Mjetet juridike popullore për rinitit kronike


Ndoshta nuk ka kuptim të flasim për atë që një hundë i lëngshëm, më shumë gjasa, nuk ka njeri që nuk do të dinë se çfarë është ajo. Pothuajse çdo herë që ne të merrni të sëmurë me grip, ftohjet, SARS, ftohjet tjerët kanë ndjekur këtë telash mani. Ndodh që merr rinitit kronike dhe nuk shkojnë për shumë javë. Rinitit kronike gjithashtu lind nga ftohjet dhe hipotermi. Kjo kështu ndodh që hipotermi edhe në dukje të parëndësishme lokale mund të çojë në këtë sëmundje.


Undead pakëndshme, i bezdisshëm, ajo parandalon frymëmarrje të plotë, një hundë i lëngshëm është shpesh arsyeja që kemi humbur shijen tonë në marrjes të ushqimit, e cila çon në humbjen e oreksit, erë zhduket. Për më tepër, vërehet se rinitit kronike, e cila me kalimin e kohës, mund të zvogëlojë vetëbesimin e njeriut dhe të çojë në shfaqjen më të shpeshta të stresit, hundë i lëngshëm parandalon gjumë dhe punë në mënyrë efektive. Në përgjithësi, të tilla duket gjë e vogël mund të reduktojnë ndjeshëm cilësinë e jetës. Sëmundja ka qenë prej kohësh i njohur dhe në kundërshtim me njerëzimin, sepse ka shumë mjete popullore për rinitit kronike, duke i lejuar për të hequr qafe e telashe. Shumë besojnë se për të trajtuar një hundë i lëngshëm nuk është e nevojshme, ajo do të kalojë në vetvete, por kur sëmundja merr një formë kronike, duhet të mendojnë rreth asaj se si për të ndihmuar veten në këtë problem.


Mjetet juridike popullore që ndihmojnë rinitit kronike mund të caktohet për të dy përdorim të jashtëm dhe të brendshëm. Me bimëve të ndryshme mund të jenë të përgatitur infusions dhe tinktura, TEAS, formulimet për mbytje, etj

Recetë № 1. Pa marrë parasysh se çfarë arsye u shkaktua nga një të ftohtë, por edhe në formën në të cilën ajo zhvillohet, është ilaç popullore shumë e dobishme është pemë aloe, ose më mirë - lëng saj. Ka disa mënyra për të përgatitur shërimin e treelike lëng aloe. Për të parë ju duhet lë më të ulët janë të mëdha, larë me kujdes me ujë të ftohtë është më e mira - të ziera. Pas larjes gjethet duhet të lejojë që të thatë, pastaj të vënë në një vend të ftohtë ku aloe duhet të jetë brenda 10 ditëve. Pas një kohe të caktuar, aloe duhet të trajtohet në këtë mënyrë: prerë spines e lë, pastaj pres dhe shtrembërojnë duke përdorur mulli. Rezulton shtrydh slurry për nxjerrjen lëng, i cili nga ana e tij duhet të kalojë përmes napë, palosur në disa shtresa, në mënyrë që të mos goditur grimca të mëdha fletë. Disavantazhi i metodës në fjalë e nxjerrjes lëng aloe është se ajo ka 10 ditë për të mbajtur gjethet në një vend të ftohtë, dhe lëng para-përgatitur ruhen për një kohë të gjatë, pasi humbur efektivitetin e saj. Megjithatë, ju mund të vazhdojë si më poshtë: Aloe lë larë, prerë gjemba dhe prerë në copa të vogla të sheshtë, 2-3 mm të trasha, pastaj në napë dhe shtrydh. Për të përdorur këtë mjet që ju duhet lëng Aloe për të dalë në çdo vrimë hunde tre pika dhe Përsëriteni këtë procedurë çdo dy orë. Në mënyrë tipike, vetëm 2-3 ditë për të undead kaluar.


Recetë № 2. Shumë healers këshillohen të përdorin fonde nga rruga kronike rinitit eksperimentale, për shkak se disa njerëz të cilët për çfarëdo arsye nuk përshtaten disa para, por të mira për të ndihmuar të tjerët. Ndonjëherë edhe kështu, që i njëjti person në raste të ndryshme në një mënyrë nuk funksionon, kështu që ju duhet të dini se çfarë mjete të tjera popullore që ndihmojnë rinitit kronike, mund të aplikoni. Për shembull, një ndihmë e mirë mund të jetë Calendula, e cila duhet të përgatisë infuzion. Kjo ka nevojë për një ekstrakt luledielli vogël dhe të larë dy herë në ditë me ndihmën e hundës pasazhe, për efekt të madh mund të shtoni vaj eukalipt. Si pikërisht larë pasazhe hundës? Infuzion përgatitur kripur i Calendula me vajra shtuar eukalipt duhet të përfshijë hundë dhe nxjerr përmes gojës, jo shumë i mirë, por shumë efektive në trajtimin e rinitit. Gjatë procedurës së larjes duhet të kalojë nëpër hundë gjysmë litër trajtimit infuzion - se ajo do të japë efektin maksimal.


Recetë № 3. Në këshillën e mjet me përvojë mund të zbatohet mbi bazën e kripës të përbashkët. Përgatitjen e duhur dhe përdorimi është shumë e thjeshtë: ju merrni një lugë çaji kripë të përbashkët (ka slides) dhe shpërndajë atë në ujë të ftohtë zier (30 mm). Për zgjidhje të lehtë e aplikimit mund të drenazhuar në shishe dhe përdorimin e tubth dalë një rënie në çdo vrimë hunde kur ju ndjeheni i afrohet ftohtë. Gjoja, ndihmon shumë mirë, sidomos pas mësohen që nga kohërat e para kjo mund të duket se u bë më keq. Nëse ka një ndjesi të fortë djegie mund të jetë i holluar pak me ujë të zier. Disa këshilluar që të përdorin për këtë qëllim nuk është e thjeshtë kripë tryezë dhe të detit. Rinitit kronike pretendohet që shkon për dy javë.


Recetë № 4. mjete të tjera popullore që ndihmojnë rinitit kronike. Ne rekomandojmë zhytur tërësisht në swabs pambuku mjaltë dhe se si për të nxitur ata më thellë në vrimat e hundës. Pretendohet se ky hequr një numër të madh të zgjedhje dhe mjaltë, e cila ka veti antiseptike, ndihmon në parandalimin e ftohtë në.

Recetë № 5. lëng qepë. Njohur këtë metodë që nga kohët e lashta, kur nuk ka pasur shpërndarje të tillë të drogave të ndryshme farmaceutike, e cila, që ra fjala, ndihmë e vogël në rrugën e drejtë. Për ta bërë këtë, thjesht shtrydh lëng nga qepë dhe pikoj në vrimat e hundës, 2-3 pika.


Recetë № 6. Grate rrikë thjesht erë, mund të jetë ndezur për efikasitet më të mirë. Pretty frustruese, por ne duhet të marrë frymë deri durim të mjaftueshëm.

Recetë № 7. lëng dripping e celandine, 2 pika e parë, pastaj një minutë më vonë në të njëjtën vrimë hunde 2 pika shumë.