Mjetet juridike popullore për gjak hedh lëng


Në mënyrë që të besueshme se gjaku yt është tepër i trashë, zakonisht kërkojnë një ekzaminim mjekësor, por në mënyrë për ta bërë atë më të lëngshme është e mundur që të përdorin mjete popullore për hollimin e gjakut. Dhe çfarë, në fakt, për të bërë atë? Cili është rreziku nëse një person ka gjak shumë të trashë? Gjaku i trashë mund të çojë në shumë efekte të padëshirueshme, ndër të cilat janë të tilla si mpiksjen e gjakut, mund të çojë në arteriet bllokuar, përveç kësaj, gjak i trashë shpesh bëhet shkak për një krizë hypertensive.


Shpesh duhet thinners gjakut për të parandaluar goditje, sulm në zemër, arteriosklerozës. Për shkak të faktit që pacienti është në gjak shumë të trashë, është një shkelje e organeve të tilla vitale si të mëlçisë, veshkave, një personi presion shpesh nuk është në rritje, veçanërisht e rëndësishme në mënyrë që orenditë në këtë mënyrë ndjeshëm ndaj panevojshme stresit, e cila çon në depozitimi i pllakatë në to dhe përkeqësimin e shëndetit të përgjithshëm. Kështu është e qartë se shumë i trashë, gjak i trashë - jo të mirë, në mënyrë që të kthehet shikimin tuaj në faktin se ne kemi në dorë për të hequr qafe këtë fakt të keq - domethënë e konsiderojnë ato mjete popullore që mund të jenë ne kemi nevojë.


A) Një nga mënyrat më të thjeshta razzhydyt gjak dhe të përpiqen për të pastruar është vaj vegjetal, e cila duhet vetëm të migrojnë në gojë. Kjo duhet të marrësh vajin e zakonshme vegjetal në një shumë prej një lugë gjelle, lloji në gojë (jo prohlotat!) Dhe rrotullon në gojë për aq kohë sa ajo nuk ka marrë të bardhë. Atëherë vaj duhet të pështyj, gëlltitje është e nevojshme. Mundësisht ta bëjë këtë në mëngjes përpara se të hahet. Është supozuar se mjet i ndihmon për të hequr toksinave nga trupi i njeriut dhe i ndihmon të pastruar gjakun.


B) Shumica mjetet juridike popullore, janë më të mira se sa ato droga që mund të përshkruara nga mjekët. Në atë që mund të ketë arsye të ndryshme, por veçanërisht thinners gjakut nuk është shumë dëme në qoftë se ju provoni disa nga recetat e ofruara nga herbalists. Për shembull, ju mund të trajtohet duke përdorur frytet e Sophora japoneze duhet të marrë ato në sasi prej 100 gram dhe pour vodka (05 litra) dhe pastaj të vënë në një vend të errët dhe për të mbajtur për dy javë. Pas skadimit të afatit, tendosje mjet, të përshtatshme për frigorifer magazinimit. Merrni tretësirë ​​është shumë e rekomanduar për një skemë të veçantë. 15 pika tretësirë ​​duhet të jenë të përzier me ujë të ngrohtë (filxhan e katërta) dhe pini tri herë në ditë në një stomak bosh gjatë tre ditëve të para të trajtimit. Pas tri ditë duhet të vlerësojnë shëndetin e tyre nëse ka probleme si një rënie të mprehtë në presion u vu re, duhet të rrisin dozën dhe ta sjellë atë në 25 pika. Nëse kjo efekte anësore ende duke u ndjerë, të ndalemi në ish doza (15 pika). Trajtim i tillë duhet të ndiqet për tre javë, pastaj të marrë një pushim për një javë dhe pastaj të përsëritur kursin. Alternuara tre-javor kurs të trajtimit me një pushim javë për të marrë tretësirë ​​për përfundimin e tij të plotë. Vini re se ushqimi pasi të hahet medikamente mund të jetë jo më parë se një orë.


Shpesh, shumë besonin se mënyra më e lehtë dhe më e shpejtë për të ulur densitetin e gjakut - një aspirinë rregullt. Në përgjithësi, ajo është e vërtetë, por duhet theksuar se aspirina, pavarësisht sigurinë e dukshme, ka anën e saj negative. Aspirina - drogës dhe përdorimi i shpeshtë i grimcave të saj mund të jetë fikse në mur e stomakut dhe të shkaktojë ulcerat. Holluesit e gjakut kështu që mjetet juridike popullore të përdorura, shumica konsideruar më të mirë.

Vaj B) Peshku nuk mund vetëm të mrekullueshëm të hollë gjaku, por edhe një kërkesë e mirë për resorption formuar tashmë pllaka sklerotizues dhe trombeve. Peshk duhet të përdoret në ushqim paktën tre herë në javë. Taurina kontribuon në lëngëzimin e gjakut përmban në sasi të mjaftueshme në peshk detare dhe prodhimet e detit. Alga deti është e pasur me jod, si dhe ndikon në gjendjen e gjakut, pasi jod zvogëlon densitetin e gjakut dhe përmirëson ton enëve të gjakut.


D) Në mesin e përkrahësve të trajtimit mjekësi alternative rol të konsiderueshëm për të përmirësuar cilësinë e gjakut hirudotherapy dhënë - trajtim me Leeches. Edhe pse kjo do të thotë se shumë refuzuar për arsye të ndryshme, duhet të theksohet se mjete të tilla "të vërtetë" popullore përdoret për thinners pothuajse menjëhershëm të gjakut. Kjo arrihet duke Leeches, prisasyvayas në lëkurën e njeriut, kafshoj është injektuar në trupin e një substance të quajtur hirudin, i cili promovon thinners shpejtë gjakut. Healers tradicionale, trajtim predikimin me pretendimin shushunjat që i nënshtrohen Hirudotherapy të jetë për disa ditë të paktën dy herë në vit për të ndihmuar të heqin qafe e viskozitet tepërt të gjakut dhe razzhydyt atë. Vini re se hirudotherapy kanë contraindications dhe nuk është për të gjithë, në mënyrë që të përdorni këtë funksion me kujdes, konsultimin e dëshiruar me një specialist.


D) Një mënyrë tjetër i pazakontë i ka hequr këtë problem, i quajtur apiotherapy. Trajtimi i quajtur bletët pidmorom Apitherapy, bletët dmth se kanë vdekur nga shkaqe natyrore. Në bletë pidmor përmbante heparin substancë, e cila është prodhuar në trupin e njeriut nga ana e mëlçisë dhe rregullon koagulimit të gjakut. Heparin është i ngjashëm në ndikimin e tij në hirudin siç përshkruhet në paragrafin R. infuzion ose zierje e Detit Bee Bardhë është një mjet i sigurt për hollimin e gjakut.