaj përzierje tërësisht. Masa përzierje në vlerë prej dy lugë dhe i hedh një pintë ujë të valë. Kaloni gjysmë ore që të ketë një nastoyalosya do të thotë, atëherë ajo do të duhet të thahet. Merrni nevojshme para ngrënies, të gjithë shumën për të pirë në tre hapa në një ditë.

F) Ndoshta një nga mjetet më të famshme popullore për të reduktuar oreksin është mëndafshi misri. Përkundër faktit se shumë njerëz e dinë në lidhje me të, ne nuk mund të mos përmendur atë përsëri. Stigmat bazuar misri mund të përgatisë një zierje ose infuzion. Që mëndafshi misri është një medikament i mirë i shumë sëmundjeve, ajo mund të gjenden në farmaci. Për të përgatitur supë duhet copëtuar stigmën në shumën prej 20 gram. derdh ujë të valë (dy gota) dhe të mbajë për gjysmë ore në një banjë me ujë. Pas ftohjes mjet është gati për përdorim. Në mënyrë të ngjashme, ju lehtë mund të përgatisë infuzion: bluaj mëndafshi misri (20 oz.) Dhe i hedh ujë të vluar, pastaj mbush për një orë të mundshme. Si infuzion zierje dhe duhet të merren 1-2 lugë përpara se të hahet.


C) fara li, nga të cilat ju mund të gatuaj supë, ndihmë e madhe për të zvogëluar mall për ushqim, përveç kësaj, ajo mund të përdoret për të nxjerrë trupin e toksinave.