Mjetet juridike popullore për trajtimin e mëlçisë


Gjatë gjithë periudhës së ekzistencës së saj trupi i njeriut akumulon shumë substanca të dëmshme, helmet dhe toksina, parazitët fiton. Në mënyrë që të fillojë shërimin e trupit si një e tërë, hapi i parë gjatë rrugës ajo do të të pastër atë nga substancave të dëmshme, apo ndonjë gjë tjetër thjesht nuk ka kuptim. Për të rivendosur të gjitha funksionet e organeve të brendshme dhe të korrigjuar punën e tyre duhet inteligjente qasen procedurat pastrimin e organizmit dhe së pari duhet të marrë në stomak dhe mëlçisë. Në mënyrë të qartë, zorrë - është hale gjithçka që grumbullohen në trup gjatë shumë viteve, duke vepruar me ushqim dhe shpesh duke e lënë atë krejtësisht. Nga ana tjetër, të mëlçisë - është organi më i rëndësishëm që ofron një ndikim serioz në të gjithë organizmit, që mbante një sasi të madhe të funksioneve vitale.


Herët ose vonë në jetën e të gjithëve aty vjen një kohë kur ai duhet të mendojnë rreth asaj se si për të liruar veten nga mbeturinat akumuluar sa më shumë që të jetë e mundur. Nuk janë mjete popullore për trajtimin e mëlçisë që mund të ndihmojnë qasjen e duhur për këtë procedurë dhe në një farë mase të shërohen organet e brendshme kritike dhe të zgjasin jetën e tij. Duhet të theksohet se mjetet juridike popullore që janë projektuar për të pastruar mëlçisë, duhet të ndihmojë të pastër dhe të tëmthit, si këto organe janë të lidhura ngushtë njëra me tjetrën, dhe elementi i lidh është kanalet biliare.


1. Një nga kushtet kryesore në procesin e pastrimit të mëlçisë nga substancat e dëmshme konsiderohet dietë korrekte destinacion. Ushqimi duhet të jetë e tillë që ajo ka ndihmuar të heqin qafe e toksinave, dhe trupi nuk është e ngarkuar përsëri. Më pak yndyrë dhe karbohidratet të cilat janë të tretet e vështirë, por ushqime të pasura me vitamina dhe proteina - është i mirëpritur. Asnjë popull nuk është çudi me mëlçi të sëmura tregon një dietë projektuar një menu të veçantë, e cila spares të mëlçisë, nuk mbingarkoj atë. Kur pastrimin e trupit, janë të përjashtuar nga dietë krejtësisht alkool, mish yndyrshëm dhe peshku, nuk mund të hani ushqimet e skuqura - ato janë zëvendësuar nga steamed, të ziera ose steamed.


2. Videos - këto janë mjete popullore që do të jenë shumë të dobishme për pastrimin e mëlçisë. Këto përfshijnë ata që kanë hidhërim, të tilla si mirrë, kanellë, aromatik Sitnik dhe të tjerët. Infusions e bëra nga këtyre bimëve, mund të hiqni toksina, të ndihmojë të zbulojë bllokim. Ajo duhet të thuhet në lidhje me ushqimet që ndihmojnë të sjellë qelb - ata janë të mëlçisë shumë të shëndetshme. Ajo rrush, fiq, shafran, luleradhiqe, çikore.

3. Mjetet juridike Excellent popullore që janë thelbësore për pastrimin e mëlçisë - është mjaltë, vaj ulliri dhe uthull molle. Ajo duhet të përgatisë një ilaç shërimi: Mix 05 kg mjaltë, vaj ulliri dhe 05 litra musht uthull 100 mg. Ilaç ruajtur mirë në frigorifer në një enë të mbyllur fort. Merrni 30 minuta. përpara se të hahet, pas peremishavshy, 3 herë në ditë për 1 lugë gjelle Më vete, vuri në dukje se ky ilaç nuk është vetëm të përkryer ndihmon pastrimin e mëlçisë, por përdoret gjithashtu për të trajtuar sëmundjet e trupit, dhe shumë të dobishme për problemet gastrointestinale.


4. Pa dyshim, pastrimin e mëlçisë përfshin tërheqjen nga ky akumulimin e trupit të gurëve. Për ta bërë këtë, nuk janë mjetet juridike popullore: qumësht dhe fara kërpi për të pastruar mëlçisë dhe shpëtoj prej gurëve. Fara Hemp (1 filxhan) ngërç në një mulli mishit, dhe pastaj derdh qumështin, por gjithmonë i freskët dhe me siguri nuk pluhur. Vendos një zjarr të vogël dhe kuzhinier deri deri vëllimi është përgjysmuar, pastaj thahet dhe të lënë të ftohtë. Merrni nevojshme në mëngjes në një stomak bosh, vetëm 1 filxhan. Përsëriteni çdo ditë për 5 ditë, pra 10 ditë pushim dhe të përsëritur kursin përsëri. Në rrjedhën e trajtimit nuk mund të harrojmë dietë rezervë për mëlçi, nuk është i yndyrshëm, djegëse.


5. fshikëz fshikëz e tëmthit dhe mëlçisë mund të në mënyrë efektive të pastruar ilaç popullore të tilla si panxhar. Sidomos kjo metodë është e mirë për ata që për çfarëdo arsye janë të kundërindikuar për mjete të tjera të pastrimit. Panxhar është shumë i dobishëm në trajtimin e shumë sëmundjeve, ai përmban një sërë vitaminash dhe aminoacidet që kontribuojnë në përmirësimin e shëndetit. Për të pastruar mëlçisë duhet të përgatisin supë panxhar panxhar duhet të mesme, nuk spastrimit edhe vetëm larë. Duke vënë panxhar në një tigan, të mbuluar me ujë (3 l) vihet në zjarr dhe kuzhinier deri derisa volumi fillestar do të mbetet pjesë 1/3 (dmth 1 litër supë panxhar). Pastaj ju tërheq panxhar, t'i jepte një cool pak, pastaj fshij në rende dhe e vënë në të njëjtën supë mbrapa, japin vlim për një gjysmë ore. Rezulton rrëmujë është e nevojshme për të shtrydh, derdh lëngun e mishit dhe të ndajnë atë në tri pjesë. Gjatë ditës, të pini një pjesë të supë, dhe pastaj 30 minuta. thith me të ngrohtë shishe të nxehtë me ujë të imponuar në mëlçi. Trajtimit të panxhar i kryer jo më shumë 2 herë në vit.


6. stigma Misër - mjete të mira popullore të cilat janë lehtësisht të zbatueshme për trajtimin e mëlçisë në shtëpi. Për ta bërë këtë, çaj nga kjo fabrikë, doling 1 lugë stigmat, derdh ujë të valë (1 filxhan) dhe pini 3 herë në ditë.

7. Supë Oats - do të thotë për pastrimin e mëlçisë. Ajo do të marrë kënaqur - 1 filxhan ju doni të derdh në tigan dhe i hedh ujë të nxehtë (jo të vluar), në vlerë prej 3 litra. Pyetni ligështohen në furrë për 2 orë, pastaj hiqni dhe të identifikojnë një vend të ngrohtë. Le të qëndrojë për 12 orë, gjatë së cilës kënaqur herë japin të gjitha ushqyesve, elementët gjurmë, pasuar nga infuzion mund të shtrydh dhe tendosje. Për gjysmë ore para ngrënies duhet të pini 1/4 filxhan mjete (për fillestar) dhe të rritet gradualisht dozën për 2/3 filxhan. Duke theksuar se trajtimi duhet të jetë i zgjedhur me kujdes misri, ajo duhet të jetë dritë, aromatik, nuk përpunuara kur derdhje të ujit ajo nuk noton.