Mjetet juridike popullore për relaksimin e trupit


E natyrshme në ne dëshirën për të liruar veten nga shtypës mentalitet humor të keq, frustrimi, pakënaqësi, lodhje natyrisht. Infuzion të dëllinjë - një tonik i madh dhe relaksues për trupin. Të rinjtë gjithashtu, për fat të keq, shpesh në kërkim të vitalitetit shtesë stimulues dhe lehtësimin e tensionit kthehet alkoolit dhe madje edhe drogë. Në artikullin e sotëm ne do të flasim për mjetet juridike popullore për relaksim të trupit.
Por, kjo çon rezultatit të kundërt në lehtësimin e trupit - të dobësimit të trupit dhe sëmundje.


Merrni një dush me vajra aromatike. Ndonjëherë një situatë kur ju doni të shkundë mallrat shfaq në trupin e stresit. Rekomandohet për heqjen e tij dhe çlodhje të marrë një dush me vajra aromatike. Nga rruga, recetat e lashtë mbahen scents sekrete dhe dush me vajra aromatike janë konsideruar luks mbretërore. Ndërkohë përdorin në një apartament të qytetit me dush zbutës trupin është një nga metodat më të përshtatshme për përdorimin e Aromatherapy. Efekti terapeutik të vajrave aromatike vaske për shkak të futjes së shpejtë përmes lëkurës në rrjetin limfatik dhe inhalimi i avujve. Merrni 10 pika vaj livando, 5 pika ca balsam, oe limon naftës, kamomil. Vajrat me trup të relaksuar përhapur 1-2 lugë tërë qumësht, hirrë, kos, zgjidhja ose kripa e detit dhe vaj vegjetal (rodhe, bajame, badiava). Hidh aksioneve paraprakisht të përgatitur një dush me ujë (35-38 gradë), llokoçis. Kohëzgjatja e trajtimit varion nga 5 në 35 minuta. Procedura të procedurës, ju gradualisht mund të rrisin kohën. Shpëlaj pas procedura nuk është i rekomanduar trupit. Kursi i trajtimit 10-20 procedurave.


Brew "çaj sllave" - ​​një ilaç popullore
Pini si një tonet ilaç popullore dhe heq tendosje. Për ta bërë këtë, të marrë vyazolystnoy meadowsweet 3 pjesë, 5 pjesët e Wort Shën Gjonit, 2 pjesë hithër. 1 tbsp përzierje filxhan krijoj ujë të vluar, të lënë për 30 minuta. Spiraea v'yazolystoho sllavëve përdorur që s'mbahen mend kohor per trajtimin e semundjeve inflamatore. Në ditët e sotme, interesi në mjekësinë tradicionale të saj në rritje për shkak të pronave të saj të shkëlqyera. Meadowsweet është përdorur gjerësisht në sëmundjet e stomakut, sëmundjet e sistemit urogjenital, edemë, hernia, dizenteri, hipertension, ulcerat deje, çrregullime nervore dhe astmë. Ruajtja çaj si një ilaç popullore mund të jenë të përgatitur nga lule kamomil, fruta, qimnon, kopër, kone hop, gjethe nenexhik, watch, rrënjë sanëz, alte, rhizomes jamball e barëra të këqia, bar Leonurus. 1-2 lugë filxhan të papërpunuara krijoj ujë të vluar, të lënë për 10-15 minuta, të marrë një gjysmë gotë 2 herë në ditë.